nahrávám...

Keňa, Tanzánie, Zanzibar, Uganda

Navigace:
Fotogragie Zanzibar, Tanzánie - Serengeti
Fotogragie dreamstime_xl_25185078-Zanzibar_plaz
Fotogragie dreamstime_xl_45261528_Zanzibar_lod2
Fotogragie Keňa - národní park Amboseli
Fotogragie Keňa - národní park Amboseli
Fotogragie Tanzánie - Manyara
Fotogragie Tanzánie - oblast Ngorongoro
Fotogragie Uganda_Kazinga_shutterstock_128388137
Fotogragie Uganda_Murchison_Falls_shutterstock_616349825
Fotogragie Uganda_Murchison_Falls_shutterstock_700639171
Fotogragie Uganda_Ruwenzori_shutterstock_419880598
Fotogragie Uganda_shutterstock_628501289
Fotogragie Uganda_Ziwa_Rhino_Sanctuary_shutterstock_239480149
Fotogragie Zanzibar, Tanzánie - národní park Serengeti
Fotogragie Zanzibar, Tanzánie - národní park Serengeti
Fotogragie Zanzibar7_PB081223.JPG
Fotogragie Zanzibar, Tanzánie - Serengeti Fotogragie dreamstime_xl_25185078-Zanzibar_plaz Fotogragie dreamstime_xl_45261528_Zanzibar_lod2 Fotogragie Keňa - národní park Amboseli Fotogragie Keňa - národní park Amboseli Fotogragie Tanzánie - Manyara Fotogragie Tanzánie - oblast Ngorongoro Fotogragie Uganda_Kazinga_shutterstock_128388137 Fotogragie Uganda_Murchison_Falls_shutterstock_616349825 Fotogragie Uganda_Murchison_Falls_shutterstock_700639171 Fotogragie Uganda_Ruwenzori_shutterstock_419880598 Fotogragie Uganda_shutterstock_628501289 Fotogragie Uganda_Ziwa_Rhino_Sanctuary_shutterstock_239480149 Fotogragie Zanzibar, Tanzánie - národní park Serengeti Fotogragie Zanzibar, Tanzánie - národní park Serengeti Fotogragie Zanzibar7_PB081223.JPG
Číslo zájezdu 478088
Doprava Letecky - KeňaLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Keňa
Ubytování Vlastní ubytování
Strava Vlastní
Termínů
první 01.02.2019
Cena od
105 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Keňou a Tanzánií prochází Great Rift Valley (Velká příkopová propadlina), která je plná vulkánů a na některých místech je hluboká od 100 do 1000 metrů. V propadlině se také nachází většina národních parků a jezer. Národní parky Keni a Tanzánie jsou známé po celém světě. Nesmrtelnost jim propůjčil film Volání divočiny, Vzpomínky na Afriku a především Joy Adamsonová s lvicí Elsou. Na závěr odpočinek na Zanzibaru a prodloužení o Ugandu.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha-Nairobi, Entebbe-Praha, přelety Arusha-Zanzibar, Zanzibar-Nairobi, Nairobi-Entebbe vč. let. tax a poplatků cca 30 000 Kč, místní doprava (bus, minivan matatu, safari auto s odklápěcí střechou, džíp, loď, taxi), 19x ubytování - turistické hotely a penziony (2lůžkový pokoje, většinou s vlastním sociálním zařízením), na Zanzibaru bungalovy se snídaní, v tanzanských parcích stany, 5denní safari s plnou penzí v Tanzánii, plavby lodí - ostrov Changu, pod Murchison Falls, po kanálu Kazinga, vstupy do NP, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, místní průvodce, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • keňské vízum (e-víza před odletem cca 50 USD), tanzánské vízum (cca 50 USD, platí se po příletu na letiště), ugandské vízum (cca 100 USD, platí se po příletu na letiště), odletová taxa ze Zanzibaru (cca 48 USD)
 • 1lůžkový pokoj 6 300 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 60 000 Kč za 735 Kč, do 90 000 Kč za 1 638 Kč

Program zájezdu

odlet do NAIROBI - náměstí City Square a Parlament, mešita, městská tržnice, možnost navštívit hadí park a akvárium, nairobské národní muzeum, oslava příletu do Keni v místní stylové restauraci.
přejezd savanou na jih, OLOITOKITOK - nejvýchodnější hlavní středisko Masajů, městečko se rozprostírá na samém úpatí KILIMANDŽÁRA (UNESCO, nejvyšší vrchol Kibo Peak je jen 25 km vzdušnou čarou, 5 895 m), nejkrásnější východy a západy slunce se scenérií Kilimandžára, nákup masajských suvenýrů, NP AMBOSELI - veliká stáda slonů putují národním parkem, v pozadí majestátní Kilimandžáro, přejezd do Tanzánie, ARUSHA - město safari a horských treků pod majestátní sopkou MOUNT MERU (druhá nejvyšší hora Tanzánie, 4 585 m).
odjezd na pětidenní safari, průjezd VELKOU PŘÍKOPOVOU PROPADLINOU do NP MANYARA s alkalickým jezerem, velká populace zvěře - sloni, žirafy, zebry, hejna plameňáků, specialitou jsou stromoví lvi, populární komunitní program ve vesnici MTO WA MBU, seznámíme se s desítkami místních kmenů
přejezd do NP SERENGETI (UNESCO) - nejstarší a největší národní park v Tanzánii, obrovské populace zvěře včetně šelem, jeden z nejlepších parků k pozorování divokých zvířat, známý každoroční migrací pakoňů, zeber, impal, které překonávají hraniční řeku Maru mezi Serengeti a Masai Mara v Keni.
OLDUVAI (UNESCO) - rokle proslavená nálezy pozůstatků nejstarších předků člověka, NP NGORONGORO (UNESCO) - největší koncentrace zvířat ze všech národních parků Tanzánie, na dně sopečného kráteru o průměru 20 km (,,Noemova archa"), úžasná vyhlídka na dno kráteru, sjezd do kráteru a několikahodinové safari, návrat do ARUSHE.
odlet na "ostrov koření" exotický ZANZIBAR - prohlídka kamenného města ZANZIBAR TOWN (UNESCO) - městský palác a muzeum, stará arabská pevnost, typické domy s balkony, úzké uličky, anglikánská katedrála, dům Davida Livingstona, krámky s typickými dřevořezbami (umění Makonde), výlet lodí na ostrov CHANGU - bílé pláže, obrovské sloní želvy, REZERVACE JOZANI - procházka naučnou stezkou s ukázkou několika biotopů (původní les, močály, mangrovy), výskyt gueréz červených, kočkodanů diadémových, štětkounů, antilop suni, SPICE TOUR - výlet do zahrady koření a tropického ovoce (hřebíček, skořice, muškátový oříšek, pepř, kurkuma, kardamom, zázvor, vanilka, rambutan, avokádo atd.).
pobyt na severu ostrova v NUNGWI - nejpopulárnější plážový resort na ostrově, relaxace, koupání, možnost různých sportovních aktivit (potápění, jízda na kajaku, windsurfing, aj.), možnost návštěvy rybářské vesnice, dílen s výrobou dřevěných lodí, jezírka s desítkami želv karet pravých a obrovských, možnost celodenního výletu na korálový ostrov MNEMBA se šnorchlováním a grilováním ryb.
přelet přes Nairobi do ENTEBBE poblíž hlavního města KAMPALY v Ugandě, výlet k pramenu NILU (výtok z Viktoriina jezera) v JINJA, návrat do KAMPALY - hrobky bugandských králů (UNESCO) na KASUBI HILL.
ZIWA RHINO SANCTUARY - pozorování nosorožců bílých, které lze vidět z bezprostřední blízkosti, NP MURCHISON FALLS - největší a jeden z nejlepších NP v Ugandě, trek za šimpanzy, klasické safari v savaně s pozorováním zvěře (sloni, antilopy, lvi, buvoli, apod.), plavba lodí po BÍLÉM NILU (vodní ptactvo, hroši, krokodýli atd.) až k patě mohutného vodopádu MURCHISON FALLS.
celodenní přejezd do oblasti města FORT PORTAL, přes rezervaci BUGUNGU s výhledem na ALBERTOVO JEZERO, čajové plantáže, návštěva místního venkovského trhu, přes město KASESE pod svahy pohoří RUWENZORI, přejezd rovníku, NP QUEEN ELIZABETH - plavba po kanálu KAZINGA mezi jezery George a Edward (největší koncentrace hrochů v Africe a spousta druhů vodních ptáků, krokodýli, buvoli, snad i sloni) a poloostrov MWEYA, který je sám plný zvířat.
přejezd do ENTEBBE na břehu VIKTORIINA JEZERA (největší africké jezero), odlet a návrat do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

únor 2019

       
1.2.2019 21 / 20 Praha 105 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

http://media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/Zanzibar, Tanzánie - národní park Serengeti

Cena od 91 990 Kč
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace