nahrávám...

Arménie a Náhorní Karabach - letecky

Navigace:
Fotogragie IMAGE7.JPG
Fotogragie Armenia_Carpet
Fotogragie ArmeniancafeNoravank
Fotogragie armenie_Zvartnots
Fotogragie IMAGE2.JPG
Fotogragie IMAGE41.JPG
Fotogragie IMAGE6.JPG
Fotogragie IMAGE7.JPG Fotogragie Armenia_Carpet Fotogragie ArmeniancafeNoravank Fotogragie armenie_Zvartnots Fotogragie IMAGE2.JPG Fotogragie IMAGE41.JPG Fotogragie IMAGE6.JPG
Číslo zájezdu 492812
Doprava Letecky - ArménieLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Arménie
Ubytování Vlastní ubytování
Strava Snídaně
Termínů
první 14.06.2019
Cena od
29 970 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

JEREVAN – CHRÁM GARNI - KLÁŠTER GEGHARD - NORAVANK - GORIS - KHNDZORESK - STEPABAKERT - DILIJAN - KLÁŠTER HAGPAT - HORA ARAGATS - KLÁŠTER SAGMOSAVANK - KLÁŠTER KHOR VIRAP - HORA ARARAT - ECHMIADZIN - ZVARNOTS

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu vč. tax
 • dopravu autokarem po Arménii dle programu
 • výlety uvedené v programu
 • 7x ubytování ve 3* hotelech
 • 7x snídaně
 • služby místního průvodce
 • služby českého průvodce

Cena nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna Evropské cestovní pojišťovny (doporučujeme připlatit)
 • jednolůžkový pokoj 5.700 Kč
 • 5x večeře (3.-7.den) 2.350 Kč
 • víza Náhorní Karabach (vyřizuje se na místě) - cca 8 EUR
 • Předpokládaná částka na vstupy 30 €

Program zájezdu

Odlet z Prahy do Jerevanu. Přílet ve večerních hodinách, po příletu transfer do hotelu a ubytování.
Po snídani odjezd k návštěvě helenistického chrámu Garni z 1.stol. n.l., zasvěceného bohu slunce. Dále návštěva kláštera Geghard ze 13.stol. napůl vytesaného do skály a napůl postaveného z velkých vápencových kvádrů, který je asi nejhezčím arménským klášterem. Byl založen ve 4. Století, fungoval nepřetržitě a dodnes se tu provádějí křty. Dřevěný kostel s přistavěnou vstupní halou je nejstarší částí kláštera. V jedné ze tří hal vytesaných do skály teče svatý pramen živé vody. Legenda vypráví, že sem byl přinesen jeden z trnů z Kristovy trnové koruny. Tento klášter je také zapsán na seznam památek UNESCO. Po návratu procházka do centra Jerevanu na náměstí Republiky s úřadem vlády, Národním muzeem a fontánami, které nabízejí večer úžasný hudební i světelný zážitek. Návrat do hotelu, nocleh
Po snídani odjezd ke klášternímu komplexu Noravank , stále fungujícímu klášteru s přístupovou cestou průsmykem Selim, kterým kdysi vedla hedvábná stezka. Následně se přesuneme na nejdelší obousměrnou lanovou dráhu na světě (délka 5 752 m, doba jízdy 12-17 minut), která prochází nad nádherným kaňonem řeky Vortan a ke klášteru Tatev . Ubytování v hotelu ve městě Goris .
Po snídani odjedeme k jeskynní vesnici Khndzoresk , kde budeme moci obdivovat panoramatický výhled do jeskyní. Dále pokračujeme do oblasti Náhorního Karabachu přes město Šuša , kde navštívíme Katedrálu Krista Spasitele. Následovat bude zastávka nad fascinujícím kaňonem řeky Hunot a pokračovat budeme do hlavního města náhorního Karabachu Stepabakert . Navštívíme klášter Gandzasar ze 13. století. Návrat do města Goris na ubytování.
den Po snídani odjedeme ke starověké astronomické observatoři Karahounge – starší než Stonehenge, pokračujeme přes Vardenyantský průsmyk k návštěvě Orbelian caravanserai (14. století) - odpočívadlo, které založil princ Chesar Orbelian na trasách bývalé Hedvábné stezky, aby zde ubytoval unavené cestující a jejich zvířata. Odpoledne nás čeká hřbitov Noraduz se stovkami kamenných křížů, odkud budeme pokračovat k vysokohorskému jezeru Sevan , nazývanému smaragd Arménie, kde se nachází i arménská riviéra. Návštěva zdejšího kláštera Sevan z 9.stol. s krásnými výhledy na jezero. Poté přejedeme do zalesněné provincie Tavush na nocleh v Dilijanu .
Po snídani cesta do kláštera Haghartsin ze 13. století, nacházející se v krásných lesích oblasti Dilijanu. Dále přejedeme do provincie Lori k návštěvě klášteru Hagpat , který je zapsaný ve světovém dědictví UNESCO. Tento klášter nás okouzlí nejen vnitřní strukturou, ale i svou polohou vysoko v horách s nádhernými výhledy na okolní pohoří. Večer návrat do Dilijanu a nocleh.
Po snídani odjezd k nejvyššímu vrcholu Arménie – Mt. Aragats 4090 m.n.m. a setkání s nomády. Na svazích Mt. Aragats navštívíme pevnostní zříceninu Amberd ve výšce 2000 m.n.m. a arménský abecední památník, který byl postaven na počest muže, který vymyslel arménskou abecedu. Naše poslední zastávka tento den bude u kláštera Sagmosavank , který nabízí krásný výhled na kaňon řeky Qasagh. K večeru odjezd do Jerevanu , ubytování v hotelu v centru města.
Po snídani odjezd ke klášteru Khor Virap s nejromantičtější polohou ze všech arménských klášterů s krásným výhledem na údolí Ararat a biblickou horu Ararat . Poté se vydáme na výlet do bývalého hlavního města a centra arménské církve Echmiadzinu . Návštěva katedrály ze 4.stol., ve které bylo jako v první zemi na světě oficiálně přijato křesťanství za státní náboženství. Město se pyšní řadou kostelů ze 7.stol., prastarých náhrobků i krásných bazilik. Na zpáteční cestě prohlídka ruin Zvartnots ze 7.století, které jsou zapsané na seznam památek UNESCO. Návrat do Jerevanu a návštěva komplexu věnovaného památce Arménů, kteří zahynuli při genocidě na začátku 20. století. Poté individuálně procházky centrem města s množstvím parků, kaváren a posezení, rozloučení s Jerevanem a pozdě večer transfer na letiště.
Po půlnoci odlet z Jerevanu a ráno přílet do Prahy.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

červen 2019

       
14.6.2019 9 / 8 Praha 29 970 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.