nahrávám...

Itálie - Pohodový týden - Elba, perla Tyrhénského moře

Navigace:
Fotogragie hotel Elba
Fotogragie Cima del Monte
Fotogragie hotel Elba 2
Fotogragie hotel Elba 3
Fotogragie Itálie - Elba - Porto Ferraio
Fotogragie Itálie - Elba - přístav Porto Azzuro
Fotogragie Porto Azzuro
Fotogragie hotel Elba Fotogragie Cima del Monte Fotogragie hotel Elba 2 Fotogragie hotel Elba 3 Fotogragie Itálie - Elba - Porto Ferraio Fotogragie Itálie - Elba - přístav Porto Azzuro Fotogragie Porto Azzuro
Číslo zájezdu 478064
Doprava Autobusem - ItálieAutobusem
Odlety z Praha, Brno, Pardubice
Lokalita
Itálie
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
první 15.09.2018
poslední 15.09.2018
Cena od
17 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Legenda vypráví, že před dávnými časy se bohyni Venuši roztrhl náhrdelník a několik perel spadlo do Středozemního moře. Z jedné z nich pak vznikl ostrov Elba. Patří do NP Toskánského souostroví spolu s dalšími menšími ostrovy jako např. Pianosa, Gorgona či Montecristo. Ostrov je vzdálen od pevniny pouhých 10 km. Jeho rozloha je 224 km2 s délkou 27 km, v nejširším bodě měří 18 km. Věčně zelený ostrov přitahuje svým přírodním, historickým i kulturním bohatstvím. Krajina na západě má hornatý charakter, každého upoutá svou drsnou krásou. Na úbočích hor nechybí bukové či kaštanové lesy. Najdeme tu i nejvyšší bod ostrova, Monte Capanne s 1018 m, z jehož vrcholu je velkolepý rozhled i na Capri nebo Korsiku. Střední část ostrova je mírně zvlněná. Na východní straně bývaly naleziště železné rudy a minerálů. Mírné podnebí, krásné zátoky s písečnými či oblázkovými plážemi a tyrkysově modrým mořem lákají turisty od května až do října. Na ostrově najdeme i bujnou subtropickou vegetaci, piniové, borovicové háje, na sušších svazích opuncie, voní tu levandule i tymián. Stačí ujít pár kilometrů a jste v horách či na opuštěné pláži, přístupné jen pěšky. Na cestách uvidíme mimo nádherné výhledy a pestrobarevnou krajinu i staré pevnosti, které tu zůstaly od dob Etrusků, Medicejských či Španělů a obranné pisánské věže. Na poloostrově Calamita se ocitneme v barevné krajině ráje mineralogů. Nezapomeneme ani na stopy po Napoleonovi, který tu trávil čas ve vyhnanství. Pojeďte s námi poznávat ostrov s bohatou historií i překrásnou přírodou, dobrým vínem a výtečnou kuchyní! Ubytovaní budeme v čtyřhvězdičkovém v hotelu blízkosti přístavu Porto Azzurro na jihu ostrova, je postaven ve stylu typické středomořské architektury uprostřed zeleně, nechybí ani bazén a vlastní pláž.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

ubytování v čtyřhvězdičkovém hotelu v blízkosti přístavu Porto Azzurro na jihu ostrova, hotel je postaven ve stylu typické středomořské architektury uprostřed zeleně, nechybí ani bazén a vlastní pláž.

Stravování

polopenze.

Cena zahrnuje

 • doprava klimatizovaným autobusem, trajekt na Elbu a zpět, 6x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 6x polopenze, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • 1lůžkový pokoj 3 000 Kč
 • vstupy, dopravu mimo program a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odjezd z ČR, přejezd přes Rakousko do Itálie, trajektem na Elbu, příjezd do hotelu, ubytování, relax na pláži, večeře.
po snídani výlet busem na severní pobřeží, okružní pěší výlet jednou z nejoriginálnějších stezek na Elbě (SENTIERO DELLA SALUTE), částečně pobřežím, částečně ve vnitrozemí včetně průchodu starou 130 m dlouhou starou štolou. Cestou možnost koupání na plážích, přístupných jen pěšky nebo z moře. Zpět do hotelu, večeře.
po snídani odjezd do zeleného srdce ostrova, pěší výlet částečně piniovými háji na horu SAN MARTINO, výhledy na zátoku s hlavním městem. Možnost návštěvy Napoleonovy letní residence. Odpoledne zastávka v PORTOFERRAIU, prohlídka pamětihodností města – mohutné opevnění se strážními věžemi, Napoleonovo muzeum apod. Zpět do hotelu, večeře.
po snídani přejezd na západní část ostrova, lanovkou na nejvyšší horu ostrova s panoramatickými rozhledy, odtud pěšky mezi skalními bloky a starou soumarskou cestou pod MONTE GIOVE k Orlí vyhlídce a nejstarší kapli na ostrově, MADONNA DEL MONTE. Sejdeme poutní cestou do malebné horské vesnice Mariana uprostřed terasovitých vinic. Zpět do hotelu, večeře.
po snídani přejezd do městečka RIO NELL ÉLBA s nejstarší historií osídlení a malou botanickou zahradou, odtud krajinou s dalekými výhledy a výstupem na CIMA DEL MONTE (516 m) a měnící se krajinou až k přístavu PORTO AZZURRO s nejhezčím náměstím na ostrově. Možnost přidat příjemnou pěší procházku podél pobřeží k pevnosti SAN GIACOMO. Zpět do hotelu, večeře.
po snídani přejezd do horského městečka CAPOLIVERI uprostřed vinic, odtud pěší výlet na poloostrov CALAMITA, kde původní povrchové doly byly nahrazeny terasovitými vinicemi a háji olivovníků. Přes poloostrov, známý jako nejbohatší naleziště minerálů, se dostaneme na pobřežní stezku, známou jako COSTA DEI GABBIANI (podle racků, kteří tu hnízdí). Cestou nádherné pohledy na skalnaté pobřeží i možnost odbočit na jednu z nádherných tichých pláží. Zpět do hotelu, večeře.
dopoledne odjezd z ostrova, trajektem na pevninu, odtud přes Itálii a Rakousko do ČR.
příjezd do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2018

       
15.9.2018 9 / 8 Praha 17 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
15.9.2018 9 / 8 Brno 17 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
15.9.2018 9 / 8 Pardubice 17 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace