nahrávám...

Exotická Madeira s výletem na "koupací" ostrov Porto Santo

Navigace:
Fotogragie Madeira - koupací ostrov Porto Santo
Fotogragie Botanická zahrada Funchal
Fotogragie Madeira
Fotogragie Madeira - Botanická zahrada Funchal
Fotogragie Madeira - Cabo Girao
Fotogragie Madeira - Exotické květiny
Fotogragie Madeira - koupací ostrov Porto Santo
Fotogragie Madeira - Porto Moniz
Fotogragie Madeira - Porto Santo
Fotogragie Madeira - Sao Lourenco
Fotogragie Madeira - Sao Vicente
Fotogragie Madeira - tradiční domy"palheiros"
Fotogragie Madeira a jeji typické levády
Fotogragie Madeira-treking-na-Encumeada
Fotogragie Portugalsko - ostrov Madeira
Fotogragie Portugalsko_Madeira_11.JPG
Fotogragie Portugalsko_Madeira_14.JPG
Fotogragie Madeira - koupací ostrov Porto Santo Fotogragie Botanická zahrada Funchal Fotogragie Madeira Fotogragie Madeira - Botanická zahrada Funchal Fotogragie Madeira - Cabo Girao Fotogragie Madeira - Exotické květiny
Fotogragie Madeira - koupací ostrov Porto Santo Fotogragie Madeira - Porto Moniz
Fotogragie Madeira - Porto Santo Fotogragie Madeira - Sao Lourenco Fotogragie Madeira - Sao Vicente Fotogragie Madeira - tradiční domy"palheiros" Fotogragie Madeira a jeji typické levády Fotogragie Madeira-treking-na-Encumeada Fotogragie Portugalsko - ostrov Madeira Fotogragie Portugalsko_Madeira_11.JPG Fotogragie Portugalsko_Madeira_14.JPG
Číslo zájezdu 477902
Doprava Letecky - PortugalskoLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Portugalsko
Oblasti Oblast Madeira
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 03.09.2018
Cena od
30 690 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Tisíce kilometrů od pevniny hluboko v Atlantském oceánu povstal před mnoha miliony let z hlubin moře kouzelný ostrov věčného jara. Divoce rozeklaná skaliska olizovaná dávno vyhaslými proudy lávy cudně se halí záplavou bujné pestrobarevné květeny rozlézající se celým ostrovem podél životadárných "levád". Snad bájný Purpurový ostrov či tečka na prastaré florentské mapě, ukryt po dlouhé časy, objeven znovu byl Ilha de Madeira. Zveme vás na putování ostrovem Madeira s příjemnými procházkami podél prastarých levád.Provází I. Pilařová v 1., 2. a 4. termíny a V. Sojka v 3. termínu.

Poznámka : termín s * je v období květinového festivalu - návštěva této jedinečné události.

Stravování

možnost dokoupení večeře na místě v restauracích za 8-17 EUR.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka vč. let. tax a poplatků cca 10 500 Kč, transfer z/na letiště, místní doprava dle programu, půjčovné mikrobusu, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, 9x ubytování se snídaní v hotelu nebo penzionu ve Funchalu (v termínu s * ve ****hotelu), pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • místní doprava mimo program, lanovka, ostatní strava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 6 500 Kč, 8x večeře v hotelu 3 700 Kč, fakultativní výlet na Porto Santo 2 700 Kč

Program zájezdu

odlet z ČR do FUNCHALU, prohlídka centra města - katedrála, radnice, klášter Santa Clara, pevnost tržnice s květinovým a rybím trhem, Guvernérská zahrada, ochutnávka madeirského vína a ponchy, rybářská čtvrť Velha, odpoledne výjezd lanovkou na MONTE s poutním kostelem a tropickou zahradou, dle zájmu sjezd proutěnými saněmi, které dříve sloužily k dopravě úrody na trh či do přístavu. Noclehy v hotelu/penzionu ve Funchalu (celou dobu na jednom místě).
po snídani odjezd přes CABO GIRAO (druhý nejvyšší útes světa s vyhlídkovou plošinou - 580 m n. m.) do malebného městečka SAO VICENTE. Cesta vede po místy dramaticky rozeklaném severním pobřeží s úchvatnými výhledy. Poklidná atmosféra městečka s četnými kavárničkami a obchůdky, prohlídka dávnověkých jeskyní vyhloubených v délce téměř 3 km vulkanickou řekou, která zde tekla před 400 tisíci lety. Návštěva muzea vulkanologie s promítáním trojrozměrných filmů, seznámení s historií ostrova. Cesta vede dále do věhlasné vesničky SANTANA s typickými "palheiros" - pestrobarevnými lidovými stavbami ve tvaru písmene ‚A‘, s malebnou kulisou rozeklaných skalisek a smaragdově zelenými horami připomínajícími západní pobřeží Irska. Turistika podél jedné z nejkrásnějších levád ostrova prastarým vavřínovým lesem pod ochranou UNESCO, bujnou vegetací místního ‚pralesa‘ v blízkosti vysokých vodopádů CALDEIRAO VERDE (nutné čelovky do tunelu). Návrat do hotelu.
po snídani odjezd místní dopravou na nejvýchodnější část ostrova PONTA DE SAO LOURENCO - turistika divokou krajinou poloostrova bičovanou častými větry přes nejužší část poloostrova širokou jen několik málo metrů, individuální piknik uprostřed bizarní krajiny obklopené Atlantským oceánem. Dle zájmu možnost návštěvy nedaleké pláže PRAINHA (koupání s možností občerstvení). Alternativně v případě nepřízně počasí návštěva některých z četných muzeí ve Funchalu či návštěva zdejší botanické zahrady. Návrat do hotelu.
po snídani odjezd místní dopravou do RIBEIRO FRÍO, prohlídka pstruží farmy, pěšky 11 km levadou FURADO a navazující levadou PORTELA s úchvatnými výhledy do hlubokých údolí s horami a oceánem, které připomínají rozličné exotické kouty světa. Odpoledne dle zájmu a počasí možnost koupání na bílé písečné pláži v MACHICO. Návrat do hotelu.
pro zájemce po snídani přesun na nenáročný výstup na PICO DO ARIEIRO nebo volný program ve Funchalu, relax na pláži.
cesta na západ do města CAMARA DO LOBOS s malebným rybářským přístavem, místo pobytu W. Churchilla, dále do vnitrozemí na "střechu Madeiry" - náhorní plošina odlišná od typické bujně porostlé subtropické a tropické Madeiry připomínající krajinu Skotska s výhledy na jižní i severní část ostrova, procházka k vodopádu RISCO a podél LEVÁDY 25 FONTÁN, cíl dnešní cesty PORTO MONIZ - nejsevernější osídlená část Madeiry, bývalé výchozí místo rybářů velryb, dnes oblíbené turistické místo s přírodními bazény na pobřeží tvořenými vyhaslou lávou. Návrat do hotelu.
snídaně, individuální volno, možnost veřejnou dopravou na levadu LEV. DOS TORNOS s překrásnými výhledy na Funchal a pobřeží, poté vesnice PALHEIRO, odtud návrat autobusem do Funchalu, nebo fakultativně s průvodcem 1denní výlet na "koupací ostrov" PORTO SANTO s devítikilometrovou pláží se zlatavým pískem.
snídaně, individuální volno ve Funchalu, fakultativně možnost tradičního folklorního večera FADO s večeří (cca 35 EUR).
transfer na letiště, odlet do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2018

       
3.9.2018 10 / 9 Praha 30 690 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace