nahrávám...

Jižní Korea, Japonsko a Taiwan

Navigace:
Fotogragie Bulguk-sa © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna
Fotogragie Bulguk-sa © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna
Fotogragie Bulguk-sa © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna
Fotogragie Bukchon Hanok © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna
Fotogragie Bukchon Hanok © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna
Fotogragie Bukchon Hanok © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna
Fotogragie Bukchon Hanok © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna
Fotogragie brána na horu Hiei-zan © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna
Fotogragie Arashimaya © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna
Fotogragie Arashimaya © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna
Fotogragie Arashimaya © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna
Fotogragie Arashimaya © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna
Fotogragie Arashimaya © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna
Fotogragie Arashimaya © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna
Fotogragie Arashimaya © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna
Fotogragie - zahrady Gingakuji © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna
Fotogragie - mniši © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna
Fotogragie Jižní Korea, Japonsko a Taiwan
Fotogragie Bulguk-sa © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna Fotogragie Bulguk-sa © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna Fotogragie Bulguk-sa © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna Fotogragie Bukchon Hanok © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna Fotogragie Bukchon Hanok © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna Fotogragie Bukchon Hanok © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna Fotogragie Bukchon Hanok © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna Fotogragie brána na horu Hiei-zan © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna Fotogragie Arashimaya © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna Fotogragie Arashimaya © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna Fotogragie Arashimaya © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna Fotogragie Arashimaya © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna Fotogragie Arashimaya © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna Fotogragie Arashimaya © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna Fotogragie Arashimaya © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna Fotogragie - zahrady Gingakuji © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna Fotogragie - mniši © Foto: Martin Hájek, archiv CK Kudrna Fotogragie Jižní Korea, Japonsko a Taiwan
Číslo zájezdu 489964
Doprava Letecky - JaponskoLetecky
Lokalita Japonsko
Ubytování Apartmán
Strava Vlastní
Termínů
první 24.11.2018
Cena od
63 900 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Jižní Korea je možná jedním z nejpřehlíženějších států v Asii. Dlouhá historie plná výrazných vůdců a silné národní sebevědomí však pomohly této méně navštěvované zemi, krčící se mezi obří Čínou a Japonskem, udržet si i do 21. století svoji unikátní kulturu. V kontrastu s Koreou se pak její východní soused, Japonsko, profiluje jako lídr regionu, kde se tisícileté tradice a zvyky neustále střetávají s tou nejmodernější technikou a vynálezy. S naším kombinovaným zájezdem budete mít možnost poznat dva zcela odlišné kouty východní Asie. Vypravíme se tam v jednom z nejkrásnějších období v roce - v čase, kdy prastaré chrámy a japonské zahrady ožívají pestrobarevnými barvami podzimního listí. V Seoulu si prohlédneme honosné královské paláce, ale i místa, která se v bedekrech často neobjevují. Projdeme se kouzelnou horskou krajinou největšího muzea pod širým nebem a zastavíme i u nejstřeženější státní hranice na naší planetě. Korejská kuchyně je vyhlášená a tak se i naučíme jak se vyrábí tradiční zelí kimchi a ochutnáme exoticky znějící pokrmy jako bibimbap či ddeokbokki. Z Japonska jsme zase pro vás vybrali ten nejlepší a nejzajímavější kout souostroví – prefekturu Kansai s ultramoderním velkoměstem Osakou, které může množstvím neonů a modernou směle soupeřit s Tokyem. Vedle Osaky pak strávíme dostatek času v Kyotu a jeho okolí – nejtradičnější japonské oblasti s nádhernýmichrámy, japonskými zahradami, ukrytými buddhistickými kláštery v horách či tajemnými gejšami. V rámci rozšíření strávíme poslední týden na Ilha Formose, neboli Překrásném ostrovu, jak Taiwan nazvali Portugalští námořníci. Se svými svěžími pralesy, pulzujícími městy, vysokými horami, divokým pobřežím, chutnou kuchyní a hlavně neuvěřitelně přátelskými obyvateli je Taiwan jedna z nejrozmanitějších destinací v Asii! Naše předchozí zážitky si doplníme o čínskou kulturu a tradice. Navštívíme zde starobylé a neustále živé chrámy schované mezi mrakodrapy v Taipei a okolí. Projdeme se po prastarých stezkách vedoucích podél pobřezí Tichého oceánu i nejhlubší soutěsku východní Asie a poznáme místa, kde se pěstuje čaj oohlong.

Program : 1.–2. Přílet do SOULU a první seznámení se s hlavním městem. Namdaemun - symbol města, slavná brána obklopená mořem moderních budov a širokých silnic. Večer strávíme ochutnávání místních dobrot na trzích ve čtvrti Myeong-dong. Po ránu přejdeme přes náměstí Gwanghwamun k paláci GYEONGBOKGUNG . Kromě prohlídky tradičního sídla králů shlédneme i velkolepé střídání stráží. Starou čtvrtí Bukchon Hanok s úzkými uličkami a dřevěnými domy a moderním centrem Insa-dong se starým buddhistickým chrámem Jogye-sa dojdeme až ke svatyni Joseonských vládců JONGMYO  a s místním průvodcem prozkoumáme i tajnou zahradu Biwon, která je součástí paláce CHANGDEOKGUNG . Druhý den v Soulu zakončíme večerní návštěvou známého nočního trhu GWANGJANG a v okolí brány Dongdaemun.

3. Jednodenní výlet do Suwonu. Po nejzachovalejších hradbách  v Korei obejdeme celé staré město. U paláce a Konfuciova chrámu Hwaseong Haenggung spatříme ukázku korejských bojových umění a na závěr projdeme typický korejský trh Yeongdong. Po návratu do Soulu zastavíme u nádherně osvětleného DEOKSUGUNGU a v universitní čtvrti Hongdae ochutnáme tradiční pokrm Bibimbap.

4. Exkurze na hranice se Severní Koreou. Na nejstřeženějším a nejděsivějším místě na zemi spatříme vojenskou základnu UN, jediný hraniční přechod mezi oběmi Korejemi, vyšplháme na strážní věž, odkud je výhled daleko na území severního souseda a odvážlivci si bodou moci projít i 265 metrů dlouhý tunel prokopaný v 70. letech severokorejskými vojáky pro invazi na jih. Pobyt v Soulu zakončíme večerní návštěvou známého nočního trhu GWANGJANG a v okolí brány Dongdaemun.

5. Opouštíme Soul a čeká nás přejezd rychlovlakem do GYEONGJU , největšího muzea pod širým nebem na světě. Na začátek navštívíme prastarou jeskyni SEOGKURAM , uvnitř které se nachází unikátní socha Buddhy Sakyamuni, strážce Koreje. Malebnou lesnatou krajinou sejdeme ke klášteru BULGUK-SA  s krásnými dřevořezbami, tichými svatyněmi a krásnými zahradami.

6. Túra v kopcích Namsan v národním parku Gyeongju. Čeká na nás krásná příroda a výhledy do krajiny, jak vystřižené z obrazů prastarých mistrů. Budeme se procházet hustými lesy protkanými strmými pískovcovými útesy, jeskyněmi a divokými říčkami. Sem tam narazíme na malý klášter, tisíc let starou sochu Buddhy či posvátné obrazy vyškrábané do skály. Odpoledne zajdeme na prohlídku hrobek vládců SHILLA , k nejstarší astrologické observatoři v Asii a zbytek času strávíme v zajímavém muzeu Gyeongju.

7. Dopoledne přejedeme do BUSANU, druhého největšího města a největšího přístavu v Jižní Koreji. Projdeme se  podél divokého pobřeží Východočínského moře v parku Igidae a zastavíme na vyhlídku na město z pláže Gwangalli. Otužilci se mohou i vykoupat. Večeře v rušné čtvrti Gukje s typickými stanovými hospůdkami.

8.–9. Nejznámější pláž v Korei - slavná HAEUNDAE a zajímavá moderní architektura v centru se slavnou budovou Busan Cinema Center. Vyhlídka na největší korejský námořní přístav a bloudění úzkými uličkami umělecké vesničky Gamcheon. Nezapomeneme také projít rybí trh Jagalchi – největší, nejživější a zaručeně nejvoňavější v Korei. Druhý den odpoledne přeletíme do Osaky v Japonsku.

10. OSAKA, po Tokyu nejznámějšího a nejmodernějšího města Japonska. Projdeme "retro-zábavní" čtvrť Shin-Sekai se 103 m vysokou věží TSUTEN-KAKU. Z těch tradičních míst navštívíme například 15. století starý chrám SHITENNO-JI a nádherný hrad Osaka-jo.  Na město se podíváme z vrcholku futuristické budovy Umeda Sky Building a v oblasti Dotombori a okolí slavného mostu Ebishu Bashi osvětleného neony a obklopeného desítkami světelných reklam ochutnáme pravý noční život futuristického velkoměsta.

11. Městečko NARA , hlavního města prvních vládců Japonska. Nara je známá pro svoje posvátné jelínky, kteří se jen tak potulují v okolí nádherných chrámů obklopených bukovými lesy. Navštívíme zde areál Kofuku-ji s druhou nejvyšší pagodou v Japonsku, zahrady Isui-en s tradiční čajovnou a hlavně DAIBUTSU-DEN, největší dřevěnou stavbu na světě s 16 m vysokým bronzovým Buddhem a stovkami modlících se Japonců.

12. Jednodenní výlet do městečka Himeji a návštěva největšího a nejkrásnějšího samurajského hradu v Japonsku. Hrad je po několik let dlouhé rekonstrukci nově otevřen a tak jej budeme moci spatřit v celé kráse včetně nádherných zahrad Kokoen. Cestou nazpět také zastavíme v Kobe u známé věže, která je dominantou města, a povečeříme v pestrobarevné Čínské čtvrti.

13.–14. Dva dny strávíme v KJÓTU  , nejkrásnějším a nejtradičnějším městě Japonska. Projdeme se čtvrtí Gyon, kde s trochou štěstí narazíme i na pravou geishu. Prastarými, kamením vydlážděnými uličkami dojdeme pod pagodu Yasaka a shlédneme chrám Eikan-do. Na staré město se podíváme od dalšího známého chrámu Kiyomizu-dera s krásnými japonskými zahradami a barevnými stromy a na závěr zajedeme k "liščímu" chrámu Fushimi-Inari, kde projdeme dva kilometry dlouhou stezku lemovanou tisíci červenými branami. Druhý den nás čeká  příjemná dopolední procházka Cestou Filozofů s prohlídkou stříbrného chrámu Ginkakuji a prastarého dřevěného chrámu Nanzen-ji. Odpoledne se přesuneme ke zlatému chrámu Kinkakuji, jednomu ze symbolů Japonska, a do oblasti Arashimaya, která je známá pro svoji klidnou atmosféru u řeky Hozu-gawa. Zlatým hřebem však bude procházka známým bambusovým lesíkem, kde si budete připadat jak někde v pohádce.

15. Jednodenní výlet vlakem do prefektury SHIGA-KEN. Horskou železnicí vyjedeme od největšího japonského jezera Biwa-ko na horu Hiei-zan, kde prozkoumáme pralesní stezky protkané svatyněmi a budhistickými kláštery a chrám Enriaku-ji.

16. Dopoledne si ještě užijeme Kyoto a po poledni přesun Šinkansenen do OSAKY. Zbytek času před odletem strávíme v Osace v "retro-zábavní" čtvrti Shin-Sekai se 103 m vysokou věží TSUTEN-KAKU. Poslední nákupy suvenýrů, poslední tako-yaki či okonomiaki a v noci odlet Taiwan.
...

Cena zahrnuje

 • přeletovou letenku Busan-Osaka
 • přeletovou letenku Osaka–Taipei
 • veškerou společnou dopravu na místě včetně jízdy japonským Šinkanzenem
 • 15x ubytování v hotelu
 • 4x ubytování v apartmánu
 • 1x v penzionu (podrobnější info v "nejčastějších dotazech")
 • snídaně na Taiwanu
 • vstupy uvedené v programu (v ceně 6.000 Kč)
 • USO exkurze na hranice se Severní Koreou
 • tradiční korejský Bibimbap na oběd a večeře v sushi restauraci
 • průvodce
 • pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • letenky PRG/VIE-SEOUL a TAIPEI-PRG/VIE v ceně od 23.000 Kč včetně tax
 • poplatky za zavazadla Busan – Osaka
 • poplatky za zavazadla Osaka-Taipei

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

listopad 2018

     
24.11.2018 21 / 20 63 900 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.