nahrávám...

Indonésie, Bali, Flores, Komodo, Rinca - Z Bali na "ostrovy" draků a exotický Flores

Navigace:
Fotogragie Bali-Rinca-ostrov
Fotogragie Bali-Lombok-Rinjani-trek
Fotogragie Bali_treking_na_Bali_a_Lomboku_26
Fotogragie Bali-Komodo-Varan-komodsky
Fotogragie Bali_treking_na_Bali_a_Lomboku_20.JPG
Fotogragie Bali_treking_na_Bali_a_Lomboku_19.JPG
Fotogragie Bali_treking_na_Bali_a_Lomboku_18.JPG
Fotogragie Bali_treking_na_Bali_a_Lomboku_04
Fotogragie Bali - Sumba-pred-vecerem
Fotogragie Bali-NP-Komodo-Rinca
Fotogragie Bali-Rinca-ostrov Fotogragie Bali-Lombok-Rinjani-trek Fotogragie Bali_treking_na_Bali_a_Lomboku_26 Fotogragie Bali-Komodo-Varan-komodsky Fotogragie Bali_treking_na_Bali_a_Lomboku_20.JPG Fotogragie Bali_treking_na_Bali_a_Lomboku_19.JPG Fotogragie Bali_treking_na_Bali_a_Lomboku_18.JPG Fotogragie Bali_treking_na_Bali_a_Lomboku_04 Fotogragie Bali - Sumba-pred-vecerem Fotogragie Bali-NP-Komodo-Rinca
Číslo zájezdu 489097
Doprava Letecky - IndonésieLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Indonésie
Oblasti Letovisko Bali
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 20.04.2019
Cena od
62 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Vydejte se s námi na exotickou cestu do souostroví Malé Sundy. Výpravu začneme nejznámějším ostrovem Bali s typickými hinduistickými chrámy na postavených posvátných pramenech, jezerech či v hluboké džungli obklopené rýžovými terasami. Na "dračí ostrovy" Komodo a Rinca (UNESCO) vyplujeme na soukromé lodi a kromě komodských draků - varanů, dosahujících délky až 3,5 m, navštívíme četné korálové ostrůvky, kde si zarelaxujeme na bělostných plážích, zašnorchlujeme v průzračně čistém moři, které vám díky nádherným korálovým útesům a podvodnímu životu pestrých ryb rovněž poodhalí svoji krásu. Návštěvou exotického Floresu se leckde dostaneme do jiného století - navštívíme kmeny, jejichž svatině a obřadní trofeje jsou až 500 let staré. Poznáme tajemná rýžová pole vybudovaná do pavoučích sítí, ochutnáme čerstvě vypálený arak. Na vrcholu činné sopky Kelimutu se nám po východu slunce rozzáří trojice kráterních jezer. Vstoupíme do oblasti kmene Ende, kteří doposud přinášejí této sopce oběti. Krajina plná hřebíčku a makadamového oříšku. Tento svět na turisty teprve čeká, vyražte s námi dříve než už bude pozdě. Provází Marek Bejr v 1. termínu a Martin Mitáš v 2. termínu.

Cena zahrnuje

 • letenka vč. let. tax a poplatků cca 26 000 Kč (1x mezinárodní a 2x vnitrostátní let), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, místní doprava v rámci programu (minibus, taxi, bema, loď), 11x ubytování v turistických hotelech se snídaní (2 lůžkové pokoje), 1x v lodní kajutě s plnou penzí (2 lůžkové kajuty), místní průvodce, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • ostatní strava, fakultativní programy, bakšišné, vstupné, odletový poplatek (platí se na letišti) - cca 20 USD a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 5 500 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč

Program zájezdu

odlet z ČR do INDONÉSIE. Přílet v podvečerních hodinách na BALI, ubytování poblíž světoznámé surfařské pláže KUTA (3 noci na stejném místě).
snídaně, celodenní relax a časová aklimatizace v oblasti KUTA - LEGIAN. Možnost koupání, nakupovaní, velké množství restaurací, barů a hudebních klubů.
snídaně, celodenní výlet po ostrově BALI. Brzo ráno navštívíme královský palác TAMAN AYUN (UNESCO), kousek od uměleckého městečka UBUD navštívíme nádherná terasová rýžová políčka. Neopomeneme ani na posvátné a očistné prameny TIRTA EMPUL (UNESCO) nebo královské skalní GUNUNG KAWI v tropické balijské krajině. Cestou zpět na ubytování na nás ještě bude čekat tajemná sloní jeskyně GOA GAJAH.
snídaně, dopolední relaxace a odlet z BALI na západní cíp ostrova FLORES, ubytování v přístavním městečku LABUAN BAJO, které je tzv. branou do NP KOMODO.
ráno vyplujeme lodí na "ostrovy draků" NP KOMODA a RINCA. Nejprve si zašnorchlujeme či zaplaveme u nádherného ostrůvku s písečnou pláží, po obědě pak přistaneme u prvního dračího ostrova RINCA. Nenáročný trek po ostrově, na kterém je kromě varanů možné spatřit divoké jeleny, buvoly či makaky. Odpolední šnorchlovačka a podvečerní zastávka u ostrova KALOŇŮ, kteří po západu slunce vzlétají za potravou na FLORES. Večeře, nocleh na lodi.
snídaně, nenáročný trek s místním rangerem po ostrově KOMODO, kde narazíme na skutečné velikány dosahující 3 m délek - VARANY KOMODSKÉ. Kromě těchto žijících dinosaurů při troše štěstí narazíme na inkubátory ptáka TABONA. Pozdní odpoledne strávíme na RŮŽOVÉ PLÁŽI, kde se nejen vykoupeme, ale podnikneme i procházku po místních vrcholcích s nádhernými výhledy na komodské souostroví. Odpolední plavba zpět na FLORES se zastávkou na ostrově KAWA (koupačka, šnorchlování). Nocleh na pevnině v LABUAN BAJO.
snídaně a odjezd do nitra ostrova, kde na nás čekají mystická pavoučí rýžová pole kmene MANGGARA. Pod nejvyšším vrcholem ostrova GUNUNG RANAKA (2 382 m n. m.) poté navštívíme jejich tradiční vesničku s kruhovými domy a centrálním kamenným oltářem. V podvečer pak navštívíme tradiční trh v RUTENGU, kde kromě velkého množství nasolených ryb můžeme nakoupit tradiční asijskou rostlinnou drogu - betel. Nocleh v hotelu.
snídaně, pokračujeme dále na východ - fotozastávky v oblasti GOLO CURU, odkud jsou nádherné výhledy na rýžová políčka nebo na tajemné jezero RANAMESE, které místní nazývají "malý Kelimuntu". V AIMERE pak navštívíme výrobnu palmového nápoje - ARAK. Odjezd na ubytování (2 noci na stejném místě) a podvečerní návštěva místních horkých pramenů (koupání).
snídaně, návštěva tradičních vesnic kmene NGADA, ve kterých narazíme na jedny z nejneobvyklejších slavnostních staveb v Indonésii - totemy NGADHU a svatyně BHAGA, které jsou dle odhadů až 500 let staré. Třešničkou na dortu dnešního dne budou mysteriózní megalitické stavby zaniklých vesnic a horké prameny v srdci floreské přírody.
přesun do KELIMUNTUNSKÉ OBLASTI se zastávkou s možností koupání na sopečné pláži NANGA PANDA, které se přezdívá "modrá pláž" díky oblázkům, na které zde narazíme. Než dojedeme na ubytování, tak neopomeneme zastavit v údolí s četnými provazovými mosty přes řeku či na rýžových polí DETUSOKO.
brzy ráno nenáročný výstup na sopku KELIMUNTU (1 620 m n. m.), v jejímž kráteru se nachází jedno z největších floreských lákadel - trojice jezer, která mění barvu - duchovní a kulturní místo kmene ENDE. Sjezd na naše ubytování, snídaně a odjezd do vesničky WOLOWARU, kde navštívíme jejich tradiční dům s četnými trofejemi buvolů. Dojezd k moři do MAUMERE, ubytování u moře.
dopolední relaxace u moře a odlet na BALI, ubytování v oblasti KUTA - LEGIAN.
snídaně, poslední nákupy a relaxace. Odjezd na letiště a odlet z Indonésie do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

duben 2019

       
20.4.2019 15 / 14 Praha 62 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.