nahrávám...

Chodsko - kraj pohádkových příběhů **

Navigace:
Fotogragie Chodsko - Starý Herštejn
Fotogragie Chodsko
Fotogragie Chodsko - Čerchov
Fotogragie Chodsko - Čerchov věže
Fotogragie Chodsko - Dudácká muzika
Fotogragie Chodsko - Hanova cesta na Čerchov
Fotogragie Chodsko - chodské koláče
Fotogragie Chodsko - Klenčí
Fotogragie Chodsko - Kozina
Fotogragie Chodsko - Pomník JŠB - výhledy
Fotogragie Chodsko - Trhanov - restaurace svatý Ján
Fotogragie Chodsko - Zaniklé vsi Lučina
Fotogragie Chodsko - Starý Herštejn Fotogragie Chodsko Fotogragie Chodsko - Čerchov Fotogragie Chodsko - Čerchov věže Fotogragie Chodsko - Dudácká muzika Fotogragie Chodsko - Hanova cesta na Čerchov Fotogragie Chodsko - chodské koláče Fotogragie Chodsko - Klenčí Fotogragie Chodsko - Kozina Fotogragie Chodsko - Pomník JŠB - výhledy Fotogragie Chodsko - Trhanov - restaurace svatý Ján Fotogragie Chodsko - Zaniklé vsi Lučina
Číslo zájezdu 492715
Doprava Autobusem - ČeskoAutobusem
Odlety z Praha, Brno
Lokalita
Česko
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 27.06.2019
poslední 27.06.2019
Cena od
3 671 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

HORŠOVSKÝ TÝN • KLENČÍ POD ČERCHOVEM • PIVOŇ • ÚJEZD U DOMAŽLIC • TRHANOV • ČERCHOV • PEC POD ČERCHOVEM • BABYLON • DOMAŽLICE • ŠVIHOV

Cena zahrnuje

 • dopravu klimatizovaným autobusem
 • 3x ubytování v 3* hotelu
 • 3x snídaně
 • průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
 • Jednolůžkový pokoj 1 200 Kč
 • Předpokládaná částka na vstupy 350 Kč

Program zájezdu

Ráno odjezd z Brna, Jihlavy a Prahy. Po poledni příjezd do Horšovského Týna , jehož dominantou je původně gotický hrad, přestavěný v 16. století na renesanční zámek. Procházka historickým městským jádrem, které je vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Možnost prohlídky některého ze čtyř okruhů po hradu a zámku. Pod zámkem také můžeme obdivovat zámecký park o rozloze přes 40 ha, který je volně přístupný. Po prohlídce odjezd do jedné z jedenácti původních chodských obcí Klenčí pod Čerchovem , kde se narodil J.Š.Baar. Možnost návštěvy Baarova muzea zřízeného v domě, ve kterém tento spisovatel žil. Zastávka u barokního kostela sv. Martina, v jehož šlechtické hrobce je pochován Lomikar. K večeru odjezd do nádherné oblasti pohraničního Českého lesa na ubytování.
Dnešní den věnujeme seznámení se životem proslulých Chodů, kteří pečlivě vykonávali strážní službu na hranicích. Po zastávce u pomníku J.Š.Baara, nejznámějšího spisovatele zdejšího kraje, přejedeme do Capartic , abychom se vydali na pěší procházku po pohraniční Baarově cestě do Vranova. Odsud přejedeme do Pivoně s bývalým augustiniánským klášterem a dále do rodiště nejznámějšího z Chodů, Jana Sladkého Koziny, do Újezdu u Domažlic . Vesnice je vyhledávaná pro své zajímavé stavby lidové architektury, z nichž nejznámější je právě Kozinův statek, ve kterém je jeho pamětní síň a muzeum chodských tradic. Po prohlídce vesnice se vydáme na blízkou památnou horu Hrádek, na níž je dnes socha slavného rodáka. Z Újezdu budeme pokračovat přes obec Trhanov (zájemci o delší procházku mohou jít pěšky z Hrádku) s bývalým zámkem vybudovaným zdejším pánem Lamingenem, známým jako Lomikar z Psohlavců. K večeru návrat na ubytování.
Ráno odjedeme k nejvyššímu vrcholu Českého lesa, Čerchovu (1042 m n.m.). Procházku budeme věnovat tomuto pomyslnému strážci Chodska. Vystoupáme na Kurzovu rozhlednu s krásnými výhledy a po krátkém občerstvení budeme sestupovat do Pece pod Čerchovem . Zde navštívíme unikátní Dřevorubecké muzeum. Z Pece pod Čerchovem budeme pokračovat pěšky do vesnice Babylon s pěkným rybníkem a koupalištěm, abychom se osvěžili po dnešní túře. Návrat na ubytování.
Ráno odjezd do Domažlic , hlavního centra Chodska s množstvím cenných památek. Procházka městskou památkovou rezervací, přes náměstí s nakloněnou šikmou věží gotického kostela. Možnost návštěvy Muzea Chodska, které sídlí v bývalém hradu založeném již Přemyslem Otakarem II. Odpoledne přejezd do Švihova k návštěvě vodního hradu Švihov , nejzachovalejšího a největšího vodního hradu v Čechách s unikátním systémem vodních příkopů. Po prohlídce odjezd zpět do Prahy a do Brna.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

červen 2019

       
27.6.2019 4 / 3 3 671 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
27.6.2019 4 / 3 Praha 3 671 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
27.6.2019 4 / 3 Brno 3 671 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

http://media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/Mumlava - vodopády

Cena od 3 671 Kč
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.