nahrávám...

Francie - Kouzelnou Provence lodí, na kole i pěšky

Navigace:
Fotogragie fr_sopky_rekaa.h
Fotogragie Arles, římská aréna
Fotogragie Avignon, Papežský palác
Fotogragie b_9_fr_pont_du_gard2_s
Fotogragie fancie_25_3_2
Fotogragie Francie - Provence - Arles
Fotogragie Francie - Provence - ROUTE DES CRÉTES
Fotogragie provence_avignon_pohled_na_most
Fotogragie provence_daudetuv_mlyn
Fotogragie provence_gordes_pohled2
Fotogragie provence_lacoste2
Fotogragie provence_les_calanques_12
Fotogragie provence_les_calanques_3
Fotogragie provence-klaster
Fotogragie fr_sopky_rekaa.h Fotogragie Arles, římská aréna Fotogragie Avignon, Papežský palác Fotogragie b_9_fr_pont_du_gard2_s Fotogragie fancie_25_3_2 Fotogragie Francie - Provence - Arles Fotogragie Francie - Provence - ROUTE DES CRÉTES Fotogragie provence_avignon_pohled_na_most Fotogragie provence_daudetuv_mlyn Fotogragie provence_gordes_pohled2 Fotogragie provence_lacoste2 Fotogragie provence_les_calanques_12 Fotogragie provence_les_calanques_3 Fotogragie provence-klaster
Číslo zájezdu 477818
Doprava Autobusem - FrancieAutobusem
Odlety z Praha, Pardubice
Lokalita
Francie
Oblasti Oblast Provence
Ubytování Bungalov
Strava Vlastní
Termínů
první 31.08.2018
poslední 31.08.2018
Cena od
15 790 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Pojeďte s námi objevovat kouzlo Provence, kraje světla a vůní, rozmanité krajiny bohaté na historické i umělecké památky. Nechte se okouzlit úžasnými přírodními scenériemi - hlubokými kaňony, úzkými soutěskami, rozeklanými vápencovými pohořími, bizarními skalnatými útvary i divokou krásou přírodní rezervace Camargue a to vše na vypůjčených kolech, pěšky nebo na kanoích. Ochutnáte místní vyhlášené víno i světově proslulou provensálskou kuchyni. Dýchne na vás kouzlo středověkých městeček i římských památek. Odpočinete si u moře, načerpáte energii a plně vychutnáte atmosféru prosluněné krajiny plné vůně koření, polí slunečnic i levandule, vinic i olivových hájů.

Ubytování

Typ ubytování Bungalov

Ubytování je v jednoduchých bungalovech v klidném, částečně stinném kempu na okraji městečka Saintes Maries de la Mer, asi 150 - 200 m od pláže s přímým vstupem zadní brankou.
Bungalov tvoří dvě, výjimečně tři navzájem oddělené místnosti se dvěma lůžky, uprostřed kuchyňka se stolem, rohovou lavicí a židlemi, lednice, plynový sporák, mikrovlnka, zvlášť WC, malá koupelna s umyvadlem a sprchou. Venku je krytá terasa s posezením.
V kempu je k dispozici malý obchod, bar, 2 bazény pro dospělé, jeden pro děti.
Centrum historického městečka je vzdálené asi 15 min.chůze, plné restaurací, barů a obchůdků. V blízkosti kempu jsou dva menší supermarkety.

Stravování

bez stravy, možnost dokoupení 6x českou polopenzi 1 680 Kč/os.

Cena zahrnuje

 • pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků, doprava klimatizovaným autobusem (4000 km), 7x ubytování v mobilhomech, půjčovné kol, lodí, ochutnávka vína, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 4 900 Kč, 6x česká polopenze 1 680 Kč

Program zájezdu

odjezd z ČR do Francie, Ráno zastávka v soutěsce řeky ARDECHE - vstupní bány do Provence u skalního oblouku LE PONT D’ARC dále sjíždění do romantického kaňonu řeky ARDÉCHE s nevšedními přírodními útvary a vápencovými skalními stěnami, které dosahují výšky až 200 m. Pohodovou trasu v délce cca 24 km sjíždíme na kanoích, trvá 6-7 hod. včetně koupání a odpočinku. Variantně přejezd po panoramatické silnici s výhledy podél kaňonu a pěšky do středověkého městečka Aigueze na protějším břehu řeky, spojené s ochutnávkou vína a koupáním. V pozdním odpoledni přejezd na ubytování k moři do Saintes Maries de la Mer.
seznámení s městečkem LES SAINTES MARIES DE LA MER a jeho pamětihodnostmi, koupání a pobyt u moře. Poté si prohlédneme bývalé hlavní město římské provincie ARLES, zejména arénu, kde se pořádají ještě dnes býčí zápasy, římské divadlo a klášterní komplex ST. TROPHIME. Večer návrat do kempu.
přejezd autobusem na parkoviště u galořímských památek GLANUM, výlet na kolech do vápencového pohoří LES ALPILLES, krajiny, která připomene filmy Karla Maye. Navštívíme městečko SAINT RÉMY, klášter St. Paul de Mausole, kde se léčil Vincent van Gogh a po cestě si užijeme nádherné výhledy do okolí. Cyklistický výlet končí u Daudetova mlýna. Na zpáteční cestě se zastavíme ve středověkém městečku na skále, obehnaném hradbami, LES BAUX DE PROVENCE - jedna z nejnavštěvovanějších památek Francie. Návrat do kempu.
výlet do jednoho z nejkrásnějších a nejvýznamnějších měst v Provence - AVIGNONU a okolí. Dopoledne sjezd řeky GARDON v délce 8 km, spojený s koupáním, prohlídka unikátní stavby zachovalého třípatrového římského akvaduktu PONT DU GARD, zapsaného na seznamu památek UNESCO. Odpoledne navštívíme opevněný AVIGNON, možnost prohlídky papežského paláce, torza slavného mostu ST. BÉNÉZET a na skalní vyhlídku.
přejezd do oblasti LES CALANQUES na Azurové pobřeží do městečka CASSIS, pěší výlet okolo tří zálivů s bílými rozeklanými útesy, prudce spadajícími do tyrkysového moře, které představují skutečnou perlu přírody. Možnost koupání ve druhém zálivu. Prohlídka městečka obklopeného vinicemi, s domy na svazích klesajícími k bývalému přístavu lovců korálů, které si zachovalo svou půvabnou atmosféru. Odjezd autobusem zpět do kempu.
půldenní cykloturistika v deltě RHONY, známé přírodní rezervaci CAMARGUE, kde je možno vidět volně se pasoucí koně, černé býky, skutečné kovboje, růžové plameňáky i další vzácné ptactvo. Střídá se neobdělaná půda s mokřady, lužními lesy, bažinami a lagunami. Krajina místy připomíná i divoký západ. V podvečer odjezd směr ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

srpen 2018

       
31.8.2018 10 / 9 Pardubice 15 790 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
31.8.2018 10 / 9 Praha 15 790 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

http://media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/Bonifacio 3

Cena od 13 990 Kč
http://media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/KORS_POR

Cena od 12 990 Kč
http://media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/Korsika - Corte

Cena od 13 990 Kč
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace