nahrávám...

Havaj - ostrovy zrozené z ohně s lehkou turistikou

Navigace:
Fotogragie Havaj - zátoka Haunama, město Honolulu
Fotogragie Havaj - sopka Mauna Loa
Fotogragie Havaj - Polynéské centrum
Fotogragie Havaj - pláž Waikiki
Fotogragie Havaj - ostrov Oahu, zátoka Kaneohe
Fotogragie Havaj - ostrov Oahu, pláž Waikiki
Fotogragie Havaj - ostrov Oahu
Fotogragie Havaj - ostrov Oahu
Fotogragie Havaj - ostrov Mokulua, pláž Lanikai
Fotogragie Havaj - ostrov Maui, národní park Haleakala
Fotogragie Havaj - ostrov Maui, národní park Haleakala
Fotogragie Havaj - ostrov Kauai, vodopády Wailua
Fotogragie Havaj - ostrov Kauai, Na Pali
Fotogragie Havaj - Na Pali 2
Fotogragie Havaj - cesta Kalalau
Fotogragie Havaj - Byodo
Fotogragie Havaj - sopka Kilauea
Fotogragie Havaj - Na Pali
Fotogragie Havaj - zátoka Haunama, město Honolulu Fotogragie Havaj - sopka Mauna Loa Fotogragie Havaj - Polynéské centrum Fotogragie Havaj - pláž Waikiki Fotogragie Havaj - ostrov Oahu, zátoka Kaneohe Fotogragie Havaj - ostrov Oahu, pláž Waikiki Fotogragie Havaj - ostrov Oahu Fotogragie Havaj - ostrov Oahu Fotogragie Havaj - ostrov Mokulua, pláž Lanikai Fotogragie Havaj - ostrov Maui, národní park Haleakala Fotogragie Havaj - ostrov Maui, národní park Haleakala Fotogragie Havaj - ostrov Kauai, vodopády Wailua Fotogragie Havaj - ostrov Kauai, Na Pali Fotogragie Havaj - Na Pali 2 Fotogragie Havaj - cesta Kalalau Fotogragie Havaj - Byodo Fotogragie Havaj - sopka Kilauea Fotogragie Havaj - Na Pali
Číslo zájezdu 489176
Doprava Letecky - Ostatní zeměLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Ostatní země
Oblasti Region Havajské ostrovy
Ubytování Hotel
Strava Vlastní
Termínů
první 01.03.2019
poslední 03.05.2019
Cena od
87 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Havaj = ráj. Pojďte se s námi přesvědčit, že představa Havaje coby rajských ostrovů věčného léta je pravdivá, vychutnejte si nenapodobitelný "aloha spirit" - specifickou a relaxační atmosféru ostrovů překypujících nejen přírodními krásami, ale i neuspěchanou pohodou. Na každém z navštívených ostrovů si prohlédneme to nejlepší, co může nabídnout: nádherné pláže s pískem všemožných barev, a mnohdy i s lákavými korálovými útesy, které se jen hemží pestrobarevnými tropickými rybkami, zelené hory dramatických tvarů, vysoko do nebe se tyčící sopky, tajemné prostředí deštného pralesa. Přírodními krásami ale lákadla Havaje nekončí, a tak si vychutnáme i pestrý život na světoznámé Waikiki, seznámíme se s polynéskými zvyky a tanci, a navštívíme památky z druhé světové války a počátků amerického osídlování ostrovů, ale i z dob mnohem starších, reprezentovaných chrámy a pohřebišti dávných Havajanů. Tím vším se prolíná i nesmírně přátelská atmosféra, kterou je Havaj proslulá a která zcela jistě prostoupí i nás. Celou cestu vás bude provázet náš zkušený a s životem na Havaji detailně obeznámený průvodce Pavel Pšeja, který vám umožní se s Havají sžít tak důkladně, jak jen to bude možné.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Havajské ostrovy vč. místních přeletů a let. tax a poplatků cca 25 000 Kč, místní doprava v rámci programu (minivan, autobus, taxi), 13-14x ubytování v turistických hotelech a motelech ve 4lůžkových pokojích (v některých se snídaní), vstupenka do Polynéského kulturního centra, vstupné do NP, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • strava, ostatní vstupné, registrace ESTA a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 2lůžkový pokoj 9 500 Kč/os., registrace ESTA ke vstupu na území USA 450 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 935 Kč, do 80 000 Kč za 1 535 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč

Program zájezdu

odlet z ČR, přílet do HONOLULU, ubytování v hotelu. Po odpočinku prohlídka města (královský palác Iolani, Čínská čtvrť, Aloha Tower), relaxace na pláži. Večer procházka po Kalakaua Avenue, hlavní tepně proslulé WAIKIKI.
po snídani odjezd do HANAUMA BAY, jedné z nejkrásnějších zátok celé Havaje, kde si užijeme šnorchlování se spoustou tropických barevných rybek. Až budeme dostatečně zrelaxovaní, vyrazíme zpět do Honolulu. Cestu si zpestříme krátkou vycházkou (cca 1 hod. tam a zpět) na vyhaslou sopku DIAMOND HEAD ležící na kraji Honolulu, z jejíhož vrcholu je nádherný výhled na město a vody Pacifiku. Po návratu do Honolulu volno k individuálním aktivitám.
dnes se vydáme do PEARL HARBOR, místa, kde japonským útokem na tichomořskou flotilu USA v prosinci 1941 začala 2. světová válka v Pacifiku. Návštěva památníku nad potopenou bitevní lodí Arizona, zachovalé bitevní lodi Missouri a ponorky Bowfin představuje zážitek, na který se nezapomíná. Odpoledne návrat do Honolulu a volno. Bude-li zájem a čas, můžeme den zakončit krátkou vycházkou k vodopádům MANOA FALLS (cca 2,5 km).
ráno opustíme Honolulu a přes pásmo dramatických hor KO’OLAU se přesuneme na návětrnou stranu OAHU. Cestou se zastavíme na dechberoucí vyhlídce na útesech NU’UANU, odkud se nabízejí nádherné pohledy na centrální hory i pobřeží. Po krátké zastávce v poklidném městečku KAILUA a posléze po poledním pikniku s vyhlídkou na ikonický ostrůvek CHINAMAN’S HAT dorazíme do LAIE, kde v POLYNÉSKÉM KULTURNÍM CENTRU (Polynesian Cultural Centre, PCC) strávíme odpoledne - čeká vás zde řada zajímavých vystoupení a aktivit, při nichž se zábavnou formou seznámíme se životem národů celého Pacifiku.
poslední den na OAHU bude ve znamení surfu: většinu dne strávíme na severním pobřeží OAHU, v místech, kde se konají klasické surfařské soutěže na obřích, mnohametrových vlnách. My si právě takové vlny a surfaře prohlédneme, a to zejména na legendární BANZAI PIPELINE, nejslavnější surfařské lokalitě Havaje. Navštívíme také malebné městečko HALEIWA a cestou zpět na letiště se ještě zastavíme na DOLE PLANTATION, plantáži, kde je ananas skutečným králem. Večer přelet na MAUI, ostrov celebrit. Ubytování v blízkosti letiště.
než se ráno vydáme do hustých lesů údolí IAO v západní části MAUI, zastavíme se krátce v parku KEPANIWAI a prohlédneme si typické stavby hlavních národů, které na Havaji žijí. Pak nás již čeká samotné IAO VALLEY vyznačující se zejména dramatickými štíty, mezi nimiž vyniká pověstná JEHLA (Needle). My se podíváme, pokud nám to umožní správa parku, přímo do srdce údolí a džungle, která v něm roste (cca 2hod. túra). Poté se již přesuneme na pobřeží: nejdříve ochutnáme Pacifik v městečku MA’ALAEA a pak se přes úžasnou vyhlídku PAPAWAI POINT a zastávku u petroglyfů v OLOWALU dopravíme do půvabného městečka LAHAINA, historického velrybářského centra Havajského souostroví. Prohlídka města a nocleh.
dopoledne individuální volno (koupání nebo fakultativně pozorování velryb), ještě před polednem však LAHAINU opustíme a vydáme se klikatou pobřežní silnicí podél západní části MAUI - cestu si přitom zpestříme zastávkami na vyhlídkách a nenecháme si ani ujít možnost krátce se vykoupat na jedné z mnoha nádherných pláží. A pokud nám to čas dovolí, dáme si cestou i místní pivo! K večeru ubytování v městečku MAKAWAO.
po okruhu západní částí MAUI dnes objedeme i část východní. Nejdříve nás čeká legendární silnice do HANY (Hana Highway), kde na o něco více než osmdesáti kilometrech absolvujeme 59 jednoproudých mostů a více než 600 zatáček, a kde budeme projíždět nádherně zeleným lesem se spoustou vodopádů a krásnými vyhlídkami. Užijeme si ale i pláže - vyzkoušíme písek černý i červený - a navštívíme zbytky PI’ILANIHALE HEIAU, největšího chrámu v celé Polynésii. Po zastávce ve vesnici HANA se vrátíme zpět po PI’ILANI HIGHWAY, další úzké a dramatické cestě vedoucí tentokrát po závětrné, suché straně ostrova. Cestou se projdeme k několika vodopádům (celkem cca 2 hod. chůze). Budeme-li dostatečně rychlí, zakončíme den v MAUI WINERY, jediném vinařství na ostrově.
dnes náš čeká jeden z vrcholů celého zájezdu - a to doslova! Sopka HALEAKALA tyčící se do výše 3055 m n. m. je hlavním a naprosto nepřehlédnutelným symbolem ostrova MAUI, takže ji musíme důkladně prozkoumat. Pokud nám to počasí dovolí, sestoupíme do kráteru sopky a projdeme se v něm, abychom mohli obdivovat jeho tvary a barvy. Jedná se ovšem o poměrně náročnou túru (min. 12 km), tak si musíme dobře rozvrhnout síly. Pozdě odpoledne dojezd do KIHEI na jihu MAUI, ubytování, individuální volno k zasloužené relaxaci.
TERMÍN BŘEZEN (OSTROV BIG ISLAND): ráno přelet do města KONA na HAWAI‘I (také nazývaném Big Island), největším z havajských ostrovů. Po příletu vyrazíme podél pobřeží na sever přes lávová pole, přičemž si užijeme koupání na některé z nádherných pláží. Odpoledne strávíme trekem do rajského údolí POLOLU, kde můžeme obdivovat setkání džungle a oceánu (cca 9 km). Den zakončíme vyhlídkovou jízdou krásnou podhorskou krajinou po Highway 250, jedné z nejhezčích cest ostrova, mezi městečky HAWI a WAIMEA, kde se ubytujeme. TERMÍN KVĚTEN (OSTROV KAUA’I): dopoledne přelet do LIHUE, hlavního města vskutku divukrásného ostrova KAUA’I. Zde můžeme říci - vítejte v ráji! Se zastávkou v historickém městečku KOLOA se přesuneme na jižní pobřeží do PO‘IPU, kde strávíme příjemné odpoledne koupáním a relaxací.
TERMÍN BŘEZEN (OSTROV BIG ISLAND): den zahájíme krátkou procházkou do údolí WAIPIO, asi nejhezčího údolí severní části ostrova (cca 5 km). Poté s několika zastávkami na vyhlídkách a možná i na koupání projedeme celé severní pobřeží, a to včetně návštěvy více než 130 metrů vysokého vodopádu AKAKA. Večer dojezd do města HILO, největšího sídla ostrova HAWAI‘I. TERMÍN KVĚTEN (OSTROV KAUA’I): Grand Canyon Pacifiku - to je WAIMEA CANYON, kam vyrazíme dnes. Silnice 550 nám nabídne řadu naprosto ohromujících vyhlídek na nepředstavitelně hluboké a rozlehlé prostory kaňonu včetně úžasného, zhruba 250 metrů vysokého vodopádu WAIPO’O, aby nás nakonec dovedla až na ikonickou vyhlídku do divukrásného údolí KALALAU - pokud jste někdy viděli nádherné foto KAUA’I, pak bylo nejspíše pořízeno právě zde. A když budeme mít štěstí, možná přes mraky ve vnitrozemí zahlédneme i horu WAI’ALE’ALE, nejdeštivější místo světa. Podle času a chuti si v této nádherné krajině dopřejeme i jeden či dva kratší treky (cca 3-10 km). Večer návrat na pobřeží do města WAIMEA, kde přenocujeme.
TERMÍN BŘEZEN (OSTROV BIG ISLAND): MAUNA KEA (4 207 m n. m.) a MAUNA LOA (4 165 m n. m.) - tyto dvě sopky, nejvyšší hory Havaje a jedny z největších sopek světa vůbec, jsou dnes naším cílem. Pokud nám to podmínky dovolí, pokusíme se dostat až na vrchol MAUNA KEY (nebojte, jde to autem), rozhodně ale obě hory prozkoumáme co nejdůkladněji, což se neobejde bez několika kratších túr. Odpoledne se přesuneme na západ ostrova do města KONA a večer případně strávíme relaxací u místního piva v konském pivovaru. TERMÍN KVĚTEN (OSTROV KAUA’I): po průzkumu jihu a západu KAUA’I nás dnes čeká přesun na divoký sever, ale ještě než tam vyrazíme, nemůžeme vynechat rozsáhlou pláž POLIHALE. Nejen že se tu můžeme vykoupat, ale navíc zde získáme i představu, jaké to je být na konci světa: za pláží jsou již jen dramatické útesy NA PALI, kam žádná cesta nevede, a dál pouze nekonečné vody Pacifiku. Z POLIHALE se již vydáme na cestu, přičemž si ji zpříjemníme návštěvou kávové plantáže a ochutnávkou skvělé místní kávy a zastávkou v HANAPEPE, dalším půvabném městečku. Odpoledne dorazíme do životem kypícího městečka KAPA’A, v jehož blízkosti se ubytujeme a strávíme zbytek dne relaxací na pláži. Při dostatku času pro zájemce možnost krátkého výletu do vnitrozemí a treku (cca 6 km) na NOUNOU MOUNTAIN, odkud jsou krásné výhledy na pobřežní krajinu i oceán.
TERMÍN BŘEZEN (OSTROV BIG ISLAND): dnes se vydáme po západním pobřeží na jih: cestou nás čeká zátoka KEALAKEKUA, místo počátků surfování a také skonu slavného objevitele Jamese Cooka, PU’UHONUA O HONAUNAU, jedna z nejvýznamnějších svatyní původních Havajanů, a nejjižnější bod USA v KA LAE. Pak již dorazíme do dalšího z vrcholů naší cesty, NÁRODNÍHO PARKU HAWAI‘I VOLCANOES - čeká nás ustavičně činný vulkán KILAUEA a jeho ohromující lávová pole, a v místě bývalé vesnice KALAPANA, jedné z obětí vulkanických aktivit, můžeme také vyzkoušet, zda nám sopka umožní spatřit tekoucí lávu. TERMÍN KVĚTEN (OSTROV KAUA’I): dnes nás čeká ochutnávka nejkrásnější části KAUA’I - těžce přístupného, ale úchvatného pobřeží NA PALI. Od hotelu pojedeme vyhlídkovou silnicí až na její úplný konec, do státního parku HAENA, kde začíná nejnáročnější a nejkrásnější trek Havaje KALALAU TRAIL. My si z něj projdeme tu část, která se dá v poklidu zvládnout v jednom dni - nejdříve nahoru a dolů po pobřežních srázech až k pláži HANAKAPI’AI, a od ní pak ke stejnojmennému vodopádu a zase zpět (celkem cca 12 km). Po náročné túře nám pak jistě přijde vhod odpočinek na jedné z půvabných pláží na severu KAUA’I, i když vynechat bychom neměli ani návštěvu jeskyně WAIKAPALA’E.
TERMÍN BŘEZEN (OSTROV BIG ISLAND): dopoledne budeme pokračovat v prohlídce NÁRODNÍHO PARKU HAWAI‘I VOLCANOES a projedeme si v celé délce pověstnou silnici CHAIN OF CRATERS ROAD až do míst, kde mizí pod příkrovem lávy. Odpoledne návrat do KONY, cestou možnost koupání na některé z vyhlášených západních pláží. Večer odlet do ČR. TERMÍN KVĚTEN (OSTROV KAUA’I): poslední den na KAUA’I zasvětíme převážně relaxaci, ale začneme ho ještě návratem na sever, kde si prohlédneme půvabné městečko HANALEI a jeho okolí, a poté se projdeme na výběžek KILAUEA POINT a na něm stojící maják. Ujít si nenecháme ani vesnici AHAHOLA známou jako jedno z center původní havajské populace, a u něj ležící, mimořádně půvabnou pláž. Den zakončíme krátkou návštěvou LIHUE, hlavního centra ostrova. Ve večerních hodinách odlet do ČR.
přesun do ČR a návrat v dopoledních hodinách.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

březen 2019

       
1.3.2019 17 / 16 Praha 87 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
         

květen 2019

       
3.5.2019 17 / 16 Praha 89 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.