nahrávám...

Island s lehkou turistikou - aparthotel

Navigace:
Fotogragie Island_zeme_ohne_ledu_Faerske_ostrovy_01
Fotogragie černá pláž Dyrholaey - Island
Fotogragie Island - Duhové hory
Fotogragie Island - Papuchálek
Fotogragie Island_turistika_dreamstime_xl_29340164
Fotogragie Island_turistika_dreamstime_xl_38123313
Fotogragie Island_turistika_dreamstime_xl_48381697
Fotogragie Národní park LANDMANNALAUGAR - Island
Fotogragie Island_zeme_ohne_ledu_Faerske_ostrovy_01 Fotogragie černá pláž Dyrholaey - Island Fotogragie Island - Duhové hory Fotogragie Island - Papuchálek Fotogragie Island_turistika_dreamstime_xl_29340164 Fotogragie Island_turistika_dreamstime_xl_38123313 Fotogragie Island_turistika_dreamstime_xl_48381697 Fotogragie Národní park LANDMANNALAUGAR - Island
Číslo zájezdu 478079
Doprava Letecky - IslandLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Island
Ubytování Hotel
Strava Vlastní
Termínů
první 23.08.2018
Cena od
44 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Island, ostrov ležící mezi Evropou a Amerikou, který sám o sobě je jedinečným světem, jaký jinde nenajdete. Země ohně a ledu, horké lávy staré tisíce nebo jen několik let, dechberoucích vodopádů, aktivních gejzírů, barvami hýřících hor a bublajících solfatarů, syčících fumarol, rozsáhlých bílých ledovců, vyhaslých či zaplavených kráterů a jezer. Ale také ostrov, kde vznikl nejstarší parlament na světě, kde si dnešní žáci mohou číst i v těch nejstarších spisech, ostrov, se zcela svébytnou kulturou a nelehkou historií. Země, která přešla ze středověku rovnou do věku atomu. Ostrov, který vás uchvátí svou magickou klidnou atmosférou, ostrov, na který se budete chtít znovu vrátit. Provází L. Drastichová nebo A. Zlamalová.

Poznámka : velikost skupiny cca 12-30 účastníků.

Cena zahrnuje

 • letenka vč. let. tax a poplatků cca 10 000 Kč, transfery z a?na letiště, místní doprava dle programu, 7x nocleh ve 2lůžkových pokojích ***aparthotelu s kuchyňkou a vlastním sociálním zařízením, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupy, lodní výlet (cca 100 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj v ***aparthotelu 8 000 Kč, vstup do Modré laguny 1 850 Kč, polopenze (7x snídaně, 6x večeře - snídaňový balíček, večeře ve vedlejším stravovacím zařízení cca 800 m) 7 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 315 Kč, do 80 000 Kč za 915 Kč

Program zájezdu

pěší túra kolem nejvyššího islandského vodopádu GLYMUR (cca 3-5 hod., dle zvolené varianty), pokračování k vodopádu HRAUNFOSSAR, kde z pod mohutného lávového pole záhadně vytéká ledovcová řeka HVÍTÁ, procházka k vodopádu BARNAFOSS (cca 1-1,5 hod.), zastávka u 100 °C horkého pramene DEILDARTUNGUHVER, vyhaslý kráter GRÁBROK - procházka po vrcholu kráteru (cca 1 hod.).
výlet po jižním pobřeží pod sopkou HEKLA až po oblast pod sopkou EYJAFJALLAJOKULL, zastávka u vodopádu SELJALANDFOSS, za jehož padající vodní stěnou můžete procházet, a malá procházka k vedlejšímu vodopádu schovanému ve skalní rozsedlině, návštěva skanzenu ve SKOGARU, vodopád SKOGAFOSS, jeden z nejhezčích vodopádů na Islandu a kratší túra kolem kaskád na řece Skóga. Procházka po černé pláži DYRHOLAEY, návrat na ubytování.
LANDMANALAUGAR - DUHOVÉ HORY - vulkanická oblast NP FJALLABAK ležící severně od ledovce MÝRDALSJOKULL, celodenní výlet do barevných obsidiánových a ryolitových hor s množstvím teplých i studených pramenů a s možností koupání v této úchvatné geotermální oblasti, okolní vrcholy hýří barvami, neuvěřitelná paleta barev je pastvou pro oči a rájem pro fotografy, ale hlavně jedinečným zážitkem, pěší turistika v okolí střediska (cca 4,5 hod.), návrat na ubytování.
výlet lodí k OSTROVŮM ZÁPADNÍCH MUŽŮ, návštěva jediného obydleného ostrova HEIMAEY, výstup na stále aktivní, jen lehce dřímající sopku ELDFELD, která v roce 1973 málem pohřbila životně důležitý přístav, rozhledy na celé souostroví, procházka kolem ptačích kolonií.
výlet na nejnavštěvovanější místa Islandu - THINGVELLIR - posvátné místo prvního parlamentu na světě, místo, kde můžete vidět, jak se od sebe odsunuje euroasijská a americká zemská deska (2-3 hod.), GEYSIR - otec všech gejzírů a jeho mladší kolega STROKKUR, který chrlí každých pár minut horký vodní sloupec do výšky až 20 m, GULLFOSS - snad nejkrásnější vodopád Islandu (procházka kolem vodopádu cca1,5 hod.), zastávka ve SKÁLHOLTU, místě starého biskupství, náboženském a kulturním centru Islandu v minulosti.
přílet do Prahy.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

srpen 2018

       
23.8.2018 9 / 8 Praha 44 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace