nahrávám...

Čína - Císařský Peking - krásy a poklady Říše středu

Navigace:
Fotogragie Čína - Peking, park Pej-Chaj
Fotogragie Čína
Fotogragie Čína - Peking
Fotogragie Čína - Peking
Fotogragie Čína - Peking, Zakázané město
Fotogragie Čína - Pekingský národní stadion
Fotogragie Čína - Velká čínská zeď
Fotogragie Čína - Velká čínská zeď 2
Fotogragie Čína - Velká čínská zeď 3
Fotogragie Čína - Velká čínská zeď 4
Fotogragie Čína - Zakázané město
Fotogragie Čínský chrám
Fotogragie Velká čínská zeď, pasáž Mutianyu
Fotogragie Čína - Peking, park Pej-Chaj Fotogragie Čína Fotogragie Čína - Peking Fotogragie Čína - Peking Fotogragie Čína - Peking, Zakázané město Fotogragie Čína - Pekingský národní stadion Fotogragie Čína - Velká čínská zeď Fotogragie Čína - Velká čínská zeď 2 Fotogragie Čína - Velká čínská zeď 3 Fotogragie Čína - Velká čínská zeď 4 Fotogragie Čína - Zakázané město Fotogragie Čínský chrám Fotogragie Velká čínská zeď, pasáž Mutianyu
Číslo zájezdu 478054
Doprava Letecky - ČínaLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Čína
Ubytování Vlastní ubytování
Strava Snídaně
Termínů
první 28.09.2018
Cena od
32 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Čína, známá také jako Říše středu, je nejlidnatějším státem světa, zemí kontrastů, nejrychleji rostoucí ekonomiky, ale také jedna z nejstarších říší v dějinách lidstva. Čína dala světu hedvábí, papír, střelný prach, nádherný porcelán a keramiku nebo tradiční čínskou medicínu. Jako jediná na světě se vyvíjela od svého vzniku až do dnešních dní nezávisle na okolních vlivech, vytvořila si jakousi vlastní civilizaci a tyto historické kořeny jsou patrné na každém kroku i přes všechny výdobytky moderní doby. Dnes je to země moderních technologií a obrovských městských aglomerací, ale stále zůstává královstvím čajů, rýže a specifické kuchyně. Jejím symbolem je čínský drak, ale i roztomilá líná panda, na jejím území najdeme mnohé přírodní skvosty a národní parky. Je to země, k jejímuž poznání je potřeba více než jakkoli dlouhý zájezd. My vám nyní nabízíme seznámení s jádrem této pro nás nezvyklé kultury. Poznáte císařský Peking, nepřehlédnutelnou Velkou čínskou zeď, ale i blízký čínský venkov.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Peking vč. let. tax a poplatků cca 13 000 Kč, transfery místní dopravou (metro, autobus, taxi, mikrobus), 8x ubytování v hotelu se snídaní, 1x návštěva čajovny, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • ostatní strava, vstupy, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • vízum 2 000 Kč, 1lůžkový pokoj 5 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 550 Kč, pojištění storna letenky (zdravotní důvody) 750 Kč

Program zájezdu

odlet z Prahy do PEKINGU.
přílet do Pekingu, odjezd do centra na ubytování, procházka po NÁMĚSTÍ NEBESKÉHO KLIDU s mauzoleem Mao Ce-tunga, kolem Jižní brány na tradiční pěší zónu, kde bude možnost ochutnat první čínské speciality. Pro porovnání přejedeme i do moderní části města s nákupní ulicí a nejmodernějšími obchody a hotely.
návštěva ZAKÁZANÉHO MĚSTA, sídla císařů dynastií Ming a Čching - největší a nejzachovalejší palácový komplex na světě, který byl pro běžné smrtelníky až do roku 1911 nepřístupný. Poté výstup na blízký pahorek parku JINGSHAN s výhledem nejen na CÍSAŘSKÝ PALÁC, ale i velkou část Pekingu, zastávka u CHRÁMU VELKÉHO ZVONU, procházka typickými hutongy - původní úzké uličky města.
výlet do údolí, kde se nacházejí CÍSAŘSKÉ HROBKY - 13 hrobek dynastie Ming se zahradami, návštěva olympijského komplexu s Ptačím hnízdem, vodní kostkou a 246 m vysokou věží, odkud je jedinečný pohled na celé město a okolí.
výlet k 500 let staré vesničce CUANDIXIA, ukázka životních podmínek místních obyvatel v době ještě nedávné, prohlídka typického stavení, výstup na vyhlídku nad vesnicí, večer fakultativně návštěva divadla bojového umění.
návštěva obětního komplexu u CHRÁMU NEBES, jednoho ze symbolů Pekingu, jeho zahrady, chrámy a zákoutí, místo, kde vladaři každoročně prosili Bohy o dobrou úrodu. Odpoledne prohlídka REZIDENCE PRINCE GONGA a PARKU BEIHAI.
výlet místní dopravou na VELKOU ČÍNSKOU ZEĎ - největší stavba všech dob, starý systém opevnění táhnoucí se od východního pobřeží až po poušť Gobi na západě. Navštívíme oblast MUTIANYU, jednu z nejzachovalejších, avšak méně turistických sekcí zdi. Na úseku 20 km se nachází celkem 22 zachovalých strážních věží. Návrat zpět do Pekingu.
návštěva LETNÍHO PALÁCE - komplex určený k pobytu císařského dvora za parných letních dní, nechybí mu nic z luxusu císařského paláce, je umístěný na břehu jezera Kunming a najdeme zde sedmnáctiobloukový most, budhistický chrám, ostrov s Chrámem draků, ale i kontroverzní Mramorovou loď. Cestou zpět do města možnost návštěvy ZOO.
navštívíme LAMAISTICKÝ CHRÁM, jeden z živých chrámů, kde potkáme mnichy, kteří jej spravují a udržují, ale i věřící při modlitbách. Hned vedle stojící KONFUCIŮV CHRÁM zasvěcený památce jednoho z nejvýznamnějších filozofů světa. Po zbytek dne individuální volno.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2018

       
28.9.2018 10 / 9 Praha 32 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy





Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace