nahrávám...

Francie - Korsika na kole - srdcem Korsiky na západní pobřeží

Navigace:
Fotogragie korsika_na_kole_v_pohode_01
Fotogragie Korsické pláže
Fotogragie Korsika_na kole_v_pohode_05
Fotogragie Korsika_na kole_v_pohode_11
Fotogragie Korsika_na kole_v_pohode_13
Fotogragie Korsika_na_kole_v_pohode_03
Fotogragie Korsika_na_kole_v_pohode_08
Fotogragie Korsika_na_kole_v_pohode_09
Fotogragie Korsika_na_kole_v_pohode_10
Fotogragie Korsika_na_kole_v_pohode_14.JPG
Fotogragie Korsika_na-kole_v_pohode_04
Fotogragie Korsika_na-kole_v_pohode_06
Fotogragie Korsika_na-kole_v_pohode_07
Fotogragie korsika_na_kole_v_pohode_01 Fotogragie Korsické pláže Fotogragie Korsika_na kole_v_pohode_05 Fotogragie Korsika_na kole_v_pohode_11 Fotogragie Korsika_na kole_v_pohode_13 Fotogragie Korsika_na_kole_v_pohode_03 Fotogragie Korsika_na_kole_v_pohode_08 Fotogragie Korsika_na_kole_v_pohode_09 Fotogragie Korsika_na_kole_v_pohode_10 Fotogragie Korsika_na_kole_v_pohode_14.JPG Fotogragie Korsika_na-kole_v_pohode_04 Fotogragie Korsika_na-kole_v_pohode_06 Fotogragie Korsika_na-kole_v_pohode_07
Číslo zájezdu 477995
Doprava Autobusem - FrancieAutobusem
Odlety z Praha, Brno, Bratislava, Pardubice
Lokalita
Francie
Ubytování Kemp
Strava Vlastní
Termínů
první 19.07.2018
poslední 19.07.2018
Cena od
12 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Dvanáctidenní poznávací zájezd s lehkou cykloturistikou na Korsiku, ostrov, jehož překrásná subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů. V případě, že zájezd pojede společně s pěšími turisty, každý den se můžete místo cyklistiky vydat s nimi na túru.
Možnost přikoupit českou polopenzi.

Poznámka : Vzhledem k tomu, že naplnění turistické části programu je přímo závislé na vhodných meteorologických podmínkách, CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v případě nepříznivého počasí, nebo nepříznivého stavu horských silnic.
Jízdní řády trajektů na sezónu 2018 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, CK si vyhrazuje právo úpravy programu z důvodu změny jízdního řádu trajektu.

Ubytování

Typ ubytování Kemp

vlastní stany, celkem 3 různé kempy (4x u moře u Propriana, 3x ve vnitrozemí u Canaglie, 2x pod Monte Cintem).

Stravování

vlastní. Možnost česká polopenze začíná 3. den snídaní a končící 10. den večeří 2 240 Kč.

Cena zahrnuje

 • pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč, doprava klimatizovaným autobusem (3 900 km), trajekt na Korsiku a zpět, vstupní a výstupní korsická daň, 9x kempovné ve vlastních stanech, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupné, fakultativní lodní výlet a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 8x česká polopenze začíná 3. den snídaní a končící 10. den večeří 2 240 Kč

Program zájezdu

odjezd z ČR do Itálie, trajektem do Bastie. V závislosti na časech trajektu, odpočinek a relaxace u moře, přejezd do kempu v horách (3x na stejném místě), možnost individuálního grilování a posezení u vína.
po snídani se vydáme na kolech do nádherných korsických hor. Čeká nás velmi náročná, ale krásná cyklotrasa s velkým převýšením, s možností sKvělého koupání v řece FIUM´ORBO. Přes COL DE SORBA (1 311 m) sjedeme do GHISONI, projedeme nádhernými soutěskami řeky FIUM´ORBO a přes malebnou obec VEZZANI borovým lesem s jedinečnými výhledy na střed Korsiky se přes VIVARIO vrátíme do kempu (70 km).
na kole do vesničky CANAGLIA, odkud se pěšky vydáme (kola jsou hlídaná) ke kaskádám MANAGANELLO, kde se můžeme koupat a opalovat. Od lávky, kde končí lesní silnička, se vydáme pěšky k salaším TOLLA s rázovitým občerstvením a pokračujeme ke kaskádám (1 200 m, 1 hod.). Zpět stejnou cestou. Na kole 5 km, 130 m. Možno prodloužit o výjezd busem na COL DE VIZZAVONA (1 163 m) s výhledem do údolí řeky Gravona, návštěvu ANGLICKÝCH kaskád s koupáním a návrat přes letovisko VIZZAVONA ke kaskádám Manganello zpět do kempu. Na kole 15 km.
výjezd do nejvýše položené starobylé vesničky CALASSIMA s úchvatným výhledem na PAGLIA ORBA (2 525 m). Sjezd a koupání u starobylého mostu janovského GOLO, zpět do kempu. Na kole 38 km, 900 m. Možnost prodloužení etapy o výjezd do vesničky CASAMACCIOLI, prohlídka místního kostelíku a podél přehrady zpět do kempu.
ráno přejezd autobusem na nejvyšší silniční sedlo Korsiky COL DE VERGHIO (1 477 m). Sjezd na kolech úchvatnou zalesněnou horskou krajinou. Výhledy do soutěsky SPELUNCA, jedné z nejznámějších atrakcí ostrova. Možnost koupání v kaskádách v ústí soutěsky. Přes malebnou obec OTA do vyhlášeného letoviska PORTO. Stoupání k bizarním načervenalým skalním útvarům CALANCHE. Dojezd za vesničku PIANA, oceněné jako nejkrásnější francouzská obec. Na kole 48 km, ^570 m. Odtud autobusem přejedeme do zátoky Valinco u Propriana. Pozdě večer ubytování v příjemném kempu blízko pláže (4 nocí na stejném místě).
autobusem do PETRETO-BICCHISANO (450 m). Na kole přes COL DE ST. EUSTACHE (995 m) a COL DE TANA do AULLÉNE (850 m). Pak nádherný sjezd přes LORETO DI TALLANO k řece RIZZANÉSE. Koupání u Janovského mostu SPIN A CAVALLU. Na kole 50 km, ^650 m. Busem nebo na kole /navíc 19 km, ^300 m/ do kempu.
ráno odjezd autobusem do sedla pod siluetou skalních věží BAVELLA (1 218 m). Na kole sjezd přes Zonzu a Levii do zajímavého městečka STE LUCIE DE TALLANO, dále pak přes obec VIGGIANELLO s jedinečným jedinečným panoramatem zálivu Valinco sjedeme do Propriana a odtud do kempu /60 km, ^550 m, po dohodě možno závěr dojet autobusem/. V podvečer se stihneme ještě vykoupat v moři.
výlet autobusem do vyhlášeného BONIFACIA, cestou kratší zastávka ve svérázném středověkém městě SARTENE. Prohlídka Bonifacia, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy města (cca 17 EUR na osobu), nebo pohodová pěší turistika po pobřežních útesech s překrásnými výhledy na město na skalách až k majáku na písčitou pláž u ostrůvku St. Antoine /tam i zpět asi 12 km/. Návrat navečer. Pro cyklisty možný individuální program v okolí zálivu Valinco.
přejezd busem do přístavního města BASTIE, prohlídka města, trajektem do Itálie, noční přesun do Rakouska, návrat do ČR odpoledne.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

červenec 2018

       
19.7.2018 12 / 11 Brno 12 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
19.7.2018 12 / 11 Praha 12 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
19.7.2018 12 / 11 Bratislava 12 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
19.7.2018 12 / 11 Pardubice 12 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

http://media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/© Foto: David Vejslík, archiv CK Kudrna

Cena od 15 400 Kč
http://media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/© Foto: Míša Poborská, archiv CK

Cena od 14 200 Kč
http://media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/© Foto: Zdeněk "Hobbo" Tocháček

Cena od 14 300 Kč
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace