nahrávám...

Itálie, Francie - Sardinie, Korsika

Navigace:
Fotogragie dreamstime_sardinie_xl_42797329
Fotogragie dreamstime_Sardinie_ARBATAX_xl_447091221
Fotogragie dreamstime_sardinie_xl_23878247
Fotogragie dreamstime_sardinie_xl_32955428
Fotogragie dreamstime_sardinie_xl_33529069
Fotogragie Sardinie_Korsika_08
Fotogragie dreamstime_sardinie_xl_42797329 Fotogragie dreamstime_Sardinie_ARBATAX_xl_447091221 Fotogragie dreamstime_sardinie_xl_23878247 Fotogragie dreamstime_sardinie_xl_32955428 Fotogragie dreamstime_sardinie_xl_33529069 Fotogragie Sardinie_Korsika_08
Číslo zájezdu 478017
Doprava Autobusem - FrancieAutobusem
Odlety z Praha, Pardubice
Lokalita
Francie
Oblasti Region Korsika
Ubytování Apartmán
Strava Polopenze
Termínů
první 05.09.2018
poslední 05.09.2018
Cena od
14 390 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Sardinie je turisticky nejznámější místo svým mořem a pobřežím s nerovnými a písečnými úseky, se svými krásnými zátočinami, zálivy a mořskými jeskyněmi. Za poznání stojí i vnitrozemí ostrova se svými horskými masívy a památkami na různá období historie (předhistorické, antické, středověké apod.). Kromě tohoto zajímavého ostrova navštívíme na našem zájezdu i sousední pozoruhodný ostrov Korsiku.

Poznámka : možnost připlacení lůžka v kajutě (na ověření) a možnost připlacení 1lůžkového pokoje v apartmánu za 3 600 Kč (na ověření).

Cena zahrnuje

 • doprava autobusem, trajekty, 9x ubytování (7x v apartmánech na Sardinii, 2x v chatkách na Korsice - 2lůžkové ložnice s možností vaření), 2x polopenze (jednoduchá strava připravovaná českou kuchařkou), vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

 • výběr ložnice v apartmánu 350 Kč/os., pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu za 420 Kč
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odjezd z ČR v dopoledních hodinách.
trajekt Livorno - Bastia. Cesta vnitrozemím Korsiky do oblasti Propriana. Cestou návštěva CORTE - starobylé bývalé hlavní město ostrova s romantickými uličkami.
dopoledne návštěva Napoleonova rodiště AJACCIA. Odpoledne přesun k mysu LA PARATA, procházka kolem věže s vynikajícími výhledy ke "Krvavým ostrovům", které byly kdysi útočištěm pirátů.
zastávka v typickém korsickém městečku SARTENE. BONIFACIO - nejkrásnější a nejpůsobivější město ostrova založené jako pevnost na vápencových skalách, které strmě ční z modrých vod Středozemního moře. Trajekt na Sardinii.
odpočinkový den u moře.
CAPO D’ORSO - krátký výstup ke skalisku ROCCIA DELL’ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena. Souostroví LA MADDALENA - pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Trajektem možnost návštěvy městečka LA MADDALENA s křivolakými uličkami, působivým náměstím. Návštěva městečka SANTA TERESA DI GALLURA - příjemné letovisko s velmi krásným romantickým středem i okolím.
SANTISSIMA TRINITÁ DI SACCARGIA - jedna z nejkrásnějších církevních staveb na Sardinii. SASSARI - město zajímavé svým kontrastem moderního města a středověkého jádra kolem katedrály. Severním pobřežím do malebného historického městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem leží na mohutném skalisku. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách nalezneme množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Podél pobřeží ke skále ve tvaru sloního těla ROCCIA D’ELEFANTE.
NURÁG LOSA - monumentální nurág, jeden z nejhezčích na Sardinii s hlavní věží, baštou, kamennými chýšemi a chodbami, postavený z ohromných čedičových balvanů. STA. GIUSTA - bazilika z 11. - 12. století v pisánsko-lombardském slohu. THARROS - archeologický areál s podzemními a skalními hrobkami.
odpočinkový den u moře. Odpoledne pro zájemce pěší výlet ze Sta. Teresa di Gallura k nádherným skaliskům na výběžku CAPO TESTA - ze zdejší žuly jsou postaveny sloupy římského Pantheonu a sloupořadí dómu v Pise.
ALGHERO - malebný přístav mezi piniemi a olivami s katalánskou tradicí. PALMAVERA - prehistorická památka. Mys CAPO CACCIA s Neptunovou jeskyní.
cesta za dávnou historií Sardinie - prehistorické hrobky CODDU VECHIU a nurag ALBUCCIU u Arzacheny. COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží) - přírodně zajímavé pobřeží na severovýchodě ostrova. Návštěva městečka PORTO CERVO s krásným přístavem. OLBIA - nejživější přístav. Noční trajekt do Itálie.
příjezd do ČR v nočních hodinách.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2018

       
5.9.2018 12 / 11 14 390 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
5.9.2018 12 / 11 Praha 14 390 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
5.9.2018 12 / 11 Pardubice 14 390 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace