nahrávám...

Itálie - Apulie, Basilicata, Kalábrie

Navigace:
Fotogragie A_PU_9_Apulie_Basilicata_Kalabrie
Fotogragie A_PU_97_Apulie_Basilicata_KalabrieIII
Fotogragie A_PU_97Apulie_Basilicata_kalabrieII
Fotogragie Itálie_Apulie_dreamstime_xl_28515679
Fotogragie Itálie_Apulie_dreamstime_xl_28704545
Fotogragie Itálie_Apulie_dreamstime_xl_39248692
Fotogragie Itálie_Apulie_dreamstime_xl_47319434
Fotogragie Itálie_Apulie_dreamstime_xl_50460518
Fotogragie A_PU_9_Apulie_Basilicata_Kalabrie Fotogragie A_PU_97_Apulie_Basilicata_KalabrieIII Fotogragie A_PU_97Apulie_Basilicata_kalabrieII Fotogragie Itálie_Apulie_dreamstime_xl_28515679 Fotogragie Itálie_Apulie_dreamstime_xl_28704545 Fotogragie Itálie_Apulie_dreamstime_xl_39248692 Fotogragie Itálie_Apulie_dreamstime_xl_47319434 Fotogragie Itálie_Apulie_dreamstime_xl_50460518
Číslo zájezdu 477890
Doprava Autobusem - ItálieAutobusem
Odlety z Praha, Brno, Ostrava, Pardubice
Lokalita
Itálie
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 13.09.2018
poslední 13.09.2018
Cena od
14 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Putování po špičce a podpatku italské boty, atraktivní zájezd za poznáním Apulie, Basilicaty, Kalábrie a Stromboli s bublajícími horkými prameny. Slunce, písek, moře a poznání nejzajímavějších míst, to je naše pozvání na nejjižnější cíp Itálie.

Poznámka : CK je oprávněna změnit nástupní místo na svozové místo! Nástupní místa se odvíjejí podle počtu přihlášení klientů.

Cena zahrnuje

 • doprava klimatizovaným autobusem, 8x ubytování v hotelu*** - 2 lůžk. pokoje s příslušenstvím (1x v Alberobello, 2x na poloostrově Salento, 4x v letovisku Capo Vaticano, 1x v Paestum), pobytová taxa, 8x snídaně, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

 • vstupné, fakultativní služby a výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 4 690 Kč, 8x večeře 1 690 Kč nebo 4x večeře 890 Kč v Capo Vaticano, fakultativní výlet 7.den programu 550 Kč (min. 20 účastníků), pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu 385 Kč

Program zájezdu

v poledních hodinách odjezd z ČR do Itálie.
ráno příjezd do BARI, metropole Apulie. Fakultativní výlet za památkami v okolí Bari: k záhadnému hradu CASTEL DEL MONTE (UNESCO) a do města MATERA (UNESCO, výjimečná jeskynní obydlí ve čtvrti Sassi (kamenné domy a kostely vytesané v jeskyních a na útesech). Odjezd na ubytování do oblasti Alberobella.
prohlídka ALBEROBELLA, pohádkového města s více než 1400 trulli, bílých kónických staveb, které připomínají domky pohádkových Šmoulů. Barokní město LECCE, jedinečná architektura, bazilika Santa Croce, římské památky a zbytek dne strávíme v nejvýchodnějším italském městě OTRANTU (UNESCO), malebné historické centrum, které svírají středověké hradby. Středověká mozaika na podlaze katedrály nemá jinde v jižní Itálii obdoby. Pláž v Otrantu byla v roce 2000 vyhlášena za nejčistější městskou pláž v Itálii. Možnost koupání v Jaderském moři nebo procházky k působivému bauxitovému jezírku. Večer příjezd na hotel uprostřed poloostrova Salento, možnost večeře.
celodenní okruh po poloostrově SALENTO, který na mapě představuje podpatek "italské boty". Procházka k romantickému majáku na OTRANTSKÉM MYSU, nejvýchodnějším cípu celé Itálie. Zastávky v soutěsce CIOLO a na mysu LEUCA, kde stojí poutní bazilika Panny Marie a mohutný maják. Vyhlídka na rozhraní Jaderského a Jónského moře. Možnost výletu bárkou podél pobřeží a četných jeskyní. Vykoupání v Jónském moři na MALEDIVSKÉ PLÁŽI, která má exotické zbarvení, jak napovídá její jméno. V podvečer zastávka v GALLIPOLI, které se nachází na ostrůvku v Jónském moř, fakult. nákup a ochutnávka místního olivového oleje. Návrat na hotel.
Basilicata a Kalábrie. Prohlídka starověkého řeckého města METAPONTUM, kde se zčásti dochoval dórský chrám. Místo je spojeno s působením filozofa a matematika Pythagora. Prohlídka typického horského městečka MORANO CALABRO, se spletí středověkých uliček a výhledy na pohoří Monte Pollino. Večer příjezd do oblasti Capo Vaticano na pobřeží Tyrhénského moře na jihozápadě Kalábrie. Nocleh v hotelu, možnost večeře.
pobyt u moře, individuální volno v CAPO VATICANO, úchvatné prostředí, okolí vybízí k procházkám k zálivu s písečnými plážemi mezi majestátními útesy. Odpoledne pro zájemce půldenní fakultativní výlet lodí za erupcemi činné sopky na ostrově STROMBOLI, které budeme pozorovat z lodě po setmění (cca 45 €). Návrat na hotel.
pobyt u moře nebo celodenní fakultativní výlet po Kalábrii podél nejjižnějšího pobřeží Apeninského poloostrova: mytická SKYLLA (šestihlavá obluda z Odyssey) s pitoreskním rybářským městečkem a pěknou pláží, MESSINSKÁ UŽINA mezi Kalábrií a Sicílií i Tyrhénským a Jónským mořem, největší kalábrijské město REGGIO DI CALABRIA s nejkrásnější italskou promenádou a muzeem antiky (2500 let staré bronzové sochy válečníků), městečko duchů PENTEDATTILO, pobřeží Jónského města a středověké normanské město na skále GERACE. Návrat na hotel.
pobyt u moře, individuální volno. Procházka na romantické útesy Capo Vaticano.
prohlídka malebného městečka TROPEA, které je pro svou jedinečnou polohu na pískovcové skále nad mořem označováno jako "barokní balkón Kalábrie", ochutnávka místní speciality, feferonkový salám Nduja. Pokračujeme podél západního pobřeží Kalábrie až do regionu Basilicata. Zastávka nad malebným městečkem MARATEA, výjezd ke gigantické soše Krista na vysokém kopci nad mořem. Přejezd na ubytování do Paesta.
dopoledne pobyt u moře nebo individuální volno v městečku PAESTUM, variantně odjedeme místní dopravou k prohlídce jedinečně zachovalých starověkých řeckých chrámů v Paestu. Odpoledne odjezd z Itálie. Noční přejezd do ČR.
příjezd do ČR v poledních hodinách.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2018

       
13.9.2018 11 / 10 Pardubice 14 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
13.9.2018 11 / 10 Brno 14 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
13.9.2018 11 / 10 Praha 14 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
13.9.2018 11 / 10 Ostrava 14 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace