nahrávám...

Baleáry - citrusové ostrovy

Navigace:
Fotogragie Mallorca - katedrála v Palma de Mallorca
Fotogragie Mallorca - náměstí Soller.
Fotogragie mallorca-radinice-palma-de-mallorca-7263
Fotogragie mallorca-valdemosa-klaster-7183
Fotogragie mallorca-vez-valdemosa-7178
Fotogragie menorca-binibequer-vell_162348743
Fotogragie menorca-ciutadella_162344333
Fotogragie menorca-hlavni-mesto-mahon_177158957
Fotogragie menorca-mahak-favaritx_162430004
Fotogragie Mallorca - katedrála v Palma de Mallorca Fotogragie Mallorca - náměstí Soller. Fotogragie mallorca-radinice-palma-de-mallorca-7263 Fotogragie mallorca-valdemosa-klaster-7183 Fotogragie mallorca-vez-valdemosa-7178 Fotogragie menorca-binibequer-vell_162348743 Fotogragie menorca-ciutadella_162344333 Fotogragie menorca-hlavni-mesto-mahon_177158957 Fotogragie menorca-mahak-favaritx_162430004
Číslo zájezdu 486028
Doprava Letecky - ŠpanělskoLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Španělsko
Oblasti Oblast Mallorca
Ubytování Vlastní ubytování
Strava Polopenze
Termínů
první 06.10.2018
Cena od
39 490 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Baleáry tvoří skupina ostrovů vzdálených necelých 200 km východně od španělské pevniny. Připomínají klenoty roztroušené ve Středomoří. Udržují si svůj charakter odlišný od zbytku Španělska. Každý ostrov má svá specifika. V posledních letech jsou vyhledávaným cílem turistů, kteří sem jezdí především za sluncem, čistými plážemi a průzračným mořem. Ostrovy se ale vyznačují i mimořádnou krásou, najdeme tu nejen přírodní zajímavosti, ale i bohatou historii, stopy starých kultur i architektonických stylů. Ne nadarmo se jim přezdívá citrusové ostrovy. Setkáme se zde s neuvěřitelnou směsí vůní, barev i chutí. Při našich toulkách navštívíme tři největší ostrovy - Mallorku, Menorku a Ibizu, a projedeme větší část ostrovů. Nebudou chybět ani zajímavé výlety do okouzlující panenské přírody nebo po romantickém rozeklaném pobřeží. Zažijeme i atmosféru středověkých městeček, podíváme se do malebných vesnic a čeká nás i příjemný odpočinek na nádherných polozapomenutých plážích.

Ubytování

Typ ubytování Vlastní ubytování

11x ubytování s polopenzí v hotelu nebo apartmánu.

Stravování

polopenze.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha-Ibiza, Ibiza-Mallorka, Mallorka-Menorka a Menorka-Praha vč. let. tax a poplatků cca 12 000 Kč, transfery z a na letiště, místní doprava dle programu, 11x ubytování s polopenzí v hotelu nebo apartmánu, pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • místní doprava mimo program, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 5 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 420 Kč, do 80 000 Kč za 1 020 Kč

Program zájezdu

odlet z Prahy na IBIZU, přejezd pronajatým mikrobusem do hotelu, ubytování, večeře.
po snídani přejezd na západní pobřeží, pěší výlet v blízkosti bývalého římského přístavu SANT ANTONI DE PORTMONY podél pobřeží se zastávkou na jedné z nejhezčích pláží ostrova CALA SALADA. Cestou zpět poznáme severní části ostrova a zastavíme se na výběžku PORTINATX s nádhernými výhledy. Dojezd do hotelu, večeře.
po snídani přejezd do hlavního města EIVISSY, odtud okružní výlet přes zahrady z doby Maurů okolo pobřeží s možností relaxace na plážích v zátokách výběžku CAP MARTINET, vnitrozemím zpět do rybářského přístavu, návštěva starého města DALT VILA s pevností. Dojezd do hotelu, večeře.
po snídani přejezd do městečka SANT JOSEF, okružní výlet na nejvyšší horu ostrova CIMA DE SA TALIA (475 m), který nabízí nezapomenutelné výhledy na celý ostrov. Večer přelet na MALLORKU, ubytování, večeře.
po snídani přejezd po horské silnici k ústí divokého kaňonu EL PAREIS, možnost vydat se pěšky prozkoumat část kaňonu, druhého největšího v Evropě, případně relaxovat na blízké pláži. Cestou zpět zastávka v údolí obklopeném vysokými horami, v nejznámějším poutním místě LLUC s černou madonou. Dojezd do hotelu, večeře.
po snídani přejezd do malebné vesničky FORNALUTX, odtud pěšky romantickou stezkou nad sóllerským údolím do vesničky BINIARAIX. Odpoledne zastávka v hlavním městě LA PALMA, procházka bludištěm Starého města s návštěvou mohutné gotické katedrály LE SEU, okolo královského paláce i secesních paláců a zahrad. Dojezd do hotelu, večeře.
po snídani přejezd na sever ostrova, pěší výlet divokou přírodou poloostrova FORMENTOR, zpět po východním pobřeží se zastávkou u nejzachovalejšího středověkého hradu na ostrově CAPDEPERA se skvělou vyhlídkou. Večer přelet na MENORKU, ubytování, večeře.
po snídani přejezd na východní pobřeží, pěší výlet po pobřeží nedotčenou přírodou parku S‘ALBUFERA s možností odpočinku na jedné z písečných pláží. V podvečer zastávka v hlavním městě MAÓ, procházka centrem, které svou architekturou připomíná britskou nadvládu, a po nábřeží (možnost zastavit se v palírně a ochutnat místní vyhlášený gin nebo nejrůznější likéry). Přejezd do hotelu, večeře.
po snídani přejezd na severní část ostrova, pěší výlet po GR 223 od zátoky TIRENT přes poloostrov CAVALLERIA, okolo pozůstatků římského přístavu do zátoky BINIMEL. Cestou úžasné výhledy na nejdivočejší pruh pobřeží, možnost odpočinku v tichých zátokách. Odpoledne zastávka v jednom z nejvýznamnějších archeologických nalezišť megalitické kultury na ostrově. Přejezd do hotelu, večeře.
po snídani přejezd na jižní pobřeží, pěší výlet po GR 223, podél skalnatých útesů s vyhlídkami přes nejhezčí zátoky a přírodní pláže na ostrově, od CALA DE SANTA GALDANA po SON SAURU. Cestou zpět zastávka ve starém trhovém městečku ALAIOR známém výrobou výtečných sýrů. Přejezd do hotelu, večeře.
po snídani přejezd do středu ostrova, do městečka ES MERCADAL, odtud pěší výlet na nejvyšší bod ostrova EL TORO (357 m) s fantastickými výhledy téměř na celý ostrov. Odpoledne návštěva malebného bývalého hlavního města CIUTADELLY. Procházka starobylým centrem na opevněném útesu nad mořem. Přejezd do hotelu, večeře.
snídaně, přejezd na letiště, odlet do Prahy.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

říjen 2018

       
6.10.2018 12 / 11 Praha 39 490 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.