nahrávám...

Barevný Vietnam s plavbou v zátoce Ha Long Bay

Navigace:
Fotogragie sběrači čaje v oblasti Mai Chau
Fotogragie rýžové pole v oblasti Sa Pa
Fotogragie představení vodních loutek v Hanoji
Fotogragie prodavači ovoce v Hoi Anu u Japonského krytého mostu
Fotogragie pláž v Da Nangu
Fotogragie pláž v Da Nangu
Fotogragie plavba na řece Son do jeskyní Phong Nha
Fotogragie opice v NP Cuc Phuong
Fotogragie noční Hoi An
Fotogragie most Huc na jezeře Hoan Kiem v Hanoji
Fotogragie menšinové vesnice v oblasti Sa Pa
Fotogragie mauzoleum císaře Duc Duca v Hué
Fotogragie jeskyně Phong Nha
Fotogragie Hoi An
Fotogragie hodina vaření vietnamských pokrmů
Fotogragie Ho Chi Minhovo mauzoleum v Hanoji
Fotogragie cestování vlakem ve Vietnamu
Fotogragie výletní loď v zátoce Ha Long Bay
Fotogragie sběrači čaje v oblasti Mai Chau Fotogragie rýžové pole v oblasti Sa Pa Fotogragie představení vodních loutek v Hanoji Fotogragie prodavači ovoce v Hoi Anu u Japonského krytého mostu Fotogragie pláž v Da Nangu Fotogragie pláž v Da Nangu Fotogragie plavba na řece Son do jeskyní Phong Nha Fotogragie opice v NP Cuc Phuong Fotogragie noční Hoi An Fotogragie most Huc na jezeře Hoan Kiem v Hanoji Fotogragie menšinové vesnice v oblasti Sa Pa Fotogragie mauzoleum císaře Duc Duca v Hué Fotogragie jeskyně Phong Nha Fotogragie Hoi An Fotogragie hodina vaření vietnamských pokrmů Fotogragie Ho Chi Minhovo mauzoleum v Hanoji Fotogragie cestování vlakem ve Vietnamu Fotogragie výletní loď v zátoce Ha Long Bay
Číslo zájezdu 489142
Doprava Letecky - VietnamLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Vietnam
Ubytování Vlastní ubytování
Strava Vlastní
Termínů
první 08.05.2019
poslední 11.10.2019
Cena od
49 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

V minulém roce jsme vám jako naši novinku představili jižní Vietnam s deltou Mekongu. V roce 2017 bychom vás rádi pozvali na cestu severním a centrálním Vietnamem, jehož barvy se vzájemně prolínají a dohromady tvoří kompaktní mozaiku plnou kulturních, gastronomických a etnických zážitků. Tato cesta vás přenese do dějin dávno minulých, kdy byla města Hué a Hoi An osídlena prastarými dynastiemi, představí vám překrásné paláce i zdobené pagody. V severních horách budete procházet mezi dřevěnými domečky na kůlech, mezi rýžovými políčky a na cestě vás budou provázet úsměvy místních dětí. Vše, co jste doma viděli jen na obrázcích, se pro vás stane skutečností. V závěru této cesty budete své prožité zážitky vstřebávat při relaxaci na plážích Jihočínské moře. Pojeďte s námi a s průvodcem Markem Bejrem (1. termín) a Pavlem Pšejou (2. termín) objevit barevný Vietnam!

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Hanoj a vnitrostátní letenka Da Nang-Hanoj vč. let. tax a?poplatků cca 19 500 Kč, místní doprava v rámci programu (loď, autobus, mototaxi, vlak), výlety dle programu, 9x ubytování v?hotelu, 1x v kajutě, 2x v tradičním domě v menšinové vesnici (jedna společná místnost), 2x noční lehátkový vlak, 14x snídaně, 3x oběd, 3x večeře, 1x vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • 1lůžkový pokoj 5 900 Kč (nelze v nočním vlaku), schvalovací dopis pro vstup do Vietnamu 200 Kč, lodní výlet na Chamské ostrovy 1 500 Kč (při 5 os., při menším počtu se cena mírně zvyšuje), pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 935 Kč, do 80 000 Kč za 1 535 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč
 • ostatní strava, vstupné, vízum cca 25 USD (platí se po příletu na letišti), bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odlet z Prahy do HANOJE, dle aktuálního letového řádu večerní prohlídka tohoto rušného hlavního města Vietnamu.
celodenní prohlídka metropole na Rudé řece. Většina památek je kompaktně poskládána ve čtvrti Ba Dinh, které dominuje HO ČI MINHOVO MAUZOLEUM A MUZEUM včetně domu, ve kterém žil. Strýčka Ho opustíme a vydáme se k PREZIDENTSKÉMU PALÁCI, který si prohlédneme při procházce palácovými zahradami. Významným symbolem města je rovněž PAGODA JEDNOHO SLOUPU s obřím stromem bo, pod nímž se Buddhovi dostalo osvícení, nebo nejuctívanější hanojských chrámový komplex CHRÁM LITERATURY, do kterého se vstupuje dvoustupňovou branou Van Mieu.
opustíme Hanoj a podél Rudé řeky pojedeme kolem rýžových políček až k zátoce HA LONG BAY, kde se vydáme za neopakovatelným zážitkem v podobě plavby mezi smaragdovými vápencovými stěnami v zátoce HA LONG BAY. Prohlédneme si úchvatné jeskyně, užijeme si oběd na lodi, vykoupeme se v moři a budeme proplouvat mezi několika z asi 3 000 ostrovů. Večer na nás čeká romantické výhledy na zátoku u večeře a dobrého drinku přímo na lodi. Nocleh ve velmi pohodlných kajutách.
ráno příjezd do SA PA, kde si trochu odpočinete od chaosu a dopravy, která je typická pro Hanoj. Odsud vyrazíme silnicí vedoucí do nejřidčeji osídlené části severního Vietnamu k PRŮSMYKU NEBESKÉ BRÁNY ležícímu ve výšce 2 100 m, odkud se nám naskytnou nádherné výhledy do okolí, na menšinové vesničky a zajímavé vodopády. Následuje oběd formou pikniku. Nacházíme se v území izolovaných vesnic, kde žije asi 6 milionů příslušníků etnických menšin. A my se na chvilku staneme jejich přáteli, jelikož se vydáme, chvilku pěšky a pak zase mototaxíkem, na průzkum vesnice TA VAN, jež je osadou kmene Dao a Giay, a večer tu strávíme nocleh přímo ve vesnici, mezi rýžovými poličky a zvlněnými horami. Místní nás rádi naučí pár základních slovíček z jejich dialektu, ukáží nám, jak se vyrábí košíky nebo výšivky a uvaří nám večeři.
přejezd panoramatickou silnicí mezi kávovými, čajovými a ovocnými plantážemi, v blízkosti hranice s Laosem, s možností nákupu zeleného čaje, domácích jogurtů a dalších mléčných výrobků místní produkce. Před naším dnešním cílem, kterým je vesnice MAI CHAU, budete mít možnost vidět dlouhé domy na kůlech, které jsou tradičním obydlím Hmongů. Jakmile uvidíte podél silnice rozvěšené pestrobarevné látky schnoucí na slunci, budete vědět, že přijíždíme do jedné z nejúchvatnějších scenérií severního Vietnamu s nachovými horami, do vesnice BAN LAC obydlené kmenem bílých Thai, u kterých dnes, po představení tradičních tanců a po večeři, přenocujeme.
z DONG HOI odjedeme do oblasti největších jeskyní světa PHONG NHA na řece Son, kde z paluby lodičky poznáme jeden z největších pralesů ve Vietnamu. Pak odjedeme do DEMILITARIZOVANÉ ZÓNY, nejbombardovanější části Vietnamu během vietnamsko-americké války, kde se projdeme částí tunelů VINH MOC, kde se skutečně během války ukrývalo asi tisíc lidí. Dále přijedeme k MOSTU HIEN LUONG, který tvoří ideologickou hranici oddělující dvě části Vietnamu. Prohlédneme si základnu DOC MIEU, kde se scházelo velení "McNamarovy linie" a na hřbitově TRUONG SON si připomeneme zhruba 25 000 obětí amerických útoků na Ho Či Minovu stezku. Večer odjedeme do císařského města HUÉ. Večerní toulky městem si můžete zpříjemnit romantickou plavbou po Řece vůní za zvuku tradičních písní.
HUÉ, to je ráj pro milovníky historie, skvělého jídla, a tak trochu návrat do minulosti. Žije tu spoustu intelektuálů a zcela běžně tu potkáte dívky oděné do tradičního šatu ao dai. My při naší procházce městem vyrazíme do samotného centra Hué, do pevnosti, za jejímiž hradbami se nacházelo CÍSAŘSKÉ MĚSTO s hlavní dominantou ZAKÁZANÝM PURPUROVÝM MĚSTEM a překrásnými zahradami, které jsou pro Hué typické. Na oběd vyrazíme přes Řeku vůní na tržnici DONG BA, kde budete moci ochutnat skutečné kulinářské speciality, např. banh khoai - nejslavnější místní jídlo - křupové placky z vajec a rýžové mouky se sezamovou omáčkou, vepřovým masem a mátou. Poté se na kole nebo mototaxíkem přesuneme k MAUZOLEU CÍSAŘE DUC DUCA, kde jsou pohřbeni hned tři císaři, a k nejstarší pagodě ve městě, k sedmistupňové PAGODĚ VLÁDKYNĚ NEBES Thien Mu, která nabízí poklidnou atmosféru a výhled na Řeku vůní. Odpoledne přejezd do města luceren HOI AN. Procházka při západu slunce po nábřeží BACH DANG a lucernami osvětlenými úzkými uličkami s řadou starobylých staveb až ze 16. st., které reflektují čínské, japonské, vietnamské i evropské architektonické styly. K večeři doporučujeme místní lahůdku banh it, což je těsto ze zelených fazolek a kokosu podávané v banánových listech. Opět můžete ochutnat v jednom z nesčetných levných stánků.
odjezd do nedalekého přímořského letoviska DA NANG. Cestou na naše ubytovaní se zastavíme u MRAMOROVÝCH HOR s četnými chrámy a jeskyněmi. Neopomineme ani vystoupat na nejvyšší bod, odkud se nám naskytne výhled na Jihočínské moře a město Da Nang. Odpolední relax u bazénu nebo na pláži u moře.
nenáročný výlet na POLOOSTROV SON TRA, kterému dominuje 700 m vysoká OPIČÍ HORA pojmenovaná po hojném počtu opic, které tu žijí. V ZÁTOCE BAI BUT si prohlédneme 67 m vysokou sochu LADY BUDDHA - nejvyšší ve Vietnamu. Na oběd se zastavíme na pláži Bai Da s četnými restauracemi a rybářskými domky. Odjezd zpět na hotel a odpolední volno.
odlet do Hanoje a pak do Prahy.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

květen 2019

       
8.5.2019 17 / 16 Praha 49 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
         

říjen 2019

       
11.10.2019 17 / 16 Praha 49 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.