nahrávám...

Itálie, Sicílie - Liparské ostrovy - Ostrov Vulcano - bus

Navigace:
Fotogragie Liparské ostrovy - Vulcano, Grand Cratere. Okružní pěší cesta po obvodu polovyhaslého kráteru s množstvím fumarol s unikajícími sopečnými parami a s fantastickým rozhledem na celé souostroví je opravdu nezapomenutelným zážitkem pro každého
Fotogragie italie-liparske-ostrovy-strombollicio (1)
Fotogragie Liparské ostrovy
Fotogragie Liparské ostrovy - erupce Stromboli
Fotogragie Liparské ostrovy - sopka Stromboli
Fotogragie Liparske_ostrovy_sira_leci
Fotogragie Liparske_ostrovy_sira_leci_03
Fotogragie liparske-ostrovy-022.JPG
Fotogragie liparske-ostrovy-filicudi1
Fotogragie liparske-ostrovy-lipary-grand-createre_1
Fotogragie salina-liparske-ostrovy-plaz_1
Fotogragie salina-liparske-ostrovy-rocky-window_1
Fotogragie Liparské ostrovy - Vulcano, Grand Cratere. Okružní pěší cesta po obvodu polovyhaslého kráteru s množstvím fumarol s unikajícími sopečnými parami a s fantastickým rozhledem na celé souostroví je opravdu nezapomenutelným zážitkem pro každého Fotogragie italie-liparske-ostrovy-strombollicio (1) Fotogragie Liparské ostrovy Fotogragie Liparské ostrovy - erupce Stromboli Fotogragie Liparské ostrovy - sopka Stromboli Fotogragie Liparske_ostrovy_sira_leci Fotogragie Liparske_ostrovy_sira_leci_03 Fotogragie liparske-ostrovy-022.JPG Fotogragie liparske-ostrovy-filicudi1 Fotogragie liparske-ostrovy-lipary-grand-createre_1 Fotogragie salina-liparske-ostrovy-plaz_1 Fotogragie salina-liparske-ostrovy-rocky-window_1
Číslo zájezdu 477812
Doprava Autobusem - ItálieAutobusem
Odlety z Praha, Brno, Bratislava, Pardubice
Lokalita
Itálie
Oblasti Oblast Liparské ostrovy
Ubytování Apartmán
Strava Vlastní
Termínů
první 20.09.2018
poslední 20.09.2018
Cena od
13 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Ostrov Vulcano je jedinečným darem přírody. Překrásné přírodní scenérie, kvetoucí muškáty, oleandry, kaktusy, palmy, fíkovníky. Pláže kamínkové, skalnaté i písečné (jemný černý písek), neskutečně čisté moře, romantická zákoutí a mnoho slunce.
Raritou ostrova je přírodní bahenní koupel, sirné bahno s bublinkami plynů. Přisuzují se mu téměř zázračné účinky, léčí revmatické problémy, různé alergie a ekzémy. Hned vedle, přímo v moři, vyvěrá termální perličková koupel. V této lokalitě jsou k dispozici obchodníci se suvenýry, restaurace, taverny, bary, minimarkety, směnárna, škola pro potápěče, lékárna, půjčovna skútrů a jízdních kol. Geotermální lázně se třemi vyhřívanými bazény a hydromasážemi nabízí příjemnou relaxaci po aktivním poznávání ostrovů. Jenom ten, kdo navštíví ostrov VULCANO, může poznat jeho světoznámou černou pláž, léčivé sopečné bahno, oddechnout si v minerálních pramenech nebo podniknout výstup až ke kráteru vyhaslé sopky. A komu by se zdál ostrov příliš malý nebo ten, kdo rád cestuje, má možnost toulat se po okolních ostrovech. Liparské souostroví nabízí mnohé. Určitě byste neměli vynechat největší atrakci ostrovů - výlet na činnou sopku STROMBOLI. V roce 2000 byly Liparské ostrovy zapsány do seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Poznámka : Jakým způsobem lze pozorovat sopečné erupce:
1. Z lodi: V rámci velkého lodního výletu z lodi


2. Výstup do 918 m: s italským akreditovaným průvodcem.

3. Výstup do 400 m: Individuálně.

Ubytování

Typ ubytování Apartmán

Dvou až šestilůžkové apartmány v jednopatrových objektech v prostředí připomínajícím botanickou zahradu ve vzdálenosti cca 250 m od moře (malé romantické kamenité pláže), nová malá písčitá pláž v bezprostřední blízkosti areálu s lehátky a slunečníky - vstup zdarma, k dispozici bar, WC a sprchy, bazén s mořskou vodou a hydromasážemi za poplatek 5 EUR na osobu a den. Vzdálenost od centra městečka a hlavních písečných pláží cca 15-20 minut chůze. Apartmány jsou vybaveny lůžkovinami, kuchyňkou (lednička, sporák, základní nádobí), vlastním sociálním zařízením (WC, sprcha) a terasou.


2lůžkový apartmán: 1 ložnice (manželská postel + 1 lůžko), kuchyňka, sociální zařízení, terasa.


4lůžkový apartmán: 2 oddělené ložnice (1 s manželskou postelí, 1 se dvěma oddělenými lůžky), sociální zařízení, kuchyňka na terase.


Mezi residencí a městečkem je zajištěno pravidelné spojení - u autobusových a leteckých zájezdů v ceně (jízdní řád je vyvěšen v recepci).


Příplatek za klimatizaci: 30 EUR/týden, platí se na místě.

Stravování

1/možnost vlastního vaření
2/možnost dokoupení polopenze za 25 EUR na den
snídaně kontinentální, večeře v restauraci v městečku (3chodové menu - výběr vždy ze 4 druhů jídel), odvoz tam i zpět zajištěn.
3/ individuální stravování v místních restauracích a barech

Cena zahrnuje

 • zpáteční trajekty na ostrov Vulcano, vedoucí zájezdu, informační materiály, kyvadlová doprava minibusy mezi apartmánovým komplexem, centrem městečka a hlavními plážemi. 7x ubytování na ostrově Vulcano v apartmánech Vulcano Blu, doprava klimatizovaným autobusem, 1x tranzitní ubytování Pompeje

Cena nezahrnuje

 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • Při obsazení pokoje pouze 1 osobou (v 4lůžkovém apartmánu) je nutno vždy zaplatit příplatek za neobsazené lůžko: 1.termín 2 500 Kč, 2.termín: 3 900 Kč. 3.termín: 1 700 Kč. V případě doobsazení bude příplatek vrácen. V případě obsazení 2lůžkového apartmánu pouze 1 osobou je cena na vyžádání
 • Příplatek za klimatizaci: pouze u apartmánů typu mono a bilo – 30 EUR/týden, platí se na místě
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 420 Kč

Slevy

 • Sleva za 3. lůžko v 2lůžkovém apartmánu 1 500 Kč

Program zájezdu

odpoledne odjezd z ČR, noční přejezd přes Rakousko do Itálie.
odpoledne prohlídka POMPEJĺ - města, které před téměř 2000 lety pohřbila 7metrová vrstva popela a pemzy po výbuchu Vesuvu. Alternativně možno navštívit Herculaneum či Vesuv. Nocleh v oblasti Pompejí.
průjezd jižní částí Itálie s překrásnou přírodou Kalábrie, odpoledne přejezd na Sicílii do Milazza. Zde autobus zůstává a vy se se zavazadly přesunete na trajekt na ostrov Vulcano (plavba cca 1,5 hod., předpokládané připlutí kolem 20. hod.). V přístavu vás bude čekat minibus, který vás doveze do apartmánů Vulcano Blu.
dopoledne seznámení s městečkem Vulcano. Odpoledne výstup k vyhaslému kráteru VULCANELLO a návštěva ÚDOLĺ PŘĺŠER. Pro všechny dny na ostrově Vulcano platí možnost relaxace u moře, v geotermálních lázních (2 hod. od cca 12 EUR - dle sezóny), léčebné koupele v sirném jezírku.
ráno výstup na GRAN CRATERE, budete odměněni fantastickým panoramatickým výhledem na celé souostroví, pozorování sopečných fumarol s unikajícími párami, ráj pro geology.
pro zájemce velký lodní výlet na ostrovy PANAREA a STROMBOLI s možností pozorování sopečných erupcí z lodi nebo pěší výstup nad Cestu ohně či až na vrchol Stromboli (loď cca 38 EUR, výstup na vrchol s akreditovaným průvodcem + cca 28 EUR).
pobyt u moře, pro zájemce krátký výlet lodí kolem ostrova VULCANO (s úplným obeplutím ostrova, koupáním a návštěvou Koňské jeskyně, cca 12 EUR), pro zájemce plavba na kajaku kolem pobřeží cca 37 EUR.
pobyt u moře, léčebné koupele, pro zájemce lodní výlet s koupáním kolem pobřeží ostrova LIPARI a na zelenou perlu souostroví SALINU (cca 27 EUR).
pro zájemce lodní výlet do hlavního města souostroví - LIPARI - s prohlídkou katedrály a archeologického muzea, možnost nákupů (cca 12 EUR).
ráno předání ubytovacích kapacit a odjezd z Vulcana (plavba cca 1,5 hod.), trajektem na Sicílii, návštěva sicilské perly TAORMINY, noční přejezd do Piombina.
fakultativní celodenní výlet na ostrov ELBA - prohlídka městečka PORTOFERRAIO, návštěva Napoleonova muzea, koupání (cca 35 EUR). Večer odjezd směr ČR.
v odpoledních hodinách návrat do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2018

       
20.9.2018 12 / 11 Pardubice 13 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
20.9.2018 12 / 11 Bratislava 13 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
20.9.2018 12 / 11 Brno 13 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
20.9.2018 12 / 11 Praha 13 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace