nahrávám...

jednodenní zájezd

Navigace:
Fotogragie Romantické Drážďany
Fotogragie Romantické Drážďany
Fotogragie Romantické Drážďany
Fotogragie Romantické Drážďany Fotogragie Romantické Drážďany Fotogragie Romantické Drážďany
Číslo zájezdu 492778
Doprava Autobusem - NěmeckoAutobusem
Odlety z Brno
Lokalita
Německo
Ubytování Vlastní ubytování
Strava Vlastní
Termínů
Cena od
890 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

DRÁŽĎANY

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

Program zájezdu

V ranních hodinách odjedeme z Brna (další nástupní místa Velká Bíteš – dálnice zdarma, Velké Meziříčí – dálnice zdarma, Jihlava-Pávov zdarma, Praha zdarma, svoz Kuřim a Tišnov zdarma). V Drážďanech navštívíme nejstarší německý vánoční trh, kde budeme mít příležitost zúčastnit se tradiční a jedinečné současné drážďanské štolové slavnosti. Stalo se již tradicí, že v sobotu před druhým adventem se vzdává hold gigantickou štolou tomuto oblíbenému vánočnímu pečivu. Čeká nás slavnostní program na jevišti, prominentní hosté a v neposlední řadě pestrobarevný slavnostní průvod s více než 500 aktéry vytváří jedinečnou atmosféru pro tuto unikátní slavnost. Slavnostní drážďanskou štolu, která váží několik tun, doprovází na její cestě historickým starým městem štolová dívka, pekaři a cukráři z města, trumpetisté a bubeníci, vojáci a mnoho dalších účastníků průvodu. Obrovská štola je rozkrájena na tisíce porcí štolovým nožem dlouhým 1,6 metru a vážícím dvanáct kilogramů. Porce jsou prodávány návštěvníkům slavnosti. Oblíbený vánoční trh nám nabídne příležitost shlédnout největší vánoční pyramidu na světě – drážďanskou šestiposchoďovou pyramidu, ochutnat pravý puslnický perník a další vánoční dobroty. Romantickou procházkou se nám nabízí možnost koupi dárků. Klasickými suvenýry jsou například dřevěné krušnohorské ozdoby, lužické modrotisky, samozřejmě nesmí chybět ani originální drážďanská vánoční štóla tzv. Dresdner Christstollen. Drážďany jsou městem kultury a rozličných požitků, což platí i během vánočních svátků. Probíhá zde několik výstav, které dokonale zapadají do vánoční atmosféry. Ve zbylém čase doporučujeme navštívit památky v centru města, mezi kterými by rozhodně neměla chybět zrekonstruovaná katedrála Frauenkirche, katedrála Nejsvětější Trojice Hofkirche či světově proslulý Zwinger (obrazárna starých mistrů, sbírka porcelánu, matematickofyzikální salon). Ve večerních hodinách odjedeme do ČR. Návrat do Brna v nočních hodinách.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.