nahrávám...

Francie - Smaragdový ostrov Korsika s pohodou

Navigace:
Fotogragie Korsika - Bavella
Fotogragie Bonifacio - přístav na Korsice
Fotogragie Corte - srdce Korsiky
Fotogragie domy na útesech ve městě Bonifacio
Fotogragie Korsika - Ajaccio - Monument Napoleona Bonaparta
Fotogragie Korsika - Bavella
Fotogragie Korsika - Bavella
Fotogragie Korsika - Bavella
Fotogragie Korsika - Bonifacio
Fotogragie Korsika - Bonifacio
Fotogragie Korsika - Bonifacio - bílé útesy
Fotogragie Korsika - Bonifacio - místní restaurace
Fotogragie Korsika - Bonifacio
Fotogragie Korsika - Corte
Fotogragie Korsika - Evisa
Fotogragie Korsika - kaskády Manganello
Fotogragie Korsika - kostel
Fotogragie Korsika - kostel Saint Michele de Murato
Fotogragie Korsika - Bavella Fotogragie Bonifacio - přístav na Korsice Fotogragie Corte - srdce Korsiky Fotogragie domy na útesech ve městě Bonifacio Fotogragie Korsika - Ajaccio - Monument Napoleona Bonaparta Fotogragie Korsika - Bavella Fotogragie Korsika - Bavella Fotogragie Korsika - Bavella
Fotogragie Korsika - Bonifacio Fotogragie Korsika - Bonifacio Fotogragie Korsika - Bonifacio - bílé útesy Fotogragie Korsika - Bonifacio - místní restaurace
Fotogragie Korsika - Bonifacio
Fotogragie Korsika - Corte Fotogragie Korsika - Evisa Fotogragie Korsika - kaskády Manganello Fotogragie Korsika - kostel Fotogragie Korsika - kostel Saint Michele de Murato
Číslo zájezdu 477831
Doprava Autobusem - FrancieAutobusem
Odlety z Praha, Brno, Bratislava, Pardubice
Lokalita
Francie
Ubytování Kemp
Strava Vlastní
Termínů
první 19.07.2018
poslední 19.07.2018
Cena od
11 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

12denní poznávací zájezd s turistikou a možností české polopenze do země neuvěřitelných přírodních krás. Skalnatá pobřeží s mnoha písečnými plážemi, štíty velehor se zasněženými vrcholy zvedajícími se místy přímo z moře, kaskády s příjemným koupáním, historická města uprostřed hor. Slunečné podnebí s bujným rostlinstvem, lesy, háje a vinice, romantická skaliska, jeskyně, rokle, bystřiny a vodopády dotvářejí tu pravou a neopakovatelnou atmosféru Korsiky. Během cesty se také setkáme s četnými památkami z období megalitických kultur, antiky a středověku a s často svéráznými, ale jinak velmi přívětivými, a pohostinnými obyvateli. Pro milovníky neopakovatelných přírodních scenerií bude pak návštěva Bonifaccia ležícího na bělostných útesech vápencových skal.

Poznámka : Vzhledem k tomu, že naplnění turistické části programu je přímo závislé na vhodných meteorologických podmínkách, CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v případě nepříznivého počasí, nebo nepříznivého stavu horských silnic.

Jízdní řády trajektů na sezónu 2018 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, CK si vyhrazuje právo úpravy programu z důvodu změny jízdního řádu trajektu.

Ubytování

Typ ubytování Kemp

vlastní stany, celkem 3 různé kempy (4x u moře u Propriana, 3x ve vnitrozemí u Canaglie, 2x pod Monte Cintem).

Stravování

bez stravy, možnost přikoupit.

Cena zahrnuje

 • pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30000 Kč, doprava klimatizovaným autobusem (3 900 km), trajekt na Korsiku a zpět, vstupní a výstupní korsická daň, 9x kempovné ve vlastních stanech, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupné, jízdné vláčkem, fakultativní lodní výlet a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • česká polopenze začíná 3. den snídaní a končící 10. den večeří 2 240 Kč

Program zájezdu

odjezd z ČR do Itálie, trajektem do Bastie. V závislosti na časech trajektu, odpočinek a relaxace u moře, přejezd do kempu v horách (3x na stejném místě), možnost individuálního grilování a posezení u vína.
možnost dvou variant: 1. varianta: pěšky do malinké vesničky CANAGLIE (720 m), přes salaše Tolla k nádherným kaskádám MANGANELLO (cca 1 200 m), koupání, dovádění na přírodních skluzavkách, pro nejzdatnější zájemce výstup na horskou chatu PIETRA PIANA (1 800 m) na úpatí Monte Rotondo (2 622 m). 2. varianta: legendárním úzkokolejným vláčkem fantastickým vnitrozemím do věhlasného CORTE. Možnost turistiky v překrásném kaňonu RESTONICA s velkým výběrem túr. Návrat vláčkem do kempu.
pro zájemce celodenní 9 hodinová okružní pěší túra z VIZZAVONY (915 m), výstup na dominantu Korsiky - MONTE D‘ORO (2 389 m). Pro pohodáře lehká túra s koupáním (převýšení 200 m ) v Anglických kaskádách, které přímo vybízejí k relaxaci, pozdně odpolední přejezd zpět do kempu.
přejezd do starobylého CORTE s citadelou tyčící se pod mohutnými štíty hor. Prohlídka města, nebo turistika s koupáním v údolí TAVIGNANO. Odpoledne přejezd divokým kaňonem SCALA DI SANTA REGINA podél řeky GOLO do horského střediska CALACUCCIA a vesničky LOZZI (1 040 m), kemp (2 noci na stejném místě).
výstup k jezeru LAC DU CINTO (2 300 m), pro nejzdatnější zájemce alternativně celodenní túra (s převýšením 1 700 m) s výstupem na nejvyšší vrchol Korsiky MONTE CINTO (2 706 m - pod vrcholem nejištěné lezení) a zpět, nejpohodovější varianta je individuální koupání v horských tůních říčky FOGGIALE, zpět do kempu.
ranní odjezd (programově náročný den)do soutěsky SPELUNCA (příjemný, pozvolný celkem pětiset metrový sestup), jedna z nejznámějších atrakcí ostrova, možnost koupání v kaskádách. Zastávka v malebném zálivu PORTO, putování bizarní skalnatou barevnou krajinou Calanche (UNESCO), rodný dům Napoleona v AJJACIO, večer ubytování v kempu s bazénem u moře s nádhernou pláží v zálivu Valinco u města PROPRIANA (4 noci na stejném místě, již se nikam nestěhujeme).
koupání v moři a relaxace na pláži, nebo brzy ráno odjezd do sedla COL DE ST-EUSTACHE (995 m), pěšky vyhlídkovou hřebenovkou nad údolím Tarava na MONTE SAN PETRU (1440 m, celkem tam i zpět 3-4 hodiny), odpoledne moře.
jedna z nejkrásnějších túr Korsiky v oblasti skalních věží BAVELLA. Ze sedla Bavella 1 218 m k věži PUNTA DI A VACCA (1 611 m), cestou zpět zastávka v "nejkorsičtějším " městě SARTENE, ostatní pobyt a relaxace u moře v blízkosti kempu.
BONIFACIO, jeden z divů Evropy s překrásnou pobřežní túrou (cca 7 km) vápencovými skalisky, prohlídka města, pro zájemce projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 17 EUR), pozdě odpoledne se stihneme vykoupat v moři.
přesun do přístavního města BASTIE, prohlídka města, trajektem do Itálie, noční přesun do Rakouska, návrat do ČR odpoledne.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

červenec 2018

       
19.7.2018 12 / 11 Praha 11 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
19.7.2018 12 / 11 Brno 11 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
19.7.2018 12 / 11 Bratislava 11 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
19.7.2018 12 / 11 Pardubice 11 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace