nahrávám...

Brazílie

Navigace:
Fotogragie Pelorinho Salvador de Bahia © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna
Fotogragie Ostrov Boipeba © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna
Fotogragie Nosálové u vodopádů Iguacu © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna
Fotogragie Na hraně Iguacu © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna
Fotogragie Kostelík v Praia do Forte © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna
Fotogragie Hudebníci z bubenické skupiny Olodum © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna
Fotogragie Doprava na ostrově Boipeba © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna
Fotogragie Capoeira © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna
Fotogragie Brazilští bubeníci © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna
Fotogragie Brazilský fotbal © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna
Fotogragie Brazilské městské opičky © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna
Fotogragie Brazilské favely © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna
Fotogragie Brazílie - Salvador de Bahia © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna
Fotogragie Brazílie - palmový sad © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna
Fotogragie Brazílie - ostrov Boipeba © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna
Fotogragie Brazílie - barevné Lençois © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna
Fotogragie Brazílie - Baianas © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna
Fotogragie Brazílie
Fotogragie Pelorinho Salvador de Bahia © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna Fotogragie Ostrov Boipeba © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna Fotogragie Nosálové u vodopádů Iguacu © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna Fotogragie Na hraně Iguacu © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna Fotogragie Kostelík v Praia do Forte © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna Fotogragie Hudebníci z bubenické skupiny Olodum © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna Fotogragie Doprava na ostrově Boipeba © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna Fotogragie Capoeira © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna Fotogragie Brazilští bubeníci © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna Fotogragie Brazilský fotbal © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna Fotogragie Brazilské městské opičky © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna Fotogragie Brazilské favely © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna Fotogragie Brazílie - Salvador de Bahia © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna Fotogragie Brazílie - palmový sad © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna Fotogragie Brazílie - ostrov Boipeba © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna Fotogragie Brazílie - barevné Lençois © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna Fotogragie Brazílie - Baianas © Foto: Honza Žert, archiv CK Kudrna Fotogragie Brazílie
Číslo zájezdu 489950
Doprava Vlastní doprava - Ostatní zeměVlastní doprava
Lokalita
Ostatní země
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 16.11.2018
Cena od
34 800 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Temperamentní karneval toho nejlepšího, co může Brazílie nabídnout. Přehlídku rozvíříme u burácejích vodopádů Iguaçu (z agrentinské i brazilské strany) a u přehrady Itaipu nakoukneme dokonce i do Paraquaye. Poté se nechápe strhnout brazilskou metropolí, pro mnohé ztělesněním ráje na zemi. Za 4 dny odhalíme všechny tváře Rio de Janeira – temperamentní život dneška, moderní muzeum zítřka, tropickou džungli plnou opic takřka za hranicemi města, slávu pláže Copacabana i klid přilehlých ostrovů, výhled z impozantní homole i od nohou Krista Spasitele. A pak se vypravíme do vnitrozemí státu Bahia. Užijeme si Salvador, pulsující nejkulturnější město Brazílie, s nádherně zachovalým a živoucím koloniálním centrem, vesničku s projektem na záchranu mořských želv, čarokrásnou krajinu stolových hor v národním parku Chapada Diamantina, vodopády, jeskyně a barevné, klidné vesničky ve vnitrozemí. A to nejlepší na konec - nejpohodovější brazilský ostrov - Boipeba, oázu klidu, míru a nápojů podávaných na plovoucím baru. Je libo caipirinhu, pivo, nebo vodu z kokosového ořechu? To už necháme na vás.. Nakoukneme pod pokličku brazilské kuchyni, poslechneme chytlavou muziku, zájemci si mohou vyzkoušet potápění, šnorchlování, stand up paddle, či kurz capoeiry a to všechno v doprovodu brazilského úsměvu a všudypřítomné pohody.

Program : 1.–4. Letecky do Foz de Iguaçu, brazilského městečka na trojmezí Brazílie, Paraguaye a Argentiny, v jehož těsné blízkosti se nachází národní park IGUAÇU  se světoznámou soustavou vodopádů. Stejnojmenná řeka Iguaçu se na přepadu dlouhém téměř tři kilometry valí do hloubky až sedmdesáti metrů! Je to světově největší systém vodopádů a my ho navštívíme, jak z brazilské strany, kde si užijeme celkový pohled na vodopády, tak i z argentinské strany, kde budeme chodit přímo po hraně propadu a dostaneme se k němu i ze spoda. V Brazílii navštívíme ptačí rezervaci, kde na šestnácti hektarech chovají  okolo sto padesáti druhů tropických ptáků a my se necháme okouzlit jejich těsnou blízkostí. Čeká nás také donedávna největší hydroelektrárna na světě ITAIUPU na řece Paraná. Paraguaysko-brazilský projekt s výkonem 12.600 MW budeme obdivovat z obou stran hranice, ale i z útrob samotných! Zavítáme přímo k turbínám, i do velína.

5.–7. Nádherné kulisy velkoměsta RIO DE JANEIRO  začneme obdivovat ze známé cukrové homole, na jejíž vrchol vyjedeme lanovkou. Zblízka si prohlédneme centrum města s katedrálami, galeriemi, moderním muzeem zítřka, historickým palácem  portugalských a brazilských králů a pulsujícími čtvrtěmi Lapa a Santa Teresa. Na samotném vrcholu hory Corcovado si užijeme stejných výhledů, které si odtamtud uživá Ježíš Kristus, asi nejznámější socha celé Jižní Ameriky. Prohlédneme si exteriér i útroby legendárního stadionu Maracaná, jenž hostil olympiádu i dvě mistrovství světa ve fotbale. Trochu klidu a odpočinku si dopřejeme na kultovní pláži Copacabana. Z  vyhlídky Dva Bratři uvidíme lidské mraveniště chudinských favel, ale nejdříve se k vyhlídce skrze prales a jednu favelu musíme dostat. Odměnou za výkon nám budiž pláže Leblon, Ipanema a Arpoador s překrásnými západy slunce.

8.–10. Historicky první, hlavní město Brazílie, SALVADOR DE BAHIA  , kulturní mix afrických a koloniálních vlivů, etnicky nejčernější město mimo Afriku. Jedno z největších a nejzachovalejších center koloniální architektury v Jižní  Americe. Centrum Pelorinho  skrývá skvosty jako zlatem vykládaný kostel sv. Františka, guvernérův palác Rio Branco, nespočet barevných uliček a malých náměstí, obchůdky se suvenýry, či  Art Deco výtah Lacerda, jenž spojuje dvě rozdílná města. Uděláme si celodenní výlet do vesničky Praia do Forte, která  je plná restaurací a krámků se suvenýry, nicméně stále působí velmi klidným dojmem. Je tu spoustu krásných zákoutí k focení, romantický kostelíček, sladkovodní laguna plná ptáků a na stromech opice. Projekt TAMAR nám zblízka ukáže majestátní želvy, manty ale i další ryby a mořské potvory, o které se stará a pomáhá v jejich rozmnožování. Na zpáteční cestě do Salvadoru se zastavíme také na nekonečné pláži Guarajuba.

11.–12. Necelých 400 km od Salvadoru ve vnitrozemí státu Bahia, se nachází NP CHAPADA DIAMANTINA, kraj stolových hor, jeskyní, vodopádů a barevných vesniček. Čeká nás od všeho trochu. Několika hodinové procházky k vodopádům, z nichž Fumaça se svými 380 metry jasně dominuje celému parku. Na západ slunce si vyšlápneme na vrchol stolové hory Morro de Pai Ignacio, k níž se váže zajímavá legenda. Zájemci si mohou zaplavat v průzračných vodách zatopených jeskyní, či jen vstoupit suchou nohou do nekonečných podzemních prostor.

13. Dopolední  přejezd zpět do Salvadoru a návštěva čtvrtí BARRA a RIO VERMELHO. Promenáda v Barra je ideálním místem k běhání, in-line bruslení a dalším aktivitám. Pěší zóna je oblíbeným místem místních lidí. Dominantou je bezesporu nejstarší maják na americkém kontinentu s muzeem  námořní historie, který obklopuje několik pláží a malé pevnosti. Večerní život se soustředí do čtvrti Rio Vermelho, to je to správné místo k ochutnání kulinářských specialit, dobrých drinků a nočního života.

14.–15. Ze Salvadoru se vydáme trajektem na ostrov Itaparica, dále autobusem přes most zpět na pevninu a rychlým člunem na ostrov BOIPEBA - tropický ráj na Zemi. Celý ostrov vlastní už po desetiletí jeden italský gentleman, jehož jediným přáním je zachovat ostrovu jeho ráz a typickou bahijskou atmosféru. Jsou tu jen dvě malé vesničky Stará Boipeba a Morere, veškerý maloobchod a služby jsou v rukou místních rodin a hotelové řetězce, či větší turistické projekty mají zákaz. Pláže na Boipebě jsou nekonečné a překrásné, z okolních dunových kopců můžete přehlížet palmové háje. Kolibříci toto místo milují. Procházkou mezi vesnicemi se dá strávit celý den, dokonce je i nutné přebrodit řeku, ale voda je tak teplá, že je to krásný zážitek.

16.–17. Kdo nestihl, bude mít v Salvadoru čas ráno dokoupit suvenýry na bývalém otročím trhu a rozloučit se tak s Brazilci a Brazílií. Odpolení odlet do ČR, kam se vrátíme následující den (18. den zájezdu).

Cena zahrnuje

 • veškerou společnou pozemní dopravu po Brazílii
 • 16x ubytování v hotýlcích (téměř výhradně ve 2 lůžkových pokojích se snídaní)
 • vstupné do přírodních lokalit v rámci programu (145 USD)
 • průvodce
 • pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 30.000 Kč včetně vnitrostátních přeletů)
 • vstupné do památek a muzeí
 • fakultativní výlety - Itaipu
 • lanovka na cukrovou homoli
 • projekt TAMAR
 • potápění v jeskyních

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

listopad 2018

     
16.11.2018 17 / 16 34 800 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.