nahrávám...

Island s lehkou turistikou - chata

Navigace:
Fotogragie vodopád SKOGARFOSS - Island
Fotogragie černá pláž Dyrholaey - Island
Fotogragie gejzír STROKKUR - Island
Fotogragie gejzír STROKKUR - Island
Fotogragie geotermální lázně - Modrá laguna - Island
Fotogragie Island - Duhové hory
Fotogragie Island - Duhové hory
Fotogragie Island - Papuchálek
Fotogragie Islandské vodopády
Fotogragie katedrála HALLGRIMSKIRKJA - Reykjavik - Island
Fotogragie LANDMANNALAUGAR - Duhové hory - Island
Fotogragie LANDMANNALAUGAR - Duhové hory - Island
Fotogragie Národní park FJALLABAK
Fotogragie Národní park LANDMANNALAUGAR - Island
Fotogragie Národní park THINGVELLIR
Fotogragie Ostrov Heimaey
Fotogragie Polární záře nad Reykjavikem - Island
Fotogragie skanzen Skogar - Island
Fotogragie vodopád SKOGARFOSS - Island Fotogragie černá pláž Dyrholaey - Island Fotogragie gejzír STROKKUR - Island Fotogragie gejzír STROKKUR - Island Fotogragie geotermální lázně - Modrá laguna - Island Fotogragie Island - Duhové hory Fotogragie Island - Duhové hory Fotogragie Island - Papuchálek Fotogragie Islandské vodopády Fotogragie katedrála HALLGRIMSKIRKJA - Reykjavik - Island Fotogragie LANDMANNALAUGAR - Duhové hory - Island Fotogragie LANDMANNALAUGAR - Duhové hory - Island Fotogragie Národní park FJALLABAK Fotogragie Národní park LANDMANNALAUGAR - Island Fotogragie Národní park THINGVELLIR Fotogragie Ostrov Heimaey Fotogragie Polární záře nad Reykjavikem - Island Fotogragie skanzen Skogar - Island
Číslo zájezdu 477846
Doprava Letecky - IslandLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Island
Ubytování Chata
Strava Vlastní
Termínů
první 23.08.2018
Cena od
35 490 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Země ohně a ledu, horké lávy staré tisíce nebo jen několik let, dechberoucích vodopádů, aktivních gejzírů, barvami hýřících hor a bublajících solfatarů, syčících fumarol, rozsáhlých bílých ledovců, vyhaslých či zaplavených kráterů a jezer. Ale také ostrov, kde vznikl nejstarší parlament na světě, kde si dnešní žáci mohou číst i v těch nejstarších spisech, ostrov, se zcela svébytnou kulturou a nelehkou historií. Ostrov, který vás uchvátí svou magickou klidnou atmosférou, ostrov, na který se budete chtít znovu vrátit. Provází L. Drastichová nebo A. Zlamalová.

Poznámka : velikost skupiny cca 12-30 účastníků.

Cena zahrnuje

 • letenka vč. let. tax a poplatků cca 10 000 Kč, transfery z a na letiště, místní doprava dle programu, 7x nocleh v turistické chatě (2lůžkové pokoje, sociální zařízení a kuchyňka jsou společné pro celou chatu), v termínu od 30.6. ubytování ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, bez kuchyňky, v termínu od 26.7. ubytování ve 2lůžkových chatkách KOMFORT s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupy, lodní výlet (cca 100 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • ubytování v 2lůžkové chatce KOMFORT s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou 4 000 Kč/os. (pouze termín od 23. 8.), polopenze (7x snídaně, 6x večeře - snídaňový balíček, večeře ve vedlejším stravovacím zařízení cca 800 m) 7 000 Kč, vstup do Modré laguny 1 850 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 315 Kč, do 80 000 Kč za 915 Kč

Program zájezdu

odlet z Prahy do KEFLAVÍKU, přílet v nočních hodinách, přejezd na ubytování.
návštěva geoparku na poloostrově REYKJANES (UNESCO), fumaroly a solfatary u města Krysuvík, zastávka u jezera, horký pramen GUNNUHVER a krátká túra (cca 2 hod.) k nedalekému majáku a útesům na podřeží, most mezi dvěma kontinenty - vystupující puklina mezi zemskými deskami.
pěší túra kolem nejvyššího islandského vodopádu GLYMUR (cca 3-5 hod., dle zvolené varianty), pokračování k vodopádu HRAUNFOSSAR, kde z pod mohutného lávového pole záhadně vytéká ledovcová řeka HVÍTÁ, procházka k vodopádu BARNAFOSS (cca 1-1,5 hod.), zastávka u 100 °C horkého pramene DEILDARTUNGUHVER, vyhaslý kráter GRÁBROK - procházka po vrcholu kráteru (cca 1 hod.).
výlet po jižním pobřeží pod sopkou HEKLA až po oblast pod sopkou EYJAFJALLAJOKULL, zastávka u vodopádu SELJALANDFOSS, za jehož padající vodní stěnou můžete procházet, a malá procházka k vedlejšímu vodopádu schovanému ve skalní rozsedlině, návštěva skanzenu ve SKOGARU, vodopád SKOGAFOSS, jeden z nejhezčích vodopádů na Islandu a kratší túra kolem kaskád na řece Skóga. Procházka po černé pláži DYRHOLAEY, návrat na ubytování.
LANDMANALAUGAR - DUHOVÉ HORY - vulkanická oblast NP FJALLABAK ležící severně od ledovce MÝRDALSJOKULL, celodenní výlet do barevných obsidiánových a ryolitových hor s množstvím teplých i studených pramenů a s možností koupání v této úchvatné geotermální oblasti, okolní vrcholy hýří barvami, neuvěřitelná paleta barev je pastvou pro oči a rájem pro fotografy, ale hlavně jedinečným zážitkem, pěší turistika v okolí střediska (cca 4,5 hod.), návrat na ubytování.
výlet lodí k OSTROVŮM ZÁPADNÍCH MUŽŮ, návštěva jediného obydleného ostrova HEIMAEY, výstup na stále aktivní, jen lehce dřímající sopku ELDFELD, která v roce 1973 málem pohřbila životně důležitý přístav, rozhledy na celé souostroví, procházka kolem ptačích kolonií.
výlet na nejnavštěvovanější místa Islandu - THINGVELLIR - posvátné místo prvního parlamentu na světě, místo, kde můžete vidět, jak se od sebe odsunuje euroasijská a americká zemská deska (2-3 hod.), GEYSIR - otec všech gejzírů a jeho mladší kolega STROKKUR, který chrlí každých pár minut horký vodní sloupec do výšky až 20 m, GULLFOSS - snad nejkrásnější vodopád Islandu (procházka kolem vodopádu cca1,5 hod.), zastávka ve SKÁLHOLTU, místě starého biskupství, náboženském a kulturním centru Islandu v minulosti.
prohlídka Reykjavíku - Perlan - vodárna nad městem, místo s výhledem na celý Reykjavík, katedrála HALLGRIMSKIRKJA s prvky čedičových sloupů, hlavní třída Laugavegur, vila Hofdi - místo prvního setkání Gorbačova a Reagana, budova opery Harpa - nejnovější architektonický klenot města, přístav - možnost výletu lodí s pozorováním velryb, v podvečerních hodinách návštěva vyhlášených geotermálních lázní Modrá laguna postavených uprostřed lávového pole a zásobovaných modravou vodou z nedaleké geotermální elektrárny, přejezd na letiště a odlet v nočních hodinách.
přílet do Prahy.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

srpen 2018

       
23.8.2018 9 / 8 Praha 35 490 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace