nahrávám...

Finsko, Norsko - Finským Laponskem na Nordkapp

Navigace:
Fotogragie Finsko_Laponsko_2014_1
Fotogragie Karasjok - parlament
Fotogragie Laponsko
Fotogragie Nordkapp
Fotogragie Nordkapp
Fotogragie Norsko
Fotogragie Norsko Geiranger fjord
Fotogragie Finsko_Laponsko_2014_1 Fotogragie Karasjok - parlament Fotogragie Laponsko Fotogragie Nordkapp Fotogragie Nordkapp Fotogragie Norsko Fotogragie Norsko Geiranger fjord
Číslo zájezdu 478029
Doprava Letecky - FinskoLetecky
Odlety z Praha, Vídeň
Lokalita
Finsko
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
Cena od
42 500 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Poznávací zájezd s mnoha nenáročnými vycházkami. Během období polárního dne zavítáme do oblastí za polárním kruhem, které se souhrnně nazývají Laponsko. Vašimi věrnými společníky při cestě finským a norským Laponskem budou stáda sobů. Budete se kochat křišťálově průzračnými jezery i nádhernými výhledy na nekonečné lesy a pláně. Při troše štěstí zahlédnete půlnoční polární slunce přímo v nejsevernějším koutu Evropy - na mysu Nordkapp. Putování nás zavede i k 6 000 let starým skalním kresbám na břehu krásného fjordu v norské Altě.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

7x ubytování v hotelech (2lůžkové pokoje).

Stravování

7x snídaně, 6x večeře.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha/Vídeň-Finsko a zpět vč. let. tax a poplatků cca 10 000 Kč, doprava autobusem, 7x ubytování v hotelech (2lůžkové pokoje), 7x snídaně, 6x večeře, vedoucí zájezdu, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu

Cena nezahrnuje

 • vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 9 000 Kč, svoz z Brna do Prahy linkovým autobusem nebo vlakem a zpět mikrobusem 800 Kč (min. 3 os.), zvýšení pojištění storna do 80 000 Kč za 600 Kč

Program zájezdu

kolem poledne odlet z Prahy nebo Vídně do Finska. V "hlavním městě" Laponska ROVANIEMI (30 tis. obyvatel) se ve vesničce Santa Clause vyfotíme přesně na polárním kruhu. Díky dlouhému polárnímu dni můžeme ještě dnes popojet dále nejsevernějším finským krajem LAPPI na ubytování.
dopoledne navštívíme národní park PYHÄ - LUOSTO, jednu z nejkrásnějších oblastí Laponska s členitými kopci a 400 let starým pralesem na svazích hory Ukko-Luosto. Můžete navštívit ametystový důl a najít si svůj vlastní drahokam. Za příznivého počasí si vyjdeme pro pěkné výhledy na vrchol zdejší nejvyšší hory NOITATUNTURI (540 m). Navečer přejezd na ubytování (2 noci).
v rekreační oblasti SAARISELKÄ uskutečníme nenáročnou vycházku v blízkosti NP Urho Kekkonen. Nejznámější z vrcholů v okolí Saariselkä je KAUNISPÄÄ (438 m n. m.), k němuž se dá snadno dojít pěšky. Dále dojedeme do oblasti největšího jezera sámského Finska - INARI. Navštívíme laponské muzeum SIIDA, kde si prohlédneme expozice věnované životu původního obyvatelstva.
dnes překročíme norskou hranici a dojedeme zcela na sever. Nejprve budeme pokračovat tundrou do centra norských Laponců, městečka KARASJOK. To je sídlem Sámského parlamentu, který sídlí v architektonicky zajímavé budově. Navečer pak zamíříme přes městečko LAKSELV a podmořským tunelem se dostaneme na ostrov Mageroy k hotelu a následně k mysu NORDKAPP. Čekání na půlnoční slunce si zkrátíme návštěvou jeskynní kaple a zhlédnutím filmu popisujícího historii Nordkappu, tohoto odlehlého cípu Evropy (71°10´21”s. š.). Návrat na ubytování pozdě v noci.
odjezd před polednem. Cestou mírně zvlněnými laponskými pláněmi pokrytými jen mechem a lišejníkem důkladněji poznáme kraj Finnmarka. Pak dorazíme do městečka ALTA. Zde žili lidé (Komsafolket) již před 8 000 lety; důkazem toho je Alta museum, které se svými cca 3 000 skalními malbami z doby kamenné patří na listinu chráněného světového dědictví UNESCO. Navečer dojedeme na ubytování.
dnes se vrátíme na území Finska. Městečko ENONTEKIO je dalším srdcem sámské kultury, jejíž tradice jsou stále živé. Nezapomenutelným okamžikem bude dosažení hranice tří států - Norska, Švédska a Finska u jednoho hraničního kamene. Dostaneme se sem po plavbě lodičkou a krátkou vycházkou. Navečer přesun na ubytování.
dnešní den strávíme v nejstarším finském národním parku PALLAS JA OUNASTUNTURIN (založen 1938). Přivítají nás sobí stáda, křišťálově čistá jezera a zaoblené hřbety 1 800 milionů let starého pohoří SVEKOKARELIDERNA, odkud se otevírají překrásné výhledy na nedozírné laponské pláně. V místě je mnoho možností pro kratší či delší vycházky a túry. V případě dobrého počasí můžeme pro výlet využít i večerních hodin, kdy je stále světlo.
odjezd na letiště, odlet do Prahy nebo Vídně.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

http://media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/sobi-sprezeni-s-turisty-

Cena od 43 900 Kč
http://media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/pevnost-suomenlinna-2

Cena od 21 200 Kč
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace