nahrávám...

Barma (Myanmar)

Navigace:
Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie Amarapura © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie Amarapura © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie Barma (Myanmar)
Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie Amarapura © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie Amarapura © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie Barma (Myanmar)
Číslo zájezdu 489946
Doprava Letecky - MyanmarLetecky
Lokalita
Myanmar
Ubytování Hotel
Strava Vlastní
Termínů
první 24.11.2018
Cena od
35 600 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

"A tehdy zlaté tajemství se pozvedlo na horizontu – nádherný oči přitahující zázrak, který zářil na slunci se siluetou tak nepodobnou muslimským, nebo hinduistickým chrámům. „To je Shwedagon“ přerušil můj údiv průvodce, „To je Barma a bude velmi odlišná od jakékoliv země kterou doposud znáš“. (Rudyard Kipling (1898)   

 Barma je naprosto bezpečná země, zatím jen lehounce dotčená turismem. Postupně se vymaňuje z dusivého sevření vlády vojenské junty a pozvolna se nám tak otevírají nepřístupné regiony. Barma je navíc levná a plná fantastických památek a srdečných lidí. Při přesunech mezi regiony budeme využívat místní dopravu, tzn. autobusy, cyklorikši a pick-upy, takže poznání lidí a prostředí bude maximálně intenzivní. Ubytování nám poskytnou malé soukromé hotýlky. Fyzicky nejnáročnější částí programu jsou noční přesuny autobusem, pěší výlety ve venkovské krajině či horách a občasné popojíždění na rozhrkaném bicyklu – výpravu tedy zvládne i nesportovec. Spoustu času budeme mít na fotografování zlatých pagod a chrámů, usměvavých domorodců a na obhlídku pestrobarevných tržišť, ať už se zemědělskými produkty, nebo nádhernými řemeslnými výrobky. Zbude nám čas i na vykoupání a šnorchlování v Indickém oceánu. Kromě všeobecně známého Baganu s tisícovkami chrámů navštívíme i mnohem hůře přístupné město Mrauk U ztracené v Arakánském pohoří, zažijeme plavbu po řece Irawadi za sladkovodními delfíny, zažijeme ekoturistiku mezi místními rybáři a navštívíme jejich vesnice, poplavíme se po jezeru Sankar, Inle, budeme se plavit po řece LayMro, navštívíme tajuplný Čjínský stát… Zájemci o religionistiku budou mít nespočet příležitostí vniknout do běžného života buddhistických mnichů.

Program : 1. Přílet do Mandalaje v centrální Barmě. Prohlídka nejvzácnější barmské zlaté sochy Buddhy, MAHAMUNIHO.

2. - 4. Prohlídka královského města MANDALAJ s jeho tržišti, královským palácem, největší knihou na světě a buddhistickými kláštery. Dílny na výrobu tradičních barmských loutek, tapisérií a zlatých lupínků, které slouží ke zlacení pagod a soch Buddhů. V sousedních městech MINGUN a AMARAPURA shlédneme nejdelší teakový most na světě, největší pagodu a největší zvon. Výlet lodí po veletoku Irawadi za vzácnými SLADKOVODNÍMI DELFÍNY a návštěva tradičních rybářských vesnic, ve kterých rybářům nahlédneme přímo pod ruce. Přesun k jezeru Inle.

5. – 8. JEZERO INLE – ubytování v romantickém domě na vodě. Turistika v Šanských horách, přes vesničky kmenů Palaung a Pa-O, kolem plantáží cukrové třtiny, kurkumy, rýže a barmského tabáku, panoramatické výhledy na jezero Inle. Lodní výlety na jezeře – vesnice na vodě, plovoucí trh, zahrádky na vodě a spousta řemeslníků - počínaje výrobci doutníků, přes tkadleny hedvábí, po stříbrotepce zasazující rubíny a safíry do překrásných náhrdelníků. Plavba za tajemstvím sousedního jezera SANKAR, turisty zatím neobjeveného. Přesun do Baganu.

9. - 11. BAGAN - prohlídka zhmotněného architektonického snu s více než dvěma tisíci svatyněmi na rozhrkaném kole, nebo v bryčce tažené koňmi. Návštěva dílen tradičního barmského lakovaného zboží a případně noc pod širákem na terase jedné z pagod. Fakultativně let balonem (asi 320 USD). Jedna ze tří nejdůležitějších zlatých pagod v zemi, SCHWEZIGON. Přesun do Mrauk U.

12. - 15. Prohlídka města MRAUK U, utopeného v zelené džungli Arakánského pohoří. Desítky svatyní naprosto odlišného stavebního slohu než v Baganu, ale i živé domorodé vesničky, vesnický trh a kouzelné západy a východy slunce z místních vrcholků. Dvoudenní výprava po řece LAY MRO do domorodých vesniček národa Čjinů, jejichž ženy si v nedávné minulosti tetovaly tváře. Prohlídka pralesních plantáží, stavitelé bambusových vorů, příroda masívu Mt. Viktoria. Noc v domorodé vesnici. Přesun do Ngapali Beach.

16. - 18. Zasloužený odpočinek u Indického oceánu v NGAPALI BEACH. Palmy, šumící moře, míchané nápoje, ale i rybáři a jejich ženy zpracovávající perly. Fakultativně rybolov s domorodci či šnorchlování. Přesun do Yangonu.

19. - 20. Prohlídka YANGONU, bývalého hlavního města Myanmaru s jeho kosmopolitním obyvatelstvem – návštěva křesťanského kostela, židovské synagogy, mešity, hinduistického chrámu a pochopitelně barmského nejpřednějšího buddhistického chrámu – zlatého SHWEDAGONU. Nákupy hedvábných a batikovaných látek, rubínových či safírových šperků, neuvěřitelně levného třtinového rumu, praktických věcí z teakového dřeva, aj.  Odlet  zpět do ČR.

Nástupní místo: Mandalaj
Výstupní místo: Yangon

Cena zahrnuje

 • veškerou společnou pozemní dopravu po Barmě
 • výlet lodí za delfíny
 • plavbu lodí po jezeře Inle a do Mrauk U a zpět
 • 9x ubytování v hotýlcích včetně snídaně
 • 5x v soukromém domě a 1x na lodi
 • vstupy do památkových areálu Bagan
 • Inle a Mrauk U
 • domorodého průvodce u jezera Inle a v Mrauk U
 • kudrnovského průvodce
 • vízum
 • pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • letenku v ceně od cca 26.000 Kč včetně tax
 • vstupné do památek (cca 1.500 Kč) a stravu (mimo většinu snídaní)Nezapomeňte na očkování: navštivte svého cestovního lékaře
 • centrum cestovní medicíny či krajskou hygienickou stanici
 • aby vám předepsali povinná očkování pro tento kout světa. Připravte se na výdaje za vakcinaci minimálně proti žloutence
 • meningitidě a tyfu

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

listopad 2018

     
24.11.2018 21 / 19 35 600 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

http://media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/

Cena od 58 550 Kč
http://media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/

Cena od 55 850 Kč
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.