nahrávám...

Černá Hora - Pohodový týden - Tajemné a čarovné Prokletije

Navigace:
Fotogragie Tajemne_a_carovne_Prokletije_02.JPG
Fotogragie Černá hora_tajemné a čsarovné prokletije_dreamstime_xl_58031449
Fotogragie Černá hora_tajemné a čsarovné prokletije_dreamstime_xl_63606223
Fotogragie Prokletije - Komovi
Fotogragie Prokletije - prameny Aliho paši
Fotogragie Prokletije_Mountain lake_dreamstime_xl_39095687
Fotogragie Tajemne_a_carovne_Prokletije_01.JPG
Fotogragie Tajemne_a_carovne_Prokletije_03.JPG
Fotogragie Tajemne_a_carovne_Prokletije_04.JPG
Fotogragie Tajemne_a_carovne_Prokletije_02.JPG Fotogragie Černá hora_tajemné a čsarovné prokletije_dreamstime_xl_58031449 Fotogragie Černá hora_tajemné a čsarovné prokletije_dreamstime_xl_63606223 Fotogragie Prokletije - Komovi Fotogragie Prokletije - prameny Aliho paši Fotogragie Prokletije_Mountain lake_dreamstime_xl_39095687 Fotogragie Tajemne_a_carovne_Prokletije_01.JPG Fotogragie Tajemne_a_carovne_Prokletije_03.JPG Fotogragie Tajemne_a_carovne_Prokletije_04.JPG
Číslo zájezdu 477801
Doprava Autobusem - Černá HoraAutobusem
Odlety z Praha, Brno, Bratislava, Pardubice
Lokalita
Černá Hora
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
Cena od
12 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Pojeďte s námi poznat vápencová pohoří Komovi a Prokletije, které patří spolu s Durmitorem ke třem nejvelkolepějším horským masivům Černé Hory. Tato pohoří se hrdě tyčí nad řekami Tara a Lim. Perličkou je dvoutisícový hřeben Visitoru v sousedství čarovných Prokletých hor a překrásného Plavského jezera. Na tomto zájezdě budeme ubytováni v příjemném hotelu v Andrijevici.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

6x nocleh v hotelu v Andrijevici.

Stravování

polopenze.

Cena zahrnuje

 • 6x nocleh v hotelu, 7x snídaně, 6x večeře, doprava klimatizovaným autobusem, místní doprava, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 3 200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 315 Kč

Program zájezdu

odjezd dopoledne z ČR přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Černé Hory.
příjezd do ANDRIJEVICE, městečka, které bylo založeno již za panování dynastie Nemanjičů. Dnes je významným ekonomickým i duchovním centrem oblasti. Je východiskem do pohoří KOMOVI. Ubytování v hotelu, pozdní snídaně, odpočinek nebo pro zájemce procházka Memorial parkem Kniaževac, prohlídka kostela sv. Archanděla ze 12. století, základní varianta (1,5 z 5, 3,5 hod., ^300 m, ˇ300 m): pohodový výstup na SELO KRALJE, lovecké místo v podhůří KOMOVI s vyhlídkou na řeku Lim, zpět do hotelu, večeře.
snídaně, krátký přejezd na túru do masivu VOLUŠNICA (1 879 m) na černohorsko-albánském pomezí, jehož vrchol TALJANKA (2 056 m) sice nepatří k těm nejvyšším, ale je znám jako nejlepší vyhlídkový bod této oblasti a je úplným rájem pro fotografy horských scenérii, 600 m vysoká jižní stěna se strmě klene nad nádherným údolím Grbaja (1 160 m). Základní varianta (2,5 z 5, 6,5 hod., ^950 m, ˇ1 050 m): celodenní turistika s impozantními výhledy nejen na známý tříhlavý vrch KARANFILU (čili Karafiátu), ale především na albánskou, salašemi posetou krajinu, zastávka v muslimském městečku GUSINJE, zpět do hotelu, večeře.
snídaně, výjezd do sedla Trešnjevik s občerstvovací základnou - již odtud se nám naskytne pohled na severní panorama třech skalnatých vrcholů, základní varianta (3 z 5, 6 hod., ^900 m, ˇ900 m): výstup lesní pěšinou k salaším Štavnik, horský masiv KOMOVI se prudce zdvihá z údolí řeky Peručica jako mohutná horská pyramida, výstup z úpatí (cca 1 600 m) na KOM VASOJEVIČKI (2 460 m), zpět do hotelu, večeře.
snídaně, základní varianta (2,5 z 5, 5,5 hod., ^450 m, ˇ450 m): místní dopravou se přesuneme na túru k utajenému HRIDSKÉMU JEZERU obklopenému ostře tesanými skalnatými masivy, jehož křišťálově průzračnou modrou vodu v Černé Hoře znají pod přezdívkou "Šťastné jezero", kde podle starých legend dochází ke šťastným a radostným chvílím v manželském soužití, zpět do PLAVU, prohlídka Plavu, naším busem do hotelu, večeře.
snídaně, základní varianta - odpočinkový den (1,5 z 5, 6 hod., ^250 m, ˇ250 m): autobusem do Vusanje, nenáročná turistika v údolí Ropojana. Pozoruhodné přírodní útvary GRLJA, OKO SKAKAVICE. Náročnější varianta (3,5 z 5, 7 hod., ^1 300 m, ˇ1 300 m): opět navštívíme hranici Černé Hory a Albánie. Pro nejzdatnější milovníky turistiky je možný výstup do masivu pod nejvyšším bodem Černé Hory ZLA KOLATA (2 534 m). Autobusem návrat do hotelu, večeře.
snídaně, krátký přejezd na PRAMENY ALIHO PAŠI pojmenované po albánském vojenském vůdci, který ovládal oblast východní Černé Hory, některé z pramenů údajně obnovují ztracenou sílu, turistika na masiv VEZÍROVA BRADA s několika alternativami náročnosti, turistiku zakončíme v městečku GUSINJE, návrat do hotelu, večeře.
snídaně, volné dopoledne, v poledních hodinách odjezd, noční přejezd přes Srbsko, Maďarsko, Slovensko směr ČR.
příjezd do ČR odpoledne.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace