nahrávám...

Francie - Přírodní parky a památky Provence

Navigace:
Fotogragie Francie_Prirodni_parky_Provence_01.JPG
Fotogragie Francie - Provence
Fotogragie Francie - Provence
Fotogragie Francie_Prirodni_parky_Provence_02.JPG
Fotogragie Francie_Prirodni_parky_Provence_03.JPG
Fotogragie Francie_Prirodni_parky_Provence_05.JPG
Fotogragie Francie_Prirodni_parky_Provence_06.JPG
Fotogragie Francie_Prirodni_parky_Provence_08.JPG
Fotogragie Francie_Prirodni_parky_Provence_01.JPG Fotogragie Francie - Provence Fotogragie Francie - Provence Fotogragie Francie_Prirodni_parky_Provence_02.JPG Fotogragie Francie_Prirodni_parky_Provence_03.JPG Fotogragie Francie_Prirodni_parky_Provence_05.JPG Fotogragie Francie_Prirodni_parky_Provence_06.JPG Fotogragie Francie_Prirodni_parky_Provence_08.JPG
Číslo zájezdu 477819
Doprava Autobusem - FrancieAutobusem
Odlety z Praha
Lokalita
Francie
Ubytování Hotel
Strava Vlastní
Termínů
první 30.06.2018
poslední 21.07.2018
Cena od
12 290 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Provence, to jsou přírodní parky Lubéron a Camargue, slunce a pestré barvy, vzpomínky na van Gogha, Gauguina a Cézanna, ale také plameňáci, bílí koně a cedrové lesy, kouzlo přístavu Marseille, města UNESCO - antické město Orange, papežský Avignon, římské město Arles, vůně tymiánu a levandule a hlavně příjemná turistika a kouzelné moře… a v červenci navíc s provensálskou pohodou, levandulová pole v plném květu a koupání na písečných plážích. Ne nadarmo se říká, že Provence je krajina zalitá sluncem a provoněná levandulí.

Poznámka : v termínu s * je program kratší o 1 den (5. - 6. den sloučen a zkrácen o koupání), ale s možností výstupu na horu Sainte-Victoire (v letních měsících bývá uzavřena), variantně Cassis s lodí a turistikou.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

v hotelích typu Premiére Classe (2lůžkové pokoje a palanda, příslušenství na pokoji, TV), případně Ibis Budget. Na pokoji je většinou francouzská postel pro 2 osoby a někde bývá nad ní palanda pro ev. přistýlku – doporučujeme pouze pro děti nebo rodinu – pokoje jsou poměrně malé. 3x je ubytování v oblasti Avignonu a 2x v oblasti Salon de Provence. V hotelu se podává snídaně.

Stravování

Není zahrnuto v ceně zájezdu. Snídaně za příplatek předem formou bufetu francouzského typu (džus, výběr teplých nápojů, několik marmelád, med, slané a sladké máslo, 1-2 druhy bagety, sladký rohlík, sladká bagetka nebo magdaléna, někdy výběr přesnídávka nebo jogurt, občas pudink), podávají se vždy v hotelu. Velmi doporučujeme mít zajištěné snídaně (v hotelích je velmi přísně pod pokutou zakázáno užívání jakýchkoli varných konvic a vařičů a hotely jsou situovány na okrajích měst a ráno se ve Francii nedá snídaně sehnat ani v blízkosti těch, které jsou blízko centra a program je bohatý - ráno nemají řidiči možnost teplých nápojů). Večeře: 2x večeře fakultativně za příplatek v českých korunách v Avignonu a v Marseille (rybí restaurace). Doporučujeme! Je potřeba je objednat předem.
Další stravování se řeší v rámci programu, popřípadě na doporučení průvodce.

Cena zahrnuje

 • doprava klimatizovaným autobusem, 6x (* 5x) ubytování v hotelu (2lůž. pokoje), vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

 • 1lůžkový pokoj 4 300 Kč (* 3 600 Kč), 6x hotel typu Campanilla/Kyriad (cena na osobu za ubytování ve 2lůžk. pokoji 4 800 Kč (* 5x 5 900 Kč), 6x snídaně 1 000 Kč (* 5x 840 Kč), 1x večeře v Marseille (650 Kč), 1x večeře v Avignonu (600 Kč), pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 315 Kč (* 280 Kč)
 • strava, fakultativní služby, příp. pobytové taxy, lodě, vstupné (cca 115 €) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odpoledne odjezd z ČR přes Německo do Francie. Orientační ceny vstupného AVIGNON : most St. Bénézet 5,50 €, Papežský palác 11,50 €, kombinace palác + most – 15, plavba lodí 10 € ST-RÉMY, klášter St. Paul de Mausole: 4,50 € ROUSSILLON , lom: od 2.50 € ochutnávka vína: 9 € Borries: 6 € GLANUM: 7 € LES-BAUX-DE- PROVENCE : hrad 10 €, projekce Carrieres des Lumieres 12 €, společný vstup s hradem 18 € Pont du Gard: 3 € ARLES : amfiteátr - 8 €, křížová chodba St. Trophime – 4,50 €, Cryptoportiques - 3,50 €, nekropole Les Alyscamps – 5 € Camargue : ornitologická rezervace – 7.50 €, projížďka na koních – 25 € / 1 hod. SAINTES-MARIES-DE-LA-MER - střecha kostela - 2,50 € AIX-EN-PROVENCE : Cézannův ateliér – 5,50 € MARSEILLE : městský vyhlídkový vláček (bazilika St. Victor, Notre Dame de la Garde) 9 €, plavba lodí na Frioulské ostrovy – dle aktuální situace 10-16 € Kapesné doporučujeme min. celkové kapesné 150 €, z toho cca 105-110 € na vstupné. Předpokládá se návštěva placených objektů uvedených v programu, uvedené ceny jsou orientační podle minulého roku. Často lze uplatnit skupinovou slevu (min. 20 osob). Slevu lze někdy získat také na legitimace ISIC, IYTC či ITIC a průkaz novináře. Orientační ceny ve Francii: bageta malá 1 €, velká 1,50 €, plněný rohlík 1,50€, mléko 1,90 €, sýr 350 g 1,50-3,50 €, dobré víno 5-10 €, balená voda 1,5l 0,50 €, pivo 3,50 €, limo 1,90 €, zmrzlina 2 €, obložená bageta nebo kus pizzy 4,50 - 7 €, ovoce, rajčata od 3 €/kg, menu v restauraci od 18 €, káva 2,50-4,50 €; pohlednice od 0,50 €, známka 0,80 €, WC 0,50 €
antické město ORANGE (UNESCO), vítězný oblouk, divadlo, papežský AVIGNON (UNESCO), most St-Bénézet, katedrála, Papežský palác Palais des Papes, provensálské uličky, fakult. lodí po Rhôně, výhledy na Villeneuve-les-Avignon a na středověký most, jistě ochutnáte i specialitu čokoládové koule papaline d´Avignon i víno Côte du Rhône; * v červencovém termínu se koná mezinárodní divadelní festival s úžasnou atmosférou v ulicích.
přírodní park LUBÉRON s cedrovými lesy, cesta s vyhlídkami, kamenné městečko BONNIEUX, romantický starý římský most a pole levandule, červené městečko ROUSSILLON, turistika barevnými bauxitovými skalami, naleziště malířských hlinek, gastronomické překvapení, FONTAINE-DE-VAUCLUSE (kde snil Petrarca o Lauře), největší vyvěračka v Evropě, továrna s vodním kolem na ruční papír, levandulová pole, fakultativně gurmánská ochutnávka vína ve vinařské oblasti LACOSTE s možností nákupu, pozdní návrat.
kamenná vesnice BORIES, pohoří Alpilles s olivovými háji, ST-RÉMY-DE-PROVENCE (město Nostradama), římské město GLANUM nebo "van Goghův klášter", město uměleckých řemesel a nákupní ráj LES BAUX-de-PROVENCE s hradem nad Val d´Enfer (Pekelné údolí), individ. ochutnávka místních specialit a kiru, fakultativně provensálská večeře v centru AVIGNONU.
van Goghovo ARLES (UNESCO), aréna, římské a románské památky, klášter St-Trophime, Goghova nemocnice, cryptoporticus, kavárna a most známý z obrazů van Gogha, románský klášter ABBAYE DE MONTMAJOUR z 12. st., římský most PONT-DU-GARD (UNESCO) a lehká turistika v kaňonu řeky Gardon, koupání, podvečerní pevnost TARASCON, strážný hrad na Rhôně s příběhem bájné příšery, večerní ARLES, individ. večeře.
cesta k moři, přírodní park CAMARGUE (UNESCO) s bílými koňmi, černými býky a plameňáky, možnost projížďky na koni (od 25 €), rozsáhlý ornitologický park, poutní městečko Stes-MARIES-de-la-MER, dvoupatrová poutní katedrála, vyhlídky ze střechy, fakultativně ochutnávka místních písečných vín a především polodenní koupání na písečných plážích.
CASSIS, oblíbené výletní místo Marseillanů, CALANQUES, středomořské "fjordy", koupání, turistika po útesech nebo lodí podél pobřeží a fjordů, AIX-en-PROVENCE, katedrála, Cours Mirabeau a boulevardy s proslulými kašnami, individuálně Cézannův ateliér a zahrada, možnost večeře.
MARSEILLE, starý přístav, bazilika St-Victor, tržnice, chrám Notre-Dame-de-la-Garde, moderní MuCem - muzeum civilizací Evropy a Středomoří, fakult. lodní výlet lodí kolem ostrova If hraběte Monte Christa na Frioulské ostrovy s koupáním, fakult. večeře v rybí restauraci, pozdě večer odjezd do ČR.
návrat do ČR odpoledne.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

červen 2018

       
30.6.2018 9 / 8 Praha 12 290 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
30.6.2018 9 / 8 12 290 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
         

červenec 2018

       
21.7.2018 9 / 8 Praha 12 290 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
21.7.2018 9 / 8 12 290 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace