nahrávám...

Černá Hora, Albánie - Prokletije a Plavské jezero na kole v pohodě - hotel

Navigace:
Fotogragie Komovi jsou v cizojazyčných průvodcích označovány jako "černohorské Švýcarsko"
Fotogragie Černá Hora - Komovi
Fotogragie Černá Hora - Komovi - Babička s ovečkama - asi ji poznáváte, byla na titulce katalogu
Fotogragie Černá Hora - Komovi - Vrcholky hor
Fotogragie Černá Hora - Komovi - Vrcholky hor v oblacích
Fotogragie Prokletije_cyklo_2014_1.JPG
Fotogragie Prokletije_cyklo_2014_2.JPG
Fotogragie Prokletije_cyklo_2014_3.JPG
Fotogragie Prokletije_cyklo_2014_4.JPG
Fotogragie Komovi jsou v cizojazyčných průvodcích označovány jako "černohorské Švýcarsko" Fotogragie Černá Hora - Komovi Fotogragie Černá Hora - Komovi - Babička s ovečkama - asi ji poznáváte, byla na titulce katalogu Fotogragie Černá Hora - Komovi - Vrcholky hor Fotogragie Černá Hora - Komovi - Vrcholky hor v oblacích Fotogragie Prokletije_cyklo_2014_1.JPG Fotogragie Prokletije_cyklo_2014_2.JPG Fotogragie Prokletije_cyklo_2014_3.JPG Fotogragie Prokletije_cyklo_2014_4.JPG
Číslo zájezdu 477841
Doprava Autobusem - AlbánieAutobusem
Odlety z Praha, Brno, Bratislava, Pardubice
Lokalita
Albánie
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
Cena od
12 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Existuje na světe jen málo pohoří, která by byla opředena závojem tajemnosti jako jsou Prokleté hory (Prokletije) na pomezí Albánie, Černé Hory a Kosova. Ve východní části masivu je převládající horninou břidlice, západní část tvoří vápenec a tím je mnohem členitější a rozervanější než východní. Naše cyklotoulky vám umožní seznámit se s nejkrásnějšími horami na Balkáně a budete zasvěceni do drsného života horalů v údolích nejzápadnějšího pohoří Evropy. Účastníci si mohou zvolit mezi náročnějšími a méně náročnými trasami. Prokletije a Plavské jezero je rájem pro cyklisty s trekovými koly i pro MTB s obtížností 2,5 z 5. Nespornou výhodou tohoto zájezdu je ubytování na jednom místě v hotelu s polopenzí, v chatkách nebo ve vlastním stanu. Je to tím, že okolí skýtá obrovské možnosti v rozmanitosti terénu i tras. V jednotlivých dnech bude možnost individuálního programu pro horská kola po domluvě s průvodcem. Ve všech dnech základního programu budete mít možnost bohatého občerstvení cestou.

Poznámka : Svozy platí jen pro pěší variantu.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

6x nocleh v hotelu ve 2lůžkových pokojích se soc. zařízením.

Stravování

7x snídaně, 6x večeře.

Cena zahrnuje

 • doprava klimatizovaným autobusem se speciálním krytým vlekem na kola, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, 6x nocleh v hotelu ve 2lůžkových pokojích se soc. zařízením, 7x snídaně, 6x večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • 1lůžkový pokoj v hotelu 3 200 Kč
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odjezd z ČR přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Černé Hory.
dopoledne příjezd do PLAVSKÉHO ÚDOLÍ, ubytování nedaleko jezera, snídaně. Cykloprojížďka Plavským údolím kolem PLAVSKÉHO JEZERA (cca 25 km, převážně asfalt, pro zájemce několik variant rozšíření po asfaltu i po šotolině), relaxace a koupání u jezera.
na kole z muslimského městečka GUSINJE, vyvěračka ALI PAŠINI IZVORI, vodopád GRLJA, za kterým se v zemi ztrácí říčka SKAKAVICA (cca 20 km asfalt), pro náročnější zájemce (+10 km šotolina) údolím ROPOJANY až k ČEMERIKINIVU JEZERU na albánské hranici. Nebo variantně výlet do údolí GRBAJA (15 km asfalt) pod vrcholy VOLUŠNICA (2 050 m) a KARANFIL (2 119 m).
autobusem výjezd do sedla Trešnjevik s občerstvovací základnou, na kole na úpatí horského masivu KOMOVI, odtud se nám naskytne velkolepý pohled na severní panorama třech skalnatých vrcholů, výjezd k salaším osady Štavnik, možnost pěšího výstupu z úpatí (cca 1 800 m) na KOM VASOJEVIČKI (2 460 m), zpět velkolepým sjezdem až k hotelu (75 km - asfalt 60 km, šotolina 15km).
na kole přes městečko PLAV a pak k utajenému HRIDSKÉMU JEZERU (možnost pěšího výstupu přímo k jezeru) obklopenému ostře tesanými skalnatými masivy, jehož křišťálově průzračnou modrou vodu v Černé Hoře znají pod přezdívkou "Šťastné jezero", kde podle starých legend dochází ke šťastným a radostným chvílím v manželském soužití (25 km asfalt a 17 km šotolina), možnost do bohem zapomenuté vesničky u albánské hranice (+20 km šotolina), zpět na ubytování.
lehkou cyklovariantou je trasa PLAV - HOTI směrem k albánské hranici (25-35 km, asfalt, šotolina), alternativně trasa GUSINJE - BERANE a zpět na kole (90 km, převážně asfalt). Náročnou cyklovariantou je projížďka do pohoří VISITOR (20 km asfalt a 30 km šotolina), zpět na ubytování.
ráno výlet do Albánie: na kole přes osadu GRNČAR na albánské hranici do malebné albánské vesničky VERMOSH (15 km asfalt a 15 km šotolina), pro zájemce dál do vesničky JAVOR s možností bohatého občerstvení (+10 km asfalt/šotolina), zpět na ubytování.
návštěva Plavu (mešita, Redžepagiča Kula,) a odpoledne odjezd domů, noční přejezd přes Srbsko, Maďarsko, Slovensko směr ČR.
příjezd do ČR pozdě odpoledne.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace