nahrávám...

Černá Hora - Pohodový týden - Dolomity Balkánu - NP Durmitor s mořem

Navigace:
Fotogragie Černá Hora - Durmitor
Fotogragie cerna-hora-durmitor-bobotov-kuk-vzhled
Fotogragie Černá Horá - Národní park Durmitor
Fotogragie Černá Hora - NP Durmitor
Fotogragie Durmitor - Crvena Greda
Fotogragie Národní park Durmitor - Crno jezero
Fotogragie NP Durmitor - Savin Kuk - Černá Hora
Fotogragie Pohodovy-tyden-v-Alpach-Dolomity-Balkanu-NP-Durmitor_1
Fotogragie Pohodovy-tyden-v-Alpach-Dolomity-Balkanu-NP-Durmitor_2
Fotogragie Pohodovy-tyden-v-Alpach-Dolomity-Balkanu-NP-Durmitor_3
Fotogragie Pohodovy-tyden-v-Alpach-Dolomity-Balkanu-NP-Durmitor_4
Fotogragie Pohodovy-tyden-v-Alpach-Dolomity-Balkanu-NP-Durmitor_5
Fotogragie Pohodovy-tyden-v-Alpach-Dolomity-Balkanu-NP-Durmitor_7
Fotogragie Černá Hora - Durmitor Fotogragie cerna-hora-durmitor-bobotov-kuk-vzhled Fotogragie Černá Horá - Národní park Durmitor Fotogragie Černá Hora - NP Durmitor Fotogragie Durmitor - Crvena Greda Fotogragie Národní park Durmitor - Crno jezero Fotogragie NP Durmitor - Savin Kuk - Černá Hora Fotogragie Pohodovy-tyden-v-Alpach-Dolomity-Balkanu-NP-Durmitor_1 Fotogragie Pohodovy-tyden-v-Alpach-Dolomity-Balkanu-NP-Durmitor_2 Fotogragie Pohodovy-tyden-v-Alpach-Dolomity-Balkanu-NP-Durmitor_3 Fotogragie Pohodovy-tyden-v-Alpach-Dolomity-Balkanu-NP-Durmitor_4 Fotogragie Pohodovy-tyden-v-Alpach-Dolomity-Balkanu-NP-Durmitor_5 Fotogragie Pohodovy-tyden-v-Alpach-Dolomity-Balkanu-NP-Durmitor_7
Číslo zájezdu 477973
Doprava Autobusem - Černá HoraAutobusem
Odlety z Praha, Brno, Bratislava, Pardubice
Lokalita
Černá Hora
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
Cena od
11 390 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Na poměrně malém území se nachází jedno z nejmalebnějších a nejznámějších pohoří Černé Hory - Durmitor, který se svými 48 štíty vyšších 2 000 m, 18 jezery, 5 kaňony a 748 prameny bude těžko hledat konkurenci v širém okolí. Vydejte se s námi do malebné horské krajiny, kde jsme pro vás připravili nenáročnou turistiku kolem jezer pod majestátnými vrcholy, popřípadě do sedel a náhorních luk s nádhernými výhledy. Na své si přijdou i zdatnější turisté, pro které jsou připraveny hřebenové cesty a výstupy na místní velikány s panoramatickými pohledy do širého okolí. Neopomineme ani severní část pohoří, kde se dravou silou prodírá nejdelší černohorská řeka Tara největším evropským kaňonem hlubokým až 1 300 m a dlouhým 130 km. Na své si opravdu přijde každý a věříme, že budete odjíždět se spoustou turistických zážitků. Ubytováni budeme v horském ***hotelu s jedinečnou černohorskou polopenzí. A bonus na závěr. Nedávno byla dokončena významná zkratka přímo z Durmitoru k moři. Využijeme ji a vy můžete půl dne relaxovat u moře.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

ubytování v horském ***hotelu s jedinečnou černohorskou polopenzí.

Stravování

polopenze.

Cena zahrnuje

 • 6x nocleh, 7x snídaně, 6x večeře, 1x ochutnávka černohorské rakije, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 3 300 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 315 Kč

Program zájezdu

odjezd z ČR přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Černé Hory.
ranní zastávka na kávu v sedle na hranici NP, příjezd do černohorského horského střediska v NP DURMITOR - ŽABLJAK, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu. Základní varianta (náročnost 1 z 5; 3 hod., ^100 m, ˇ100 m): po zbytek dne seznámení s okolím. Nenáročná turistika (procházka) k ledovcovému CRNO JEZERU, které je zároveň vstupní branou do pohoří. Okružní trasa kolem Malého a Velkého jezera poblíž TITOVY JESKYNĚ pod majestátným hřebenem MEDED. V případě sil a chuti podél potoka se starými mlýny k jezeru ZMINJE. Zpět na ubytování, večeře.
snídaně, odjezd busem do SEDLA, základní varianta (2 z 5; 5 hod., ^300 m, ˇ500 m): okružní trasa v oblasti "durmitorského Matterhornu" kolem horského plesa ZELENI VIR a dále kolem jedinečné ukázky geologické činnosti ŠERENI PASOVI na cestu vedoucí k autobusu. Alternativně lze vystoupat na osamělý vrchol SEDLENA GREDA (350 m převýšení) s jedinečným výhledem na Durmitor a černohorsko-bosenské pohraniční pohoří. Těžší varianta (3 z 5; 6 hod., ^600 m, ˇ750 m): pro zdatné výstup na nejvyšší vrchol pohoří BOBOTOV KUK (2 523 m n. m.), odkud budete mít celý Durmitor jako na dlani. Zpět stejnou cestou nebo okruhem jednodušší varianty. Odjezd do hotelu, večeře.
snídaně, základní varianta (2 z 5; 5 hod., ^100 m, ˇ850 m): lanovkou (pokud nepojede, tak pohodová túra na SKRČKO JEZERO) na SAVIN KUK (2 313 m n. m.), sestup po značené cestě k salaším s možností ochutnávky a nákupu sýrů. Zpět na ubytování příjemnou cestou přes obec RAZVRŠJE, kde ochutnáme místní pálenku. Těžší varianta (3 z 5; 7 hod., ^250 m, ˇ1 000 m): pro zdatné turisty navíc možnost výstupu ze SAVINA KUKU přes jištěnou "tatranskou" cestu na vyhlídku ISTOČNY VRH (2 445 m n. m.), sestup po značené cestě do střední části lanovky a pokračování v trase na ubytování. Večeře v hotelu.
snídaně, základní varianta (1,5 z 5; 5 hod., ^200 m, ˇ250 m): odpočinkový den nás zavede (možnost využití místních taxíků) na krásnou vyhlídku ČUROVAC s neopakovatelným výhledem do nitra největšího kaňonu Evropy - TARA se stejnojmennou řekou. Zpět do ŽABLJAKU, po zbytek dne možnost relaxace, večeře.
snídaně, základní varianta (2,5 z 5; 7 hod., ^650 m, ˇ650 m): pohodlnou cestou do jednoho z horských údolí - LOKVICE se salaší (možnost koupě ovčích sýrů) s alternativní turistikou a možností návštěvy jedinečné LEDOVÉ JESKYNĚ s krápníky a ledovými stalagmity. Těžší varianta (3 z 5; 8 hod., ^900 m, ˇ900 m): výstup na skalnatou hradbu MEDED s velkým počtem vyhlídek. Obě trasy nás zavedou k jezeru a poté zpět do hotelu, večeře.
snídaně, základní varianta (2 z 5; 5 hod., ^750 m, ˇ750 m): pěší výlet okolo jezer BARNE a JABLANIČKO JEZERO s možností relaxace a dále na severní náhorní plošinu Durmitoru - CRVENA GREDA s pěknými výhledy. Zpět stejnou cestou (opět možnost zkrácení trasy taxíky) nebo okružní trasou přes místní lyžařské středisko na ubytování, večeře.
snídaně, přejezd nově postavenou zkratkou (cca 2 hod.) k moři do historického města HERCEG NOVI, koupání, relaxace na pláži, prohlídka města. Večer odjezd z Černé Hory.
příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace