nahrávám...

Itálie, Sicílie a Liparské ostrovy s dobrou partou

Navigace:
Fotogragie Itálie - Sicílie - vulcán sopky Etna
Fotogragie Itálie - Sicílie - pohled z Táormina na Etnu
Fotogragie Itálie - Sicílie - zátoka v Taormině
Fotogragie italie-stromboli-liparske-ostrovy
Fotogragie Liparské ostrovy - Erupce Stromboli
Fotogragie Liparské ostrovy - erupce Stromboli
Fotogragie Liparské ostrovy - sopka Stromboli
Fotogragie Liparské ostrovy, ostrov Vulcano - pohled z kráteru Gran Vulvano. Z leva Filicudi, "dvojhrbá" Salina, hlavní ostrov Lipari, vpavo Panarea a s obláčkem Stromboli.
Fotogragie Lipary_vulcano_panorama
Fotogragie Itálie - Sicílie - vulcán sopky Etna Fotogragie Itálie - Sicílie - pohled z Táormina na Etnu Fotogragie Itálie - Sicílie - zátoka v Taormině Fotogragie italie-stromboli-liparske-ostrovy Fotogragie Liparské ostrovy - Erupce Stromboli Fotogragie Liparské ostrovy - erupce Stromboli Fotogragie Liparské ostrovy - sopka Stromboli Fotogragie Liparské ostrovy, ostrov Vulcano - pohled z kráteru Gran Vulvano. Z leva Filicudi, "dvojhrbá" Salina, hlavní ostrov Lipari, vpavo Panarea a s obláčkem Stromboli. Fotogragie Lipary_vulcano_panorama
Číslo zájezdu 477929
Doprava Autobusem - ItálieAutobusem
Odlety z Praha, Brno
Lokalita
Itálie
Oblasti Oblast Liparské ostrovy
Ubytování Kemp
Strava Vlastní
Termínů
první 05.09.2018
poslední 05.09.2018
Cena od
11 980 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Itálie, Sicílie a Liparské ostrovy s dobrou partou

Ubytování

Typ ubytování Kemp

ubytování v kempu ve vlastním stanu.

Stravování

vlastní stravování.

Cena zahrnuje

 • doprava klimatizovaným autobusem, trajekt na Sicílii a zpět, trajekt ze sicilského Milazza na ostrov Vulcano a zpět, 8x ubytování v kempu ve vlastním stanu, vedoucí zájezdu, informační materiál

Cena nezahrnuje

 • ubytování ve 4lůžkové chatce či bungalovu 1 600 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu za 420 Kč
 • vstupy do památkových objektů (v Římě také lístky na metro, případně místní doprava na Vesuv) - výdaje na vše dohromady cca 80 €, fakultativní programy - lodní výlet na ostrovy Stromboli a Panarea (cca 40 €), případně výstup s místním průvodcem ke kráteru Stromboli (cca 30 €), zpáteční lodní lístek buď na ostrov Salina (cca 25 €), nebo na Lipari (cca 15 €), popřípadě lanovka na Etnu (jednosměrná cca 25 €), stravování a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odjezd z ČR, tranzit přes Rakousko a Itálii.
starověké POMPEJE - antické město pohřbené před 2 000 lety katastrofálním výbuchem Vesuvu, pro zájemce možnost vydat se místní dopravou na VESUV - prohlídka kráteru sopky.
přejezd do KALÁBRIE, krátkým trajektem z jižní Itálie na Sicílii a dalším trajektem na LIPARSKÉ OSTROVY (bez podpory autobusu, na ostrovech nemá využití), ubytování na čtyři noci v kempu na ostrově VULCANO.
fakultativně výlet lodí na ostrovy PANAREA a STROMBOLI, jehož vrcholem bude aktivní sopka Stromboli - noční pozorování výbuchů, pro zájemce výšlap blíže ke kráteru s místním průvodcem.
túra na hranu kráteru sopky GRAN CRATERE (391 m), pobyt na ostrově Vulcano (sirné bahenní lázně, pláže s černým pískem).
pro zájemce trajekt na ostrov SALINA a výstup na nejvyšší horu Liparských ostrovů, sopečný kužel MONTE FOSSA DELLE FELCI (962 m), alternativně odpočinkový individuální výlet na hlavní ostrov LIPARI (katedrála, citadela).
dopoledne ještě relaxace na Vulcanu, odpoledne trajektem zpět na SICÍLII, ubytování na tři noci v kempu u moře.
prohlídka Archimédova města SYRAKUSY (starý vápencový lom s jeskyní Dionýsovo ucho, řecké divadlo, římský amfiteátr, ostrov Ortigia, moderní katedrála ve tvaru dopadající slzy…).
nejvyšší činná sopka Evropy a nejvyšší hora Sicílie ETNA (3 323 m) - výstup pod kráter (za příznivých vulkanických podmínek), možnost zkrátit si cestu využitím lanovky.
středověká TAORMINA s řecko-římským divadlem a skvělými pohledy na Etnu i na moře, odpolední a večerní pobyt na pláži, koupání u Jónského moře, noční přejezd.
celodenní prohlídka ŘÍMA (Koloseum, nejmenší stát světa Vatikán s chrámem svatého Petra, Forum Romanum, Andělský hrad, Pantheon, Fontana di Trevi, Španělské schody…), večer odjezd.
návrat do ČR pravděpodobně v časných odpoledních hodinách.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2018

       
5.9.2018 12 / 11 Brno 11 980 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
5.9.2018 12 / 11 Praha 11 980 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace