nahrávám...

Itálie - Pohodový týden - Liparské ostrovy a Stromboli

Navigace:
Fotogragie Liparské ostrovy, Stromboli
Fotogragie Liparské ostrovy - Vulcano, Grand Cratere. Okružní pěší cesta po obvodu polovyhaslého kráteru s množstvím fumarol s unikajícími sopečnými parami a s fantastickým rozhledem na celé souostroví je opravdu nezapomenutelným zážitkem pro každého
Fotogragie Liparské ostrovy, ostrov Vulcano
Fotogragie Liparské ostrovy, ostrov Vulcano - pohled z kráteru Gran Vulvano. Z leva Filicudi, "dvojhrbá" Salina, hlavní ostrov Lipari, vpavo Panarea a s obláčkem Stromboli.
Fotogragie Stromboli
Fotogragie Stromboli
Fotogragie Liparské ostrovy, Stromboli Fotogragie Liparské ostrovy - Vulcano, Grand Cratere. Okružní pěší cesta po obvodu polovyhaslého kráteru s množstvím fumarol s unikajícími sopečnými parami a s fantastickým rozhledem na celé souostroví je opravdu nezapomenutelným zážitkem pro každého Fotogragie Liparské ostrovy, ostrov Vulcano Fotogragie Liparské ostrovy, ostrov Vulcano - pohled z kráteru Gran Vulvano. Z leva Filicudi, "dvojhrbá" Salina, hlavní ostrov Lipari, vpavo Panarea a s obláčkem Stromboli. Fotogragie Stromboli Fotogragie Stromboli
Číslo zájezdu 478083
Doprava Letecky - ItálieLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Itálie
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
první 22.09.2018
Cena od
28 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Z tmavě modrých hlubin průzračného moře se zdvíhají dýmající krátery porostlé bujnou subtropickou vegetací. Krásné moře, léčebné koupele v sirném jezírku nebo geotermálních lázních, romantické plavby mezi ostrůvky, procházka malebnými uličkami městečka Lipari se zajímavým archeologickým muzeem, jednoduchá turistika či zdolání nejvyšších vrcholků činných sopek, to vše vás v tomto týdnu čeká. Hlavním hřebem bude dozajista pozorování nočních erupcí stále aktivní sopky Stromboli. Celý týden budete ubytováni v residenci Vulcano Blu, která se nachází v klidné části Vulcanello a je vybavena bazénem s mořskou vodou a hydromasážními tryskami a vlastní malou plážičkou s lehátky a slunečníky. Dvoulůžkové apartmánové suity jsou vybaveny manželskou postelí, sociálním zařízením se sprchou a bidetem, TV, kuchyňkou s ledničkou a terasou. Kontinentální snídaně formou bufetu se podává v baru u bazénu, tříchodové večerní menu v restauraci ve městečku, jejíž vynikající speciality sicilské kuchyně zcela jistě uspokojí vaše chuťové pohárky.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

celý týden budete ubytováni v residenci Vulcano Blu, která se nachází v klidné části Vulcanello a je vybavena bazénem s mořskou vodou a hydromasážními tryskami a vlastní malou plážičkou s lehátky a slunečníky. Dvoulůžkové apartmánové suity jsou vybaveny manželskou postelí, sociálním zařízením se sprchou a bidetem, TV, kuchyňkou s ledničkou a terasou.

Stravování

kontinentální snídaně formou bufetu se podává v baru u bazénu, tříchodové večerní menu v restauraci ve městečku, jejíž vynikající speciality sicilské kuchyně zcela jistě uspokojí vaše chuťové pohárky.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Catania vč. let. tax a příplatků cca 8 500 Kč, zpáteční lodní lístek na ostrov Vulcano, transfery, 7x ubytování na ostrově Vulcano, 7x snídaně, 6x večeře, pěší výlety po ostrově Vulcano a lodní výlet na Panareu a Stromboli, kyvadlová doprava minibusy mezi apartmánovým komplexem, centrem městečka a hlavními plážemi, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 280 Kč, 1lůžkový pokoj 9.-16.6. za 3.990,- Kč, 2.-9.7. za 5.990,- Kč, 22.-29.9. za 2.990,- Kč

Program zájezdu

odlet z Prahy do Catanie, transfer autobusem do přístavu Milazzo a odtud lodí na ostrov VULCANO, ubytování, večeře.
procházka po městečku, možnost koupelí v léčebném sirném jezírku. Odpoledne výstup na malou zarostlou sopečku VULCANELLO, tvořenou třemi malými krátery, odtud je úchvatný pohled na celý ostrov i okolí. Poté sestoupíme do malebného ÚDOLÍ PŘÍŠER s řadou zajímavých lávových útvarů.
ráno výstup na kouřící VELKÝ KRÁTER (391 m), odkud se naskýtá nádherný výhled na celé souostroví, možnost obejití kráteru a pozorování dýmajících fumarol a usazenin síry. Odpoledne relaxace u moře, fakultativně okruh kolem ostrova Vulcano lodí s koupáním (12 EUR).
celodenní výlet na ostrovy PANAREA (koupání z lodi, procházka úzkými uličkami lemovanými bílými domky s kvetoucími ibišky a oleandry všech možných barev a odstínů) a STROMBOLI. Celý ostrov tvoří majestátní kužel činné sopky, jejíž charakteristické erupce je nejlepší pozorovat večer po setmění buď z lodi nebo při pěším výstupu do 400 m či přímo ze samotného vrcholu Stromboli (fakultativně výstup s autorizovaným průvodcem cca 28 EUR).
volný den, koupání, relaxace u moře nebo v geotermálních lázních.
fakultativně lodní výlet na zelený ostrov SALINA (cca 27 EUR) - obeplujeme celý ostrov, vykoupeme se v zátoce propadlého kráteru POLLARA, a nakonec zastavíme v malebné vesničce LINGUA s majákem, kde si pochutnáme na vynikající granitě z čerstvého ovoce nebo se zasytíme místní specialitou "pane cunzato" - obrovskou bruschettou obloženou sicilskými dobrotami.
dopoledne lodí na prohlídku hlavního města LIPARI (12 EUR) s archeologickým parkem a muzeem, kterému vévodí barokní katedrála Sv. Bartoloměje, nákupy suvenýrů.
po snídani odjezd do Catanie a odlet do Prahy.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2018

       
22.9.2018 8 / 7 Praha 28 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace