nahrávám...

Gruzie - Gruzínská Tushetie s pohodovou turistikou

Navigace:
Fotogragie Gruzie_dreamstime_xl_27143240
Fotogragie Gruzie_dreamstime_xl_27111401
Fotogragie Gruzie_dreamstime_xl_27124674
Fotogragie Gruzie_dreamstime_xl_60106522
Fotogragie Gruzie_dreamstime_xl_27143240 Fotogragie Gruzie_dreamstime_xl_27111401 Fotogragie Gruzie_dreamstime_xl_27124674 Fotogragie Gruzie_dreamstime_xl_60106522
Číslo zájezdu 478006
Doprava Letecky - GruzieLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Gruzie
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
první 05.09.2018
Cena od
34 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Po proslulé Svanetii jsme se rozhodli pro vás odkrýt i další nádherné kouty gruzínského Velkého Kavkazu. Hlavním současným průchodem hradbou hor na sever je dnes pro Gruzii tzv. "gruzínská vojenská cesta", která spojuje přes Křížový průsmyk údolí řek Aragvi a Tegri. Překvapí vás malebnost vedlejších údolí a opuštěnost ospalých vesnic. Zázemím nám bude vyhlášené středisko Gudauri. V druhé části výpravy se přesuneme do oblasti Tušetie, která je tak odříznutá od okolního světa, že na zimu ji radši opouští i většina místních obyvatel. Nicméně i zde již vzniká zázemí pro turisty, které tu má příjemně lidský rozměr. Provází M. Mitáš.

Poznámka : zájezd je možné spojit se zájezdem Proslulá Svanetie obklopená Kavkazem, který naleznete na str. 68.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha-Tbilisi vč. let. tax a poplatků cca 7 500 Kč, veškerá doprava pronajatým autokarem a hromadná doprava dle programu, 8x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením, 7x večeře, 7x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • 1 lůžkový pokoj 2 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 495 Kč
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odlet z ČR do TBILISI.
přílet do TBILISI, po zastávce v centru hlavního města přesun do střediska GUDAURI (2 000 m).
sjedeme do údolí řeky Tegri a ze STEPANCMINDI vystoupáme ke kostelíku Sv. Trojice, který je jedním ze symbolů Gruzie, a po travnatých stráních a srázech budeme šplhat i mnohem výše pod dohledem majestátní hory KAZBEK (5 033 M).
navštívíme údolí TRUSO. To skrývá nespočet minerálních pramenů, které vytvářejí travertinové náteky a hráze a jejich barevná koryta protkávají široké údolí. Jezírko Abano, probublávané podzemními plyny, upomíná na sopečnou aktivitu v kraji. Dalšími cíli našeho pohodového dne mohou být odlehlý klášter ABANO, rozpadlé vodní mlýnky ve vsi KETRISI, pobořená pevnost ZAKAGORI a pohraniční posádka dávající tušit blízkost osetínské hranice.
přesuneme se z oblasti KAZBEKU do TUŠETIE. Cestou do vinařské KACHETIE navštívíme pevnost ANANURI u ŽINVALSKÉ PŘEHRADY. Vyměníme dopravní prostředek a jednou z nejdivočejších cest světa se přes sedlo ABANO (2 926 m) dopravíme do OMALA (2 071 M).
ze sedla nad Omalem vyrazíme na turu po hřebeni Pirikita turistickou stezkou s nádhernými výhledy na hraniční hřebeny s ledovci, s leteckým pohledem do údolí na vesnici Dartlo zpět přes nejvýše ležící gruzínskou osadu BOCHORNA. V případě méně příznivého počasí se dovezeme k vesnici DARTLO. Vyšplháme k osadě KVAVLO a před vesnicí DANO se údolím PIRIKITA vrátíme zpět do DARTLA.
přes ostře zaříznuté údolí řeky PIRIKITA dojedeme ke vsi SHENAKO s kostelem sv. Jiří. Pěšky se pozvolnou cestou dostaneme až k odlehlé vsi DIKLO a k rozpadlé pevnosti DZVELI DIKLO. Odměnou nám budou pohledy do údolí řeky ANDI KOISU a na hranici s DAGESTÁNEM.
návrat do KACHETIE jedinou přístupovou cestou, klášter ALAVERDY a přesun na krátký nocleh do TBILISI. Pokud bude cesta přes hory dobře průjezdná, ušetřený čas vyplníme zajížďkou ke skalnímu klášteru DAVID GAREDŽA na ázerbájdžánské hranici.
odlet z TBILISI a návrat do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2018

       
5.9.2018 9 / 8 Praha 34 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

http://media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/vesnice Adishi - Svanetie - Gruzie

Cena od 36 990 Kč
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace