nahrávám...

Jižní Indie - Kérala plná chutí, krás a slunce

Navigace:
Fotogragie Indie_Varkala_plaz_20484955
Fotogragie Indie_Varkala_koreni_19281666
Fotogragie Indie_Munnar_tea_plantaz_53588868
Fotogragie Indie - trh s kořením
Fotogragie Indie_Kumarakom_41071897
Fotogragie Indie_Varkala_plaz_20484955 Fotogragie Indie_Varkala_koreni_19281666 Fotogragie Indie_Munnar_tea_plantaz_53588868 Fotogragie Indie - trh s kořením Fotogragie Indie_Kumarakom_41071897
Číslo zájezdu 489159
Doprava Letecky - IndieLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Indie
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 20.09.2019
Cena od
47 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Jižní Indie, stát Kérala, je známý především úchvatnou krajinou, výjimečnou kuchyní a příjemným klimatem. To vše láká cestovatele k objevování tajů koření, čaje, krásné přírody a významných kulturních hodnot současnosti i dávné historie. Kérala je také domovinou ajurvédy a jógy, což je jistě další silný impuls tuto perlu Indie navštívit. Provází Petr Komarovský.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Trivandrum vč. let. tax a poplatků 21 000 Kč, 13x ubytování ve 2lůžkových pokojích v ***hotelech se snídaní a 1x na hausbótu ve 2lůžkových kajutách s plnou penzí, místní doprava v rámci programu, projížďka na slonech, kulturní vystoupení, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupné, bakšišné, ostatní strava, masáže a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • vízum 2 100 Kč, kurz vaření 2 500 Kč, kurz jógy 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 880 Kč

Program zájezdu

odlet z Prahy, přílet na letiště TRIVANDRUM, přesun na pláž VARKALA, ubytování v hotelu, relax na pláži, prohlídka hinduistických chrámů.
po indické snídani se přesuneme do města KOLLAM a nalodíme se na hausbót, na kterém nás čeká fantastický výlet s noclehem po tzv. "back water". Uvidíme autentickou přírodu, život v rybářských vesnicích a v rámci putování na velmi komfortním hausbótu podnikneme i fakultativní výlety na menších loďkách hlouběji do menších kanálů, kde uvidíme způsob života v ostrovních vesničkách, zpracování kokosů, koření či pěstování krevet. Noc strávíme přímo na hausbótu v klimatizovaných pokojích a s plnou penzí včetně čerstvého ovoce a nealko nápojů.
ráno, po snídani na hausbótu, přistaneme v přístavu a pak se krátce seznámíme s městem ALLAPUZHA. Prohlídka nebude dlouhá, protože nás čeká přesun do slavného města KOCHI.
ráno si prohlédneme staré koloniální město KOCHI, které nám i v dnešní moderní době připomene bohatou a slavnou historii města. Večer ve starém Kochi má neuvěřitelné kouzlo. Zároveň se připravíme na náročnější přesun do klimaticky chladnějších hor.
vyrazíme hodně brzy ráno, protože cesta do MUNNARU je náročná, ale zároveň nesmírně barvitá. V MUNNARU zahájíme interaktivní prohlídkou oficiálního muzea čaje, kde se seznámíme nejen s historií pěstování čaje v Jižní Indii, ale projdeme si celý výrobní proces. Milovníci čaje (a především zeleného) si tady rozhodně přijdou na své. Koupit si v přilehlé prodejně výběr těch nejlepších čajů je povinnost! Tento den však musíme jít hodně brzo spát, protože následný den začíná ve velmi brzkých ranních hodinách.
dnes nás čeká výlet na KULUKKUMALAI (2 170 m) - nejvýše položené čajové plantáže na světě. Vyrazíme v off-roadových autech, a bude to cesta sice méně pohodlná, avšak mimořádně originální. Východ slunce pod vrcholy hor s úbočími posetými čajovými plantážemi je dechberoucí. Ne nadarmo se říká, že v MUNNARU uvidíte všechny odstíny zelené! Cestou zpět se zastavíme u osvěžujících vodopádů a navštívíme nedalekou přehradu. Šálek čaje s, nebo i bez mléka, s výhledem do okolní krásné přírody bude elegantní tečkou za tímto náročným dnem.
cesta z MUNNARU do THEKKADY, městečka koření, ajurvédy a bohatých tradic, je členitá, plná zatáček a horských přejezdů. Máme se však i tady na co těšit! Pobyt v THEKKADY zahájíme klidnou projížďkou na slonech a odpoledne si zajdeme na představení umění kathakali - co všechno, a hlavně jak, lze vyjádřit beze slov, pouze mimikou a gesty je neuvěřitelné. Poté se seznámíme s původním bojovým uměním kalari. Podvečer doporučujeme využít k masáži ajurvédy, které jsou právě v Thekkady vyhlášené v celé Indii.
brzy ráno vyrazíme do NP PERIYAR. Čeká nás nevšední fotovýlet po chráněném národním parku, a budeme-li mít štěstí, uvidíme i divoce žijící zvěř. Den zakončíme návštěvou jedné z místních zahrad koření Spice Route, kde nás odborníci uvedou do historie pěstování a zpracování koření.
prohlídka zahrady koření Abraham’s Spice Garden patří k nejlepším a nejznámějším na světě. Majitel Abraham je výborný průvodce a nesmírně charizmatický muž. Tady nejspíš pochopíte, proč je indická-keralská kuchyně tak návyková! Plní vůní a zážitků se přesuneme VARKALY na pláže Arabského moře.
po snídani zahájíme relaxační kurz vaření (fakultativně), kdy nás místní specialisté seznámí se základy kéralské kuchyně a některá jídla si i sami uvaříme. Máte se opravdu na co těšit! Ostatní klienti volný den na pláži.
jelikož je Jižní Indie domovinou jógy, nemůžeme jógu vynechat. Máme pro vás připravené lekce pro začátečníky i pro pokročilé (fakultatitvně). Navštívit Jižní Indii a neabsolvovat lekci jógy je jako nedát si v Čechách pivo! Ostatní klienti volný den na pláži.
z VARKALA BEACH se přesuneme ještě více na jih, ubytujeme se na známé pláži KOVALAM pod hlavním městem státu Kérala TRIVANDRUM.
tento den bude velmi pohodový až relaxační, navštívíme známou turistickou atrakci - nejižnější bod Indie. Poté se vrátíme na pláže KOVALAMU a využijeme příjemného klimatu, budeme si užívat západ slunce na písčité pláži.
po snídani vyrazíme na celodenní výlet do centra města TRIVANDRUM. Navštívíme starobylé centrum města, královský palác a muzeum. Pro nákup dárků je město jako stvořené, nachází se tady celá řada velkých nákupních center s bohatým sortimentem zboží z celé Indie.
v brzkých ranních hodinách odlet do Prahy.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2019

       
20.9.2019 16 / 15 Praha 47 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.