nahrávám...

Irsko - Irsko na kole - tři prsty jihozápadního Irska - hotel

Navigace:
Fotogragie Křídové útesy Isle of Wight
Fotogragie Beara - ruiny dolů
Fotogragie Dingle - zátoka Dunquin
Fotogragie Gallarus Oratory - historický monument z 8. století
Fotogragie hrad Ross - Národní park Killarney
Fotogragie irsko-gougane-barra-93235963
Fotogragie Iverang - součást Ring of Kerry
Fotogragie jezero Muckross - Národní park Killarney
Fotogragie Maják na ostrově Dingle
Fotogragie Mys Slea Head - ostrov Dingle
Fotogragie opatství Muckross - Národní park Killarney
Fotogragie ostrov Dingle
Fotogragie ostrov Dingle
Fotogragie Ostrov Valentia - typické domy
Fotogragie sedlo Gap of Dunloe
Fotogragie Skelling Michael - ostrov Valentia
Fotogragie Vodopád Torc v Národním parku Killarney
Fotogragie Křídové útesy Isle of Wight Fotogragie Beara - ruiny dolů Fotogragie Dingle - zátoka Dunquin Fotogragie Gallarus Oratory - historický monument z 8. století Fotogragie hrad Ross - Národní park Killarney Fotogragie irsko-gougane-barra-93235963 Fotogragie Iverang - součást Ring of Kerry Fotogragie jezero Muckross - Národní park Killarney Fotogragie Maják na ostrově Dingle Fotogragie Mys Slea Head - ostrov Dingle Fotogragie opatství Muckross - Národní park Killarney Fotogragie ostrov Dingle Fotogragie ostrov Dingle Fotogragie Ostrov Valentia - typické domy Fotogragie sedlo Gap of Dunloe Fotogragie Skelling Michael - ostrov Valentia Fotogragie Vodopád Torc v Národním parku Killarney
Číslo zájezdu 477888
Doprava Autobusem - IrskoAutobusem
Odlety z Praha, Pardubice
Lokalita
Irsko
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 22.08.2018
poslední 22.08.2018
Cena od
24 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Vydejte se s námi do jihozápadní části Irska, do oblasti Killarney. Beara nás přivítá příjemným klimatem, fuchsiemi a hortenziemi, spodní patra lesů připomínají pravěk a moře bičuje irské pobřeží. Jako krajina z "Pána prstenů" jeví se hradba horského hřebenu, jehož vrcholy halí se do mraků a doliny pokrývá mlha. Krajina, jež nás nenechá na pochybách, že duch starých Keltů stále dřímá v horách - to je Kerry, největší z poloostrovů jihozápadu. Na Dinglu si připomeneme rané křesťanství. Vydejte se s námi do věčně zelené země, za pasoucími ovečkami, dobrým pivem, do míst, kde možná na konci duhy najdeme pověstný poklad.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

1x nocleh v kajutě na trajektu, 7x nocleh v 2lůžkových pokojích v hotelu, 1x transferový hotel.

Stravování

7x snídaně. Možnost dokoupení večeří.

Cena zahrnuje

 • doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, trajekty, 1x nocleh v kajutě na trajektu, 7x nocleh v 2lůžkových pokojích se snídaní v hotelu, 1x transferový hotel bez snídaně, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj v hotelu 4 900 Kč, 6x hotelová večeře 2 900 Kč

Program zájezdu

ráno odjezd z ČR přes Německo, Belgii a Francii. Nočním trajektem do Anglie.
ráno příjezd do přístavu PEMBROKE, odkud vyplujeme do hl. města Irska - DUBLIN. Prohlídka centra města, posezení v typické hospůdce ve čtvrti TEMPLE BAR. Odjezd na ubytování u Dublinu večer.
busem ke CORKU. Odpolední vyjížďka k hradu CARRIGADROMID do vesničky MACROOM (35 km). Noční příjezd na ubytování v hrabství KERRY v okolí Killarney.
cyklookruh v horské krajině hrabství KERRY. Z Killarney vyjedeme přes vesničky k jezeru ACOOSE a dále do Glencar, výjezd do sedla BALAGHBEAMA (205 m), přes které se dostaneme do údolí říčky OWENREAGH s meandry a vodopády. Pod majestátnými vrcholy hor na nás čeká výšlap do sedla GAP OF DUNLOE (210 m). Sjezd okolo dunloeských ples k jezeru LOCH až do Killarney (85 km).
busem do CILL ORGLANU, na kole severní částí poloostrova Kerry s výhledy na zátoku DINGLE, dojedeme k bývalé pevnosti LEACANABUAILE a na romantický ostrov VALENCIA s městečkem KNIGHTS TOWN, možnost okruhu po ostrově s výjezdem na FOGHERSKÉ ÚTESY. Zpět na Kerry a k písečným plážím v BALLINKELLINGSKÉ ZÁTOCE. Možnost výšlapu do sedla COOMAKESTA s výhledy do okolí nebo po vnitrozemské silničce přes sedlo BALLAGHISHEEN v pohoří IVERAGH, zpět na ubytování (95 km, možnost zkrácení na 70 km).
nenáročná cyklistika okolo jezera LOCH, možnost návštěvy hradu ROSS, opatství MUCKROSS, lodičkou na ostrov INNISFALLEN s klášterem (35 km), popř. procházka městem.
odjezd na poloostrov BEARA. Etapu začneme v KENMARE a přímořskou cestou pokračujeme do BEARY. Přesličky a kapradiny dosahující 4 m jsou součástí botanického parku DERREEN. Podél moře pod hřebenem CAHA MOUNTAINS dojedeme na hranici panství Cork s MENHIR EYERIES. Irskými vesničkami dojedeme na samotný cíp poloostrova a dále do oblasti BEARHAVEN s výhledem na hrad DUNBOY a přístavní městečko CASTLETOWN s ostrůvkem BEAR. Sjezd do městečka k busu, odjezd na ubytování (90 km, možné zkrácení na 60 km).
odjezd na poloostrov DINGLE. Výšlap do pohoří CONNOR HILL (400 m), sjezd k zátoce BOHERBOY a ke kostelu SV. BRANDONA, pak do stejnojmenného městečka s pláží. Pobřežní krajinou okolo zálivu BANDON a TRALEE k větrnému mlýnu BLENNERVILLE v historickém městě TRALEE. Dojezd do města, naložení kol a odjezd do Killarney (75 km).
odjezd opět na DINGLE, na západní pobřežní prstenec. Vyrazíme po jižním břehu okolo pevnosti DUNBERG a prehistorických stavení, dojedeme na vyhlídku na mysu SLEA HEAD a začneme klesat do DUNQUINU s vyhlídkovým bodem CLOGHERS HEAD a poloostrovem se třemi dominantními vrcholy THREE SISTERS. Sjezd k monumentu z 8. stol. GALLARUS ORATORY a na pláž zátoky SMERWICK. Při cestě zpět zastávka u kostelíku KILMALKEDAR a u domku sv. Brendona. Odjezd z Dinglu busem na ubytování (70 km).
trajektem do Francie. Nocleh v kajutě (plavba 17-20 hod.).
připlutí do Francie, cesta přes Německo do ČR. Příjezd domů dopoledne.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

srpen 2018

       
22.8.2018 12 / 11 Praha 24 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
22.8.2018 12 / 11 Pardubice 24 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace