nahrávám...

Arménie s lehkou turistikou

Navigace:
Fotogragie Arménie - bývalé centrum helénistické kultury GARNI (římské lázně, mozaiky, hrobky),
Fotogragie Arménie_lehká turistika_dreamstime_xl_30070925
Fotogragie Arménie_lehká turistika_dreamstime_xl_53906710
Fotogragie Arménie_lehká turistika_dreamstime_xl_54291275
Fotogragie centrální náměstí v Jerevanu - Arménie
Fotogragie kameny Khachakars - Sevanavank
Fotogragie Arménie - bývalé centrum helénistické kultury GARNI (římské lázně, mozaiky, hrobky), Fotogragie Arménie_lehká turistika_dreamstime_xl_30070925 Fotogragie Arménie_lehká turistika_dreamstime_xl_53906710 Fotogragie Arménie_lehká turistika_dreamstime_xl_54291275 Fotogragie centrální náměstí v Jerevanu - Arménie Fotogragie kameny Khachakars - Sevanavank
Číslo zájezdu 478003
Doprava Letecky - ArménieLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Arménie
Ubytování Hotel
Strava Vlastní
Termínů
první 04.09.2018
Cena od
37 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Dopřejte si cestu až tam, kde se kříží Evropa s Asií, do samé kolébky civilizace. Nechte se oslnit historickými památkami, které jsou svědky více než třítisícileté historie. Objevte neposkvrněnou arménskou divočinu a svébytnou architekturu. Nechte se unést čarokrásnými výhledy na rozkvetlé louky a vrcholky Malého Kavkazu. Navštivte domovinu prvního křesťanského lidu a jejich příslovečné pohostinnosti. Jsou místa, na která se nezapomíná, která učarují vašemu srdci i očím. Provází Markéta Avakian.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Jerevan vč. let. tax a poplatků cca 8 800 Kč, veškerá doprava pronajatým autokarem a hromadná doprava dle programu, 9x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením, 8x večeře, 8x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1 lůžkový pokoj 4 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 550 Kč

Program zájezdu

odlet z Prahy. Přílet do JEREVANU a přesun na ubytování.
po snídani přejdeme ke klášteru GEGHARD (UNESCO). Dále pokračujeme pěšky roklí podél řeky AZAT až k antickému chrámu GARNI z 1. století n. l. Cesta autobusem míří na jih, v ARENI, kde bylo v jeskyních v roce 2011 objeveno nejstarší vinařství (6100 let), navštívíme rodinný vinný sklep a ochutnáme místní víno. Dva noclehy ve městě SISIAN.
ráno dojedeme do HALIDZORU, odkud se nejdelší lanovkou na světě (5,7 km) přes hluboké údolí přepravíme ke klášteru TATEV. Po prohlídce nás čeká krátká túra okolo klášteru Mets Anapat ke skalnímu útvaru Ďáblův most, kde se můžeme vykoupat. V podvečer se projedeme jeskynním komplexem KHNDZORESK, který se tyčí nad kaňonem nedaleko města GORIS. Noc strávíme v SISIANU.
autobus nás vyveze nad vesnici Shatin, odkud se vydáme na trek čarovnou krajinou vzhůru k pevnosti PROSHABERD (taktéž Boloraberd) a klášteru SPITAKAVOR, pohodlnou chůzí sklesáme do Vernashenu. Pokračujeme vozem do Selimova průsmyku (2 410 m), kudy procházela i Hedvábná stezka, a kde se dodnes nachází SELIMOVA KARAVANSERAJ, nejlépe zachovaný orientální hostinec v Arménii. Projedeme okolo Sevanského jezera až do města DILIJAN, kde třikrát přenocujeme.
brzy ráno nás autobus doveze do města IJEVAN, kde zahájíme celodenní putování k vodopádům a jeskyním LASTIVER. Krom turistiky nás čeká koupání, průzkum jeskyní i domů v korunách stromů a gurmáni ochutnají tradiční arménské BBQ zvané chorovadz. Noc strávíme v Dilijanu.
region Lori na severu země: čeká nás pohodlná túra půvabným údolím řeky DEBED. Krom hor tyčících se vysoko nad řekou okouzlí i les, který nás svou atmosférou přenese do Středozemě. V pozdním odpoledni navštívíme klášter HAGHPAT (UNESCO) s chrámem svatého Kříže a jedním z nejslavnějších chačkarů v Arménii.
odpočinkový den strávíme krátkou návštěvou města Dilijan, pohodlnou procházkou mezi klášterem GOSHAVANK a jezerem PARZ LICH, zájemci mohou vyrazit i k jezeru GOSH LICH. Přejedeme k jezeru SEVAN, odkud vystoupáme ke klášteru SEVANAVANK, pokocháme se pohledem na jezero. V podvečer navštívíme trosky kláštera ZVARNOC (UNESCO) a ubytujeme se v JEREVANU.
časně ráno zamíříme k nejvyšší arménské hoře ARAGAC (4 090 m). Autobus se vyšplhá k JEZERU KARI (3 190 m), kde se nachází Stanice výzkumu kosmických paprsků. Dále už budeme pokračovat po svých až na jižní vrcholek hory. Možná je i alternativa - snazší výšlap v okolí pevnosti AMBERD. Nocleh v Jerevanu.
poslední den zasvětíme prohlídce hlavního města Arménie JEREVANU. Navštívíme PAMÁTNÍK A MUZEUM GENOCIDY, muzeum starých manuskriptů MATENADARAN, katedrálu sv. Řehoře, Modrou mešitu, chrám sv. Sarkise, Náměstí republiky, Operu, Kaskády. Zastavíme se u chačkarové dílny nebo na místním bazaru zvaném VERNISÁŽ. Navečer nás ještě čeká malá ochutnávka vyhlášeného arménského cognacu! Krátký nocleh v Jerevanu.
brzy ráno odlet z Arménie a během dne přílet do Prahy.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2018

       
4.9.2018 10 / 9 Praha 37 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace