nahrávám...

Francie - Korsika za historií a tradicí

Navigace:
Fotogragie Korsika - Bonifacio - bílé útesy
Fotogragie Korsika - Ajaccio - Monument Napoleona Bonaparta
Fotogragie Korsika - Bonifacio
Fotogragie Korsika - Bonifacio
Fotogragie Korsika - Bonifacio - místní restaurace
Fotogragie Korsika - Corte
Fotogragie Korsika - Evisa
Fotogragie Korsika - maják v Bonifaciu
Fotogragie Korsika - Bonifacio - bílé útesy Fotogragie Korsika - Ajaccio - Monument Napoleona Bonaparta Fotogragie Korsika - Bonifacio Fotogragie Korsika - Bonifacio Fotogragie Korsika - Bonifacio - místní restaurace
Fotogragie Korsika - Corte Fotogragie Korsika - Evisa Fotogragie Korsika - maják v Bonifaciu
Číslo zájezdu 477895
Doprava Autobusem - FrancieAutobusem
Odlety z Praha, Brno, Pardubice
Lokalita
Francie
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
první 16.09.2018
poslední 16.09.2018
Cena od
18 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Poznejte pravou, typickou a nefalšovanou Korsiku. Poznejte drsnou krásu horských vesniček v samém srdci ostrova. Putování divokou horskou přírodou, kde uvidíte nejen skalnatá pobřeží, ale i vnitrozemí s horskými velikány, soutěskami, vodopády i borovicovými, dubovými a bukovými lesy. Překvapí vás svěží, zelená vegetace a příjemná vůně macchie i divokých bylinek. Procházku po starobylých městech a vesničkách, kde navštívíme rodné domy největších mužů korsického národa Pascala Paoliho či Napoleona Bonaparte, vám zpříjemní koupání na nádherných bílých korsických plážích.

Poznámka : Jízdní řády na sezónu 2018 nejsou v době uzávěrky katalogu přesně známy. CK si vyhrazuje právo na drobné úpravy programu z důvodu změny jízdního řádu trajektu.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

6x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením

Stravování

6x polopenze

Cena zahrnuje

 • doprava klimatizovaným autobusem (3 500 km), trajekt na Korsiku a zpět, vstupní a výstupní korsická daň, 6x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 6x polopenze, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • jednolůžkový pokoj 4 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně horské turistiky a připojištění stornopoplatků 315 Kč
 • vstupy, dopravu mimo program a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odjezd z ČR, přejezd přes Rakousko a Itálii, nočním trajektem do Bastie.
zastávka v přístavním městečku l`Ile - Rousse v kouzelné zátoce s ostrůvky z červené žuly. Prohlídka CALVI, prohlídka jednoho z nejzajímavějších středověkých měst na ostrově, s živým přístavem a citadelou ze 13.stol. Přejezd do městečka Porto se zachovalou janovskou věží, v případě času prohlídka nádherných skalních útvarů Calanche de Piana, které hýří nejen barvami, ale i tvary. Večer příjezd do hotelu v horské EVISE.
dopoledne putování hornatým vnitrozemím na horské sedlo COL DE VERGIO s nádhernými výhledy v blízkosti nejvyšší hory Monte Cinto a romantickou skalnatou soutěskou Scala di Santa Regina, návštěva typické horské vesnice Morosaglia s rodným domem Pascala Paoliho. Putování oblastí Castagniccia se starobylými vesničkami a kaštanovníkovými sady. Pozdě odpoledne ubytování v CORTE, kdysi hlavním městě Korsiky, se strážním hradem na vysoké skále s panoramatickou vyhlídkou a citadelou, jež se hrdě tyčí mezi horskými velikány. Večerní prohlídka města, noc v hotelu v Corte.
přejezd přes horské sedlo COL DE VIZZAVONA, procházka k Anglickým kaskádám pod nejkrásnější horou Korsiky Monte d`Oro. Odpoledne návštěva mysu de la Parata s výhledem na Krvavé ostrovy a možností výstupu na janovskou věž Tour de la Parata. Ubytování v hotelu u Ajaccia ( 2 noci na jednom místě).
návštěva největšího korsického města s francouzským šarmem AJACCIA. Vydáme se po stopách slavného korsického rodáka Napoleona Bonaparte - rodný dům a památníky. Odpoledne koupání v moři, nocleh ve stejném hotelu.
přejezd do oblíbeného letoviska PORTO-VECCHIO. Cestou návštěva nejkorsičtějšího města SARTÉNE, kde jsou ještě dnes živé tradice krevní msty, možnost ochutnávky korsických specialit. Zastávka u kláštera de St. Trinity – procházka ke klášteru s nádherným výhledem na Bonifacio. Koupání na jedné z nejhezčích pláží v San Ciprianu. Ubytování v hotelu v Porto - Vecchio (2 noci na jednom místě).
procházka křivolakými uličkami středověkého městečka BONIFACCIO na bílých vápencových útesech – prohlídka historických památek, možnost projížďky lodí okolo útesů. Odpoledne koupání na vyhlášené bělostné pláži Palombaggia. Ubytování v hotelu v Porto – Vecchio.
návštěva starobylého, původně fénického přístavu ALÉRIA – kdysi hlavního města s nejrozsáhlejšími římskými vykopávkami na ostrově, ochutnávka vína. Přejezd do přístavního města BASTIA, prohlídka historického středu ve znamení baroka, starého rybářského přístavu a pevnosti, poslední nákupy, nočním trajektem do Livorna.
přejezd přes Itálii a Rakousko, návrat do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2018

       
16.9.2018 9 / 8 Pardubice 18 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
16.9.2018 9 / 8 Brno 18 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
16.9.2018 9 / 8 Praha 18 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace