nahrávám...

Keňa, Tanzánie, Zanzibar

Navigace:
Fotogragie Zanzibar, Tanzánie - národní park Serengeti
Fotogragie Keňa - národní park Amboseli
Fotogragie Keňa - národní park Amboseli
Fotogragie Tanzánie - Manyara
Fotogragie Tanzánie - oblast Ngorongoro
Fotogragie Zanzibar
Fotogragie Zanzibar 2
Fotogragie Zanzibar 3
Fotogragie Zanzibar, Tanzánie - národní park Serengeti
Fotogragie Zanzibar, Tanzánie - Serengeti
Fotogragie Zanzibar, Tanzánie - národní park Serengeti Fotogragie Keňa - národní park Amboseli Fotogragie Keňa - národní park Amboseli Fotogragie Tanzánie - Manyara Fotogragie Tanzánie - oblast Ngorongoro Fotogragie Zanzibar Fotogragie Zanzibar 2 Fotogragie Zanzibar 3 Fotogragie Zanzibar, Tanzánie - národní park Serengeti Fotogragie Zanzibar, Tanzánie - Serengeti
Číslo zájezdu 478089
Doprava Letecky - KeňaLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Keňa
Ubytování Vlastní ubytování
Strava Vlastní
Termínů
první 22.01.2019
Cena od
91 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Keňou a Tanzánií prochází Great Rift Valley (Velká příkopová propadlina), která je plná vulkánů a na některých místech je hluboká od 100 do 1000 metrů. V propadlině se také nachází většina národních parků a jezer. Národní parky Keni a Tanzánie jsou známé po celém světě. Nesmrtelnost jim propůjčil film Volání divočiny, Vzpomínky na Afriku a především Joy Adamsonová s lvicí Elsou. Na závěr odpočinek na Zanzibaru.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Nairobi, přelety Arusha-Zanzibar, Zanzibar-Nairobi vč. let. tax a poplatků cca 26 000 Kč, místní doprava (bus, minivan matatu, safari auto s odklápěcí střechou, džíp, loď, taxi), 13x ubytování - turistické hotely a penziony (2lůžkový pokoje, většinou s vlastním sociálním zařízením), na Zanzibaru bungalovy se snídaní, v tanzanských parcích stany, 5denní safari s plnou penzí v Tanzánii, plavby lodí - ostrov Changu, pod Murchison Falls, po kanálu Kazinga, vstupy do NP, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, místní průvodce, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • keňské vízum (e-víza před odletem cca 50 USD), tanzánské vízum (cca 50 USD, platí se po příletu na letiště), odletová taxa ze Zanzibaru (cca 48 USD)
 • 1lůžkový pokoj 4 500 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč

Program zájezdu

odlet do NAIROBI - náměstí City Square a Parlament, mešita, městská tržnice, možnost navštívit hadí park a akvárium, nairobské národní muzeum, oslava příletu do Keni v místní stylové restauraci.
přejezd savanou na jih, OLOITOKITOK - nejvýchodnější hlavní středisko Masajů, městečko se rozprostírá na samém úpatí KILIMANDŽÁRA (UNESCO, nejvyšší vrchol Kibo Peak je jen 25 km vzdušnou čarou, 5 895 m), nejkrásnější východy a západy slunce se scenérií Kilimandžára, nákup masajských suvenýrů, NP AMBOSELI - veliká stáda slonů putují národním parkem, v pozadí majestátní Kilimandžáro, přejezd do Tanzánie, ARUSHA - město safari a horských treků pod majestátní sopkou MOUNT MERU (druhá nejvyšší hora Tanzánie, 4 585 m).
odjezd na pětidenní safari, průjezd VELKOU PŘÍKOPOVOU PROPADLINOU do NP MANYARA s alkalickým jezerem, velká populace zvěře - sloni, žirafy, zebry, hejna plameňáků, specialitou jsou stromoví lvi, populární komunitní program ve vesnici MTO WA MBU, seznámíme se s desítkami místních kmenů
přejezd do NP SERENGETI (UNESCO) - nejstarší a největší národní park v Tanzánii, obrovské populace zvěře včetně šelem, jeden z nejlepších parků k pozorování divokých zvířat, známý každoroční migrací pakoňů, zeber, impal, které překonávají hraniční řeku Maru mezi Serengeti a Masai Mara v Keni.
OLDUVAI (UNESCO) - rokle proslavená nálezy pozůstatků nejstarších předků člověka, NP NGORONGORO (UNESCO) - největší koncentrace zvířat ze všech národních parků Tanzánie, na dně sopečného kráteru o průměru 20 km (,,Noemova archa"), úžasná vyhlídka na dno kráteru, sjezd do kráteru a několikahodinové safari, návrat do ARUSHE.
odlet na "ostrov koření" exotický ZANZIBAR - prohlídka kamenného města ZANZIBAR TOWN (UNESCO) - městský palác a muzeum, stará arabská pevnost, typické domy s balkony, úzké uličky, anglikánská katedrála, dům Davida Livingstona, krámky s typickými dřevořezbami (umění Makonde), výlet lodí na ostrov CHANGU - bílé pláže, obrovské sloní želvy, REZERVACE JOZANI - procházka naučnou stezkou s ukázkou několika biotopů (původní les, močály, mangrovy), výskyt gueréz červených, kočkodanů diadémových, štětkounů, antilop suni, SPICE TOUR - výlet do zahrady koření a tropického ovoce (hřebíček, skořice, muškátový oříšek, pepř, kurkuma, kardamom, zázvor, vanilka, rambutan, avokádo atd.).
pobyt na severu ostrova v NUNGWI - nejpopulárnější plážový resort na ostrově, relaxace, koupání, možnost různých sportovních aktivit (potápění, jízda na kajaku, windsurfing, aj.), možnost návštěvy rybářské vesnice, dílen s výrobou dřevěných lodí, jezírka s desítkami želv karet pravých a obrovských, možnost celodenního výletu na korálový ostrov MNEMBA se šnorchlováním a grilováním ryb.
poslední koupání, cesta na letiště, odlet přes Nairobi a návrat do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

leden 2019

       
22.1.2019 15 / 14 Praha 91 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace