nahrávám...

Kanárské ostrovy - Lanzarote

Navigace:
Fotogragie Kanárské ostrovy - Lanzarote
Fotogragie Lanzarote - Francesa © Foto: Carmen Portella Ernest
Fotogragie Lanzarote - Isla Graciosa © Foto: Carmen Portella Ernest
Fotogragie Lanzarote - pozorování ptactva © Foto: Carmen Portella Ernest
Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest
Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest
Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest
Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest
Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest
Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest
Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest
Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest
Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest
Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest
Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest
Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest
Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest
Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest
Fotogragie Kanárské ostrovy - Lanzarote Fotogragie Lanzarote - Francesa © Foto: Carmen Portella Ernest Fotogragie Lanzarote - Isla Graciosa © Foto: Carmen Portella Ernest Fotogragie Lanzarote - pozorování ptactva © Foto: Carmen Portella Ernest Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest Fotogragie Lanzarote © Foto: Carmen Portella Ernest
Číslo zájezdu 494861
Doprava Letecky - ŠpanělskoLetecky
Lokalita
Španělsko
Ubytování Apartmán
Strava Vlastní
Termínů
první 20.03.2019
poslední 22.10.2019
Cena od
17 800 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Vyplujete-li s s větrem v zádech od západního pobřeží Afriky, zanedlouho se před přídí vynoří silueta ostrova, jenž svůj vulkanický původ od prvního pohledu nezapře. Divoká krajina tvořená sopečnými kužely, lávovými poli, vinicemi, palmovými háji a políčky hraje všemi barevnými tóny. Kontrast je absolutní. Červené, černé a okrové odstíny sopečných hornin přechází v tyrkysovou hloubku oceánu jen skrze úzký proužek pláží z toho nejjemnějšího saharského písku. Ostrov je zemí zaslíbenou vyznavačům cyklistiky, pěších túr i těm, jenž v poklidu nepříliš náročných výletů dovedou vychutnat bohatou historii, skvělou kuchyni, lahodná vína a v neposlední řadě luxusní koupání v Atlantiku. Windsurfing, potápění, kiteboarding či jízda na vlnách jsou už jen třešničkou na dortu pro zasvěcené. A propos – na hordy plážovníků obvyklé ve Středomoří rovnou zapomeňte a vychutnejte si dokonalou romantiku opuštěných pláží. Ubytujeme se v příjemném apartmánu, odkud budeme vyrážet na jednotlivé výlety. Zájezd je možné prodloužit o další týden či po domluvě využít individuálních termínů po celý rok. Zavítejte s námi na ostrov, který svou krásou upoutal i mnohé filmaře!

Program: 1. Přílet na Lanzarote, ubytování a uvítací večerní posezení třeba u sklenky dobrého lanzarotského vína.

2. Vydáme se na trek k jižnímu pobřeží ostrova přes geologicky nejstarší krajinu – spoečný útvar Ajaches (- 10,6 km,  ^ 334 m, ˇ 587 m). Již 10 milionů let zde probíhá intenzivní erozní proměna, která v této oblasti vytesala dech beroucí rokle. Krásné vyhlídky na oceán a četná kozí stáda nás budou doprovázet až k liduprázdné plážičce s černočerným pískem. Odpoledne návštěva činných solisek Salinas del Janubio, která jsou považována za poslední solná pole na Lanzarote a vulkánu EL GOLFO s jedinečným smaragdovým jezírkem.

3. Mystická krajina vulkánů NP TIMANFAYA je jedním z hlavních lákadel ostrova (- 5 km,  ^ 284 m, ˇ 284 m). Vystoupáme na jeden z nejdokonalejších kráterů Kanárských ostrovů – Caldera Blanca, podíváme se na dno mladého kráteru El Cuervo a projedeme se fotogenickými vinicemi La Gería s ochutnávkou výborného vína i zasvěcenými výkladem o kuriozních metodách místního vinařství.

4. Vypravíme se do kaňonu Tenegüime, který byl vytvořen v dávné minulosti, kdy ještě ostrov omývaly přívalové deště a vegetace byla mnohem bujnější. Důkaz spatříme přímo v kaňonu. Navštívíme také středověké městečko TEGUISE a odpoledne si užijeme ničím nerušený relax na surfařské pláži Famara se zlatým pískem dlouhé více než pět kilometrů  (- 7,6 km,  ^ 256 m, ˇ 256 m).

5. Dojdeme si pro skalp nejvyššího vrcholu ostrova – Penas del Chacha (671 m). Během cesty poznáme většinu endemických rostlin Lanzarote. Trek končí v Údolí tisíců palem – městečku HARÍA. Navštívíme také vulkanické jeskyně Cueva de los Verdes, které jsou součástí největšího vulkanického tunelu světa a vykoupeme se v přírodních bazénech s plážičkou z bílého písku (- 9,3 km,  ^ 761 m, ˇ 403 m).

6. Asi nejhezčí výhled celých Kanárských ostrovů se naskýtá z útesů masivu Famara, kde za pěkného počasí budeme moci sledovat nejcharakterističtější obrázek Kanárských ostrovů – zrcadlící se krásy skaliska Famara a oblohy ve vodní hladině. Z vesničky Ye vystoupíme na vrchol sopky Monte Corona (609 m) s ukázkovým kráterem. Otevře se nám vyhlídka na ostrůvky mořské rezervace Archipielago Chinijo a poté sestoupíme křivolakou stezkou na liduprázndou pláž se zlatým pískem Playa del Risco (- 8,5 km,  ^ 307 m, ˇ 307 m).

7. Lodí vyplujeme na ostrůvek ISLA GRACIOSA, který tvoří mořskou rezervaci. Projdeme se po krásném pobřeží i do rybářské vesničky s vynikající nabídkou specialit z mořských plodů (- 5,5 km,  ^ 105 m, ˇ 105 m).

8. Koupání a závěrečná návštěva domu geniálního umělce a architekta Césara Manrique, který se svým vlivem snažil zabránit tomu, aby se z Lanzarote stal masově navštěvovaný turistický cíl plný obrovských resortů a hotelů. To se mu z části povedlo. Příkladem toho je např. městečko Costa Teguise, kde najdeme nízké apartmány skvěle situované v nepřeberném množství zeleně. Pak už nám jen zbývá rozloučit se s Lanzarote a plni zážitků odletíme domů.

POZOR! Možnost prodloužení o další týden jen za 5.300 Kč!

Cena zahrnuje

 • veškerou společnou dopravu po ostrově
 • 7x ubytování ve 2 či 4 lůžkovém apartmánu (jednolůžkový apartmá za příplatek 4.300 Kč; podrobnější info v "nejčastějších dotazech")
 • průvodce
 • loď na ostrov Isla Graciosa
 • veškeré vstupy
 • pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • letenku v ceně od cca 9.500 Kč včetně tax z Prahy a Vídně (příp. individuálně si můžete letenky zakoupit v ceně od 3.500 Kč včetně tax s nízkonákladovou leteckou společností z Německa)

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

březen 2019

     
20.3.2019 8 / 7 17 800 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
       

říjen 2019

     
22.10.2019 8 / 7 17 800 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.