nahrávám...

Egypt - Po vlnách Nilu - ve šlépějích faraonů

Navigace:
Fotogragie egypt01_052.JPG
Fotogragie egypt_054.JPG
Fotogragie egypt_055.JPG
Fotogragie egypt_060.JPG
Fotogragie egypt_078.JPG
Fotogragie egypt_094.JPG
Fotogragie egypt_097.JPG
Fotogragie egypt_099.JPG
Fotogragie egypt_122.JPG
Fotogragie egypt_1301.JPG
Fotogragie egypt_1341.JPG
Fotogragie egypt_1611.JPG
Fotogragie egypt135.JPG
Fotogragie Kuchaři na Nilu
Fotogragie Plavba po Nilu
Fotogragie Plavba po Nilu - paluba
Fotogragie egypt01_052.JPG Fotogragie egypt_054.JPG Fotogragie egypt_055.JPG Fotogragie egypt_060.JPG Fotogragie egypt_078.JPG Fotogragie egypt_094.JPG Fotogragie egypt_097.JPG Fotogragie egypt_099.JPG Fotogragie egypt_122.JPG Fotogragie egypt_1301.JPG Fotogragie egypt_1341.JPG Fotogragie egypt_1611.JPG Fotogragie egypt135.JPG Fotogragie Kuchaři na Nilu Fotogragie Plavba po Nilu Fotogragie Plavba po Nilu - paluba
Číslo zájezdu 477949
Doprava Letecky - EgyptLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Egypt
Ubytování Hotel
Strava All inclusive
Termínů
první 03.10.2018
Cena od
29 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Naberte energii u Rudého moře, jednoho z nekrásnějších, které je od nás vzdáleno jen čtyři hodiny letu, a poznávejte zemi faraonů a perly Egypta na pohodovém zájezdu. Budeme mít dostatek času prohlédnout si zblízka památky, ale i zažít neopakovatelnou a sluncem zalitou atmosféru Luxoru, Asuánu a dalších míst. Nahlédneme, alespoň částečně, i do života místních obyvatel. Uvidíme nejen známé chrámy, ale místa jako je Banánový ostrov v Luxoru, povozíme se na velbloudech i kočárech tažených koňmi, posedíme v lokálním "coffee shopu” a doslova "nasajeme” místní, pomalý a poklidný pulz života. Kdo bude mít zájem, může vzlétnout do výšin a pozorovat Luxor z ptačí perspektivy v koši horkovzdušného balónu. Tři noci strávíme na vlnách Nilu a poplujeme až do zeleného nádherného Asuánu. Na jaře a na podzim je počasí příjemně teplé, ne však drtivě horké jako v létě. Všechna turistická místa jsou chráněna policisty a vojáky tak, aby byla zaručena bezpečnost návštěvníků, kterých si místní obyvatelé váží.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Hurghada vč. let. tax a poplatků cca 9 000 Kč, 10x (4x ****hotel v Hurghadě s all inclusive, 3x rodinný hotel v Luxoru s polopenzí, 3x ubytování na lodi při plavbě s plnou penzí), obědy během výletů, doprava klimatizovaným autobusem, výlety dle programu vč. vstupného, jízda na velbloudech, vedoucí zájezdu, místní průvodce, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • let balonem, výlet na Abu Simbel, fakultativní výlety, bakšišné, egyptské vízum (cca 25 USD, platí se po příletu do Egypta) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 3 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 407 Kč, pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů 750 Kč

Program zájezdu

odlet z ČR, přílet do HURGHADY, ubytování v *****hotelu u pláže s all inclusive, volný program.
pobyt v HURGHADĚ, volný program, možnost užít si moře a slunce. Možnost fakultativně na výlet lodí s proskleným dnem s pozorováním podmořského světa nebo přímo výlet do hlubin ponorkou.
po snídani odjezd autobusem do LUXORU. Zde se ubytujeme, poobědváme, poté vyrazíme poznávat místní život a krásy tohoto historického města s neopakovatelnou atmosférou starých časů. Posilněni místními specialitami si prohlédneme stáje a povozíme se na velbloudech. Odtud se vydáme k NILU a poplujeme na typické lodi "feluce” s obrovskou plachtou a vysokým stěžněm na BANÁNOVÝ OSTROV. Přitom zažijeme kouzelný západ slunce. Večeře v hotelu.
snídaně, výlet na druhý břeh Luxoru, do ÚDOLÍ KRÁLŮ se zastávkou na prohlédnutí Memnonových kolosů. Krátce zastavíme před chrámem královny HATŠEPSUT, vyfotíme a navštívíme možná méně známý chrám HABU, který však má úžasně zachovalé výmalby. Odtud přesun a ubytování na lodi s obědem. Odplouváme směrem k ESNĚ. Po cestě uvidíme překrásné scenérie místní krajiny, která už dávno učarovala spoustě lidí před námi a inspirovala známou spisovatelku Agathu Christie k napsání jejich skvělých detektivek jako například "Smrt na Nilu”. Odpoledne je možné zpříjemnit si plavbu čajem "o páté”. Scenérie krajiny se bude střídat a měnit, kopce a písek, zeleň a a palmové háje, rybáři na bárkách atd.
ráno snídaně na lodi, následně si v EDFU prohlédneme HORŮV CHRÁM, který se považuje za jeden z nejlépe zachovaných - byl odkryt z dun písku teprve v roce 1860. Oběd na lodi. Další zastávka nastane v KOMOMBO. Hned z lodi uvidíme menší chrámový komplex, který si prohlédneme, včetně Krokodýlího muzea, kde je vystavena spousta těchto mumifikovanych zvířat. Večeře. Plujeme dále a necháváme se okouzlit romantickou krajinou a hvězdami na obloze. Pozdě večer zakotvíme v ASUÁNU.
v případě zájmu, ve velmi časných ranních hodinách, fakultativně odjezd autobusem ke chrámu ABU SIMBEL (UNESCO) a nacházejícím se téměř u súdánských hranic. Po návratu obědváme na lodi. Odpoledne se vydáme na motorové lodi na příjemný výlet. Navštívíme tradiční núbijskou vesnici, kde nahlédneme do jednoho z místních stále obývaných domů, kterému se zde přezdívá krokodýlí dům. Proč krokodýlí? To uvidíte sami. Poslední večeře a noc na lodi.
snídaně, autobusem se přesuneme k nedokončenému obelisku a k Asuánské přehradě. Odjezd autobusem zpět do LUXORU, kde přespíme.
ráno se nasnídáme a odjedeme zpět do HURGHADY. Pohoda u moře.
volný den a prostor pro relaxaci.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

říjen 2018

       
3.10.2018 11 / 10 Praha 29 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace