nahrávám...

Barma (Myanmar)

Navigace:
Fotogragie Barma (Myanmar)
Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie Amarapura © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie Amarapura © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Fotogragie Barma (Myanmar) Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie Amarapura © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie Amarapura © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel Fotogragie Bagan © Foto: Lukáš Kulišťák a Dalibor Mahel
Číslo zájezdu 494988
Doprava Letecky - MyanmarLetecky
Lokalita
Myanmar
Oblasti Město Bagan
Ubytování Hotel
Strava Vlastní
Termínů
první 24.11.2019
Cena od
35 800 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

"A tehdy zlaté tajemství se pozvedlo na horizontu – nádherný oči přitahující zázrak, který zářil na slunci se siluetou tak nepodobnou muslimským, nebo hinduistickým chrámům. „To je Shwedagon“ přerušil můj údiv průvodce, „To je Barma a bude velmi odlišná od jakékoliv země kterou doposud znáš“. (Rudyard Kipling (1898)   

 Barma je naprosto bezpečná země, zatím jen lehounce dotčená turismem. Postupně se vymaňuje z dusivého sevření vlády vojenské junty a pozvolna se nám tak otevírají nepřístupné regiony. Barma je navíc levná a plná fantastických památek a srdečných lidí. Při přesunech mezi regiony budeme využívat místní dopravu, tzn. autobusy, cyklorikši a pick-upy, takže poznání lidí a prostředí bude maximálně intenzivní. Ubytování nám poskytnou malé soukromé hotýlky. Fyzicky nejnáročnější částí programu jsou noční přesuny autobusem, pěší výlety ve venkovské krajině či horách a občasné popojíždění na rozhrkaném bicyklu – výpravu tedy zvládne i nesportovec. Spoustu času budeme mít na fotografování zlatých pagod a chrámů, usměvavých domorodců a na obhlídku pestrobarevných tržišť, ať už se zemědělskými produkty, nebo nádhernými řemeslnými výrobky. Zbude nám čas i na vykoupání a šnorchlování v Indickém oceánu. Kromě všeobecně známého Baganu s tisícovkami chrámů navštívíme i mnohem hůře přístupné město Mrauk U ztracené v Arakánském pohoří, zažijeme ekoturistiku mezi místními rybáři a navštívíme jejich vesnice, poplavíme se po jezeru Sankar, Inle, budeme se plavit po řece LayMro, navštívíme tajuplný Čjínský stát… Zájemci o religionistiku budou mít nespočet příležitostí vniknout do běžného života buddhistických mnichů.

Program: 1. Přílet do Mandalaje v centrální Barmě. Prohlídka nejvzácnější barmské zlaté sochy Buddhy, MAHAMUNIHO.

2. - 4. Prohlídka královského města MANDALAJ s jeho tržišti, královským palácem, největší knihou na světě a buddhistickými kláštery. Dílny na výrobu tradičních barmských loutek, tapisérií a zlatých lupínků, které slouží ke zlacení pagod a soch Buddhů. V sousedních městech MINGUN a AMARAPURA shlédneme nejdelší teakový most na světě, největší pagodu a největší zvon. Výlet lodí po veletoku Irawadi a návštěva tradičních rybářských vesnic, ve kterých rybářům nahlédneme přímo pod ruce. Přesun k jezeru Inle.

5. – 8. JEZERO INLE – ubytování v romantickém domě na vodě. Turistika v Šanských horách, přes vesničky kmenů Palaung a Pa-O, kolem plantáží cukrové třtiny, kurkumy, rýže a barmského tabáku, panoramatické výhledy na jezero Inle. Lodní výlety na jezeře – vesnice na vodě, plovoucí trh, zahrádky na vodě a spousta řemeslníků - počínaje výrobci doutníků, přes tkadleny hedvábí, po stříbrotepce zasazující rubíny a safíry do překrásných náhrdelníků. Plavba za tajemstvím sousedního jezera SANKAR, turisty zatím neobjeveného. Přesun do Baganu.

9. - 11. BAGAN - prohlídka zhmotněného architektonického snu s více než dvěma tisíci svatyněmi na rozhrkaném kole, nebo v bryčce tažené koňmi. Návštěva dílen tradičního barmského lakovaného zboží a případně noc pod širákem na terase jedné z pagod. Fakultativně let balonem (asi 320 USD). Jedna ze tří nejdůležitějších zlatých pagod v zemi, SCHWEZIGON. Přesun do Mrauk U.

12. - 15. Prohlídka města MRAUK U, utopeného v zelené džungli Arakánského pohoří. Desítky svatyní naprosto odlišného stavebního slohu než v Baganu, ale i živé domorodé vesničky, vesnický trh a kouzelné západy a východy slunce z místních vrcholků. Dvoudenní výprava po řece LAY MRO do domorodých vesniček národa Čjinů, jejichž ženy si v nedávné minulosti tetovaly tváře. Prohlídka pralesních plantáží, stavitelé bambusových vorů, příroda masívu Mt. Viktoria. Noc v domorodé vesnici. Přesun do Ngapali Beach.

16. - 18. Zasloužený odpočinek u Indického oceánu v NGAPALI BEACH. Palmy, šumící moře, míchané nápoje, ale i rybáři a jejich ženy zpracovávající perly. Fakultativně rybolov s domorodci či šnorchlování. Přesun do Yangonu.

19. - 20. Prohlídka YANGONU, bývalého hlavního města Myanmaru s jeho kosmopolitním obyvatelstvem – návštěva křesťanského kostela, židovské synagogy, mešity, hinduistického chrámu a pochopitelně barmského nejpřednějšího buddhistického chrámu – zlatého SHWEDAGONU. Nákupy hedvábných a batikovaných látek, rubínových či safírových šperků, neuvěřitelně levného třtinového rumu, praktických věcí z teakového dřeva, aj.  Odlet  zpět do ČR.

Nástupní místo: Mandalaj
Výstupní místo: Yangon

Cena zahrnuje

 • veškerou společnou pozemní dopravu po Barmě
 • plavbu lodí po jezeře Inle a do Mrauk U a zpět
 • 9x ubytování v hotýlcích včetně snídaně
 • 5x v soukromém domě a 1x na lodi
 • vstupy do památkových areálu Bagan
 • Inle a Mrauk U
 • domorodého průvodce u jezera Inle a v Mrauk U
 • kudrnovského průvodce
 • vízum
 • pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • letenku v ceně od cca 26.000 Kč včetně tax
 • vstupné do památek (cca 1.500 Kč) a stravu (mimo většinu snídaní)Nezapomeňte na očkování: navštivte svého cestovního lékaře
 • centrum cestovní medicíny či krajskou hygienickou stanici
 • aby vám předepsali povinná očkování pro tento kout světa. Připravte se na výdaje za vakcinaci minimálně proti žloutence
 • meningitidě a tyfu

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

listopad 2019

     
24.11.2019 20 / 19 35 800 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.