nahrávám...

Černá Hora, Albánie - Prokletije a Plavské jezero na kole v pohodě - chatka

Navigace:
Fotogragie Cerna_Hora_Prokletije_01.JPG
Fotogragie Cerna_Hora_Prokletije_02.JPG
Fotogragie Cerna_Hora_Prokletije_03
Fotogragie Cerna_Hora_Prokletije_04
Fotogragie Cerna_Hora_Prokletije_05
Fotogragie Černá hora_tajemné a čsarovné prokletije_dreamstime_xl_58031449
Fotogragie Prokletije_cyklo_2014_3.JPG
Fotogragie Prokletije_cyklo_2014_4.JPG
Fotogragie Tajemne_a_carovne_Prokletije_01.JPG
Fotogragie Cerna_Hora_Prokletije_01.JPG Fotogragie Cerna_Hora_Prokletije_02.JPG Fotogragie Cerna_Hora_Prokletije_03 Fotogragie Cerna_Hora_Prokletije_04 Fotogragie Cerna_Hora_Prokletije_05 Fotogragie Černá hora_tajemné a čsarovné prokletije_dreamstime_xl_58031449 Fotogragie Prokletije_cyklo_2014_3.JPG Fotogragie Prokletije_cyklo_2014_4.JPG Fotogragie Tajemne_a_carovne_Prokletije_01.JPG
Číslo zájezdu 477873
Doprava Autobusem - AlbánieAutobusem
Odlety z Praha, Brno, Bratislava, Pardubice
Lokalita
Albánie
Ubytování Chata
Strava Vlastní
Termínů
Cena od
7 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Existuje na světe jen málo pohoří, která by byla opředena závojem tajemnosti jako jsou Prokleté hory (Prokletije) na pomezí Albánie, Černé Hory a Kosova. Ve východní části masivu je převládající horninou břidlice, západní část tvoří vápenec a tím je mnohem členitější a rozervanější než východní. Naše cyklotoulky vám umožní seznámit se s nejkrásnějšími horami na Balkáně a budete zasvěceni do drsného života horalů v údolích nejzápadnějšího pohoří Evropy. Účastníci si mohou zvolit mezi náročnějšími a méně náročnými trasami. Prokletije a Plavské jezero je rájem pro cyklisty s trekovými koly i pro MTB s obtížností 2,5 z 5. Nespornou výhodou tohoto zájezdu je ubytování na jednom místě v hotelu s polopenzí, v chatkách nebo ve vlastním stanu. Je to tím, že okolí skýtá obrovské možnosti v rozmanitosti terénu i tras. V jednotlivých dnech bude možnost individuálního programu pro horská kola po domluvě s průvodcem. Ve všech dnech základního programu budete mít možnost bohatého občerstvení cestou.

Poznámka : Svozy platí jen pro pěší variantu.

Ubytování

Typ ubytování Chata

6x nocleh v 3-5lůžkových chatkách.

Stravování

vlastní stravování.

Cena zahrnuje

 • doprava klimatizovaným autobusem se speciálním krytým vlekem na kola, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, 6x nocleh v 3-5lůžkových chatkách, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 2 lůžkový pokoj v chatce 1 650 Kč/os, 6x místní snídaně 700 Kč

Program zájezdu

odjezd z ČR přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Černé Hory.
dopoledne příjezd do PLAVSKÉHO ÚDOLÍ, ubytování nedaleko jezera, snídaně. Cykloprojížďka Plavským údolím kolem PLAVSKÉHO JEZERA (cca 25 km, převážně asfalt, pro zájemce několik variant rozšíření po asfaltu i po šotolině), relaxace a koupání u jezera.
na kole z muslimského městečka GUSINJE, vyvěračka ALI PAŠINI IZVORI, vodopád GRLJA, za kterým se v zemi ztrácí říčka SKAKAVICA (cca 20 km asfalt), pro náročnější zájemce (+10 km šotolina) údolím ROPOJANY až k ČEMERIKINIVU JEZERU na albánské hranici. Nebo variantně výlet do údolí GRBAJA (15 km asfalt) pod vrcholy VOLUŠNICA (2 050 m) a KARANFIL (2 119 m).
autobusem výjezd do sedla Trešnjevik s občerstvovací základnou, na kole na úpatí horského masivu KOMOVI, odtud se nám naskytne velkolepý pohled na severní panorama třech skalnatých vrcholů, výjezd k salaším osady Štavnik, možnost pěšího výstupu z úpatí (cca 1 800 m) na KOM VASOJEVIČKI (2 460 m), zpět velkolepým sjezdem až k hotelu (75 km - asfalt 60 km, šotolina 15km).
na kole přes městečko PLAV a pak k utajenému HRIDSKÉMU JEZERU (možnost pěšího výstupu přímo k jezeru) obklopenému ostře tesanými skalnatými masivy, jehož křišťálově průzračnou modrou vodu v Černé Hoře znají pod přezdívkou "Šťastné jezero", kde podle starých legend dochází ke šťastným a radostným chvílím v manželském soužití (25 km asfalt a 17 km šotolina), možnost do bohem zapomenuté vesničky u albánské hranice (+20 km šotolina), zpět na ubytování.
lehkou cyklovariantou je trasa PLAV - HOTI směrem k albánské hranici (25-35 km, asfalt, šotolina), alternativně trasa GUSINJE - BERANE a zpět na kole (90 km, převážně asfalt). Náročnou cyklovariantou je projížďka do pohoří VISITOR (20 km asfalt a 30 km šotolina), zpět na ubytování.
ráno výlet do Albánie: na kole přes osadu GRNČAR na albánské hranici do malebné albánské vesničky VERMOSH (15 km asfalt a 15 km šotolina), pro zájemce dál do vesničky JAVOR s možností bohatého občerstvení (+10 km asfalt/šotolina), zpět na ubytování.
návštěva Plavu (mešita, Redžepagiča Kula,) a odpoledne odjezd domů, noční přejezd přes Srbsko, Maďarsko, Slovensko směr ČR.
příjezd do ČR pozdě odpoledne.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace