nahrávám...

Francie - Korsika s pohodovou turistikou

Navigace:
Fotogragie Korsika - Calanche bizarní skály nad mořem jsou cílem naší procházky
Fotogragie Bavella
Fotogragie Bavella
Fotogragie Bavella, tůra ke skalním oknu
Fotogragie Bílé utesy Bonifacia
Fotogragie Bonifacio - přístav na Korsice
Fotogragie Bonifacio, město na útesech na Korsice
Fotogragie Corte - srdce Korsiky
Fotogragie Korsika - Bavella
Fotogragie Korsika - Bavella
Fotogragie Korsika - Bavella
Fotogragie Korsika - Bonifacio
Fotogragie Korsika - Bonifacio - Majak
Fotogragie Korsika - Calanche
Fotogragie Korsika - Calanche bizarní skály nad mořem
Fotogragie Korsika - Calanche bizarní skály nad mořem jsou cílem naší procházky
Fotogragie Korsika - Calanche bizarní skály nad mořem
Fotogragie Korsika - Corte
Fotogragie Korsika - Calanche bizarní skály nad mořem jsou cílem naší procházky Fotogragie Bavella Fotogragie Bavella Fotogragie Bavella, tůra ke skalním oknu Fotogragie Bílé utesy Bonifacia Fotogragie Bonifacio - přístav na Korsice Fotogragie Bonifacio, město na útesech na Korsice Fotogragie Corte - srdce Korsiky Fotogragie Korsika - Bavella Fotogragie Korsika - Bavella Fotogragie Korsika - Bavella Fotogragie Korsika - Bonifacio Fotogragie Korsika - Bonifacio - Majak Fotogragie Korsika - Calanche Fotogragie Korsika - Calanche bizarní skály nad mořem Fotogragie Korsika - Calanche bizarní skály nad mořem jsou cílem naší procházky Fotogragie Korsika - Calanche bizarní skály nad mořem
Fotogragie Korsika - Corte
Číslo zájezdu 477922
Doprava Autobusem - FrancieAutobusem
Odlety z Praha, Brno, Pardubice
Lokalita
Francie
Oblasti Region Korsika
Ubytování Kemp
Strava Vlastní
Termínů
první 31.08.2018
poslední 31.08.2018
Cena od
10 690 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Zájezd je koncipován tak, abyste poznali nekrásnější kouty přírody Korsiky a zároveň si stihli vychutnat průzračné moře a překrásné pláže tohoto báječného ostrova. Dvě noci bydlíme v samém srci ostrova pod Corte, které je vstupní bránou do Restoniky a Tavignana. V Restonice a v přilehlém Tavignanu jsou jedny z nejúžasnějších přírodních scenerií Korsiky. Navíc v Corte máte jedinečnou možnost okusit místní speciality ve spoustě útulných hospůdek. Z tohoto důvodu první dva dny nebude možné přikoupit polopenzi. Po dvou dnech se přesuneme do kempu u moře do zátoky Valinco, kde jsou jedny z nejhezčích písečných pláži ostrova. Zde neuvidíte lesy slunečníků, ale několikakilometrový pás písečných pláží oddělených bizarními pruhy skalisek. Je pouze na vás, jestli se zúčastníte denního programu (je v ceně zájezdu) nebo si zalenošíte u moře.

Poznámka : Zájezd je pořádán v kombinaci se zájezdem Korsika s lehkou turistikou a v termínu od 8.6. spolu se zájezdem Korsika na Kole v pohodě - stany. Svozy budou organizovány od 4 osob! Nástupní místo Bratislava od 6 osob jinak svoz do Brna.

Ubytování

Typ ubytování Kemp

5x ubytování ve vlastních stanech v kempu u moře v zátoce Valinco, 2x v Corte v kempu ve vnitrozemí

Stravování

za příplatek

Cena zahrnuje

 • pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně turistiky a připojištení storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem, trajekty, vstupní a výstupní poplatek, pobytová taxa, 5x ubytování ve vlastních stanech v kempu u moře v zátoce Valinco, 2x v Corte v kempu ve vnitrozemí, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupy, lodní výlet (cca 20 euro), a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 5x česká polopenze 1 400 Kč (začíná 4. den večeří a končí 9.den snídaní)

Program zájezdu

odjezd z ČR, trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE. Odpoledne odjezd překrásným hornatým vnitrozemím do VIZZAVONY. Příjemná túra s koupáním v horách v překrásných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH, přejezd do Corte, ubytování v kempu (2 noci na stejném místě). V případě denního trajektu se bude odpolední turistika odehrávat v překrásném údolí TAVIGNANA. Večerní život v CORTE.
1. varianta: největší horský skvost Korsiky, údolí RESTONICA, kterému vévodí mohutný velikán Monte Rotondo (2 622 m) (nedostupné pro bus, nutnost 9 km stopem, nebo za 25 EUR taxíkem), túra s fantastickými výhledy k překráným jezerům Lac de Melo (1 711 m) a Lac de Capitello (1 930 m) od chaty Bergerie de Grottele (1 370 m) patří k tomu «nej» na Korsice. 2. varianta: přejezd k Tattone, pěšky do malinké vesničky CANAGLIE (720 m), přes salaše Tolla k nádherným kaskádám MANGANELLO (cca 1 200 m), koupání, dovádění na přírodních skluzavkách na úpatí Monte Rotondo (2 622 m). Návrat do kempu v Corte, prohlídka města.
brzy ráno snídaně, přejezd majestátným kaňonem řeky Golo do horského střediska EVISA (805 m), do soutěsky SPELUNCA (příjemný pozvolný celkem pětisetmetrový sestup), jedné z nejznámějších atrakcí ostrova. Pohodová turistika s možností koupání v kaskádách. Krátce zastavíme ve vyhlášeném letovisku PORTO. Cesta mezi bizarními skalami CALANCHE (Unesco). Po krátké procházce touto pastvou pro oči, kde barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou moře, se přesuneme do zátoky Valinco u Propriana. Pozdě večer ubytování v kempu u moře s bazénem, 5x na stejném místě.
koupání a pobyt u moře. Pro zájemce krátká návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry a večerní návštěva nedalekého městečka PROPRIANO.
středně náročná turistika v oblasti ZONZY, ze sedla Bocca d´Illarta (991 m) na vrchol MONTE CALVA (1 377 m) s excelentní vyhlídkou nebo vodopád tzv. "čůrající kohoutek", pozdě odpoledne se stihneme vykoupat v moři. V termínu od 8.6. bude následující program: autobusem do PIETRETO-BICCHISANO (450 m) a do sedla COL DE ST. EUSTACHE (995 m), pěšky vyhlídkovou hřebenovkou nad údolím Tarava na MONTE SAN PETRU (1440 m, celkem tam i zpět 3-4 hodiny). Půjdete krajinou, která ve vás vyvolá nadšení. Fotogenické kamenné bloky a formace lemují tuto příjemnou túru, ze které máte uchvacující výhledy na věže Bavella a na záliv Valinco.
výlet do perly Korsiky BONIFACIA, nejmalebnější pobřežní túra na ostrově (pohodová turistika po pobřežních útesech s překrásnými výhledy na město na skalách, na pláž u ostrůvku St. Antoine - cca 3,5 hod i s koupáním u majáku), prohlídka města, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce místo turistiky nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 20 EUR/os.).
ráno pohodová turistika ze sedla Col de Bavella (1 218 m), pod siluetou nádherných skalních věží BAVELLA ke skalnímu oknu TROU DE LA BOMBE (1 290 m), pro zájemce s výstupem na PUNTA VELACO (1 483 m) s fantastickým výhledem na východní i západní pobřeží Korsiky. Pozdě odpoledne se stihneme ještě vykoupat v moři.
brzy ráno do BASTIE, v případě času krátká prohlídka přístavního města (její délka závisí na jízdním řádu trajektů). Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

srpen 2018

       
31.8.2018 10 / 9 Praha 10 690 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
31.8.2018 10 / 9 Brno 10 690 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
31.8.2018 10 / 9 Pardubice 10 690 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

http://media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/Pohled na skalní věže Bavella, přes vesničku Zonza

Cena od 10 490 Kč
http://media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/© Foto: Vašek Šubrt, archiv CK

Cena od 13 900 Kč
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace