nahrávám...

Keňa, Tanzánie, Zanzibar

Navigace:
Fotogragie Zanzibar, Tanzánie - národní park Serengeti
Fotogragie Zanzibar, Tanzánie - Serengeti
Fotogragie Zanzibar 3
Fotogragie Zanzibar
Fotogragie Zanzibar 2
Fotogragie Tanzánie - Manyara
Fotogragie Tanzánie - oblast Ngorongoro
Fotogragie Keňa - národní park Amboseli
Fotogragie Keňa - národní park Amboseli
Fotogragie Zanzibar, Tanzánie - národní park Serengeti
Fotogragie Zanzibar, Tanzánie - národní park Serengeti Fotogragie Zanzibar, Tanzánie - Serengeti Fotogragie Zanzibar 3 Fotogragie Zanzibar Fotogragie Zanzibar 2 Fotogragie Tanzánie - Manyara Fotogragie Tanzánie - oblast Ngorongoro Fotogragie Keňa - národní park Amboseli Fotogragie Keňa - národní park Amboseli Fotogragie Zanzibar, Tanzánie - národní park Serengeti
Číslo zájezdu 489182
Doprava Letecky - KeňaLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Keňa
Ubytování Vlastní ubytování
Strava Vlastní
Termínů
první 01.02.2019
Cena od
91 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Keňou a Tanzánií prochází Great Rift Valley (Velká příkopová propadlina), která je plná vulkánů a na některých místech je hluboká od 100 do 1000 metrů. V propadlině se také nachází většina národních parků a jezer. Národní parky Keni a Tanzánie jsou známé po celém světě. Nesmrtelnost jim propůjčil film Volání divočiny, Vzpomínky na Afriku a především Joy Adamsonová s lvicí Elsou. Na závěr odpočinek na Zanzibaru.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Nairobi, přelety Arusha-Zanzibar, Zanzibar-Nairobi vč. let. tax a poplatků cca 26 000 Kč, místní doprava (bus, minivan matatu, safari auto s odklápěcí střechou, džíp, loď, taxi), 13x ubytování - turistické hotely a penziony (2lůžkový pokoje, většinou s vlastním sociálním zařízením), na Zanzibaru bungalovy se snídaní, v tanzanských parcích stany, 5denní safari s plnou penzí v Tanzánii, plavby lodí - ostrov Changu, pod Murchison Falls, po kanálu Kazinga, vstupy do NP, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, místní průvodce, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • 1lůžkový pokoj 4 500 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč
 • keňské vízum (e-víza před odletem cca 50 USD), tanzánské vízum (cca 50 USD, platí se po příletu na letiště), odletová taxa ze Zanzibaru (cca 48 USD), povinné spropitné 80 USD

Program zájezdu

odlet do NAIROBI - náměstí City Square a Parlament, mešita, městská tržnice, možnost navštívit hadí park a akvárium, nairobské národní muzeum, oslava příletu do Keni v místní stylové restauraci.
přejezd savanou na jih, OLOITOKITOK - nejvýchodnější hlavní středisko Masajů, městečko se rozprostírá na samém úpatí KILIMANDŽÁRA (UNESCO, nejvyšší vrchol Kibo Peak je jen 25 km vzdušnou čarou, 5 895 m), nejkrásnější východy a západy slunce se scenérií Kilimandžára, nákup masajských suvenýrů, NP AMBOSELI - veliká stáda slonů putují národním parkem, v pozadí majestátní Kilimandžáro, přejezd do Tanzánie, ARUSHA - město safari a horských treků pod majestátní sopkou MOUNT MERU (druhá nejvyšší hora Tanzánie, 4 585 m).
odjezd na pětidenní safari, průjezd VELKOU PŘÍKOPOVOU PROPADLINOU do NP MANYARA s alkalickým jezerem, velká populace zvěře - sloni, žirafy, zebry, hejna plameňáků, specialitou jsou stromoví lvi, populární komunitní program ve vesnici MTO WA MBU, seznámíme se s desítkami místních kmenů
přejezd do NP SERENGETI (UNESCO) - nejstarší a největší národní park v Tanzánii, obrovské populace zvěře včetně šelem, jeden z nejlepších parků k pozorování divokých zvířat, známý každoroční migrací pakoňů, zeber, impal, které překonávají hraniční řeku Maru mezi Serengeti a Masai Mara v Keni.
OLDUVAI (UNESCO) - rokle proslavená nálezy pozůstatků nejstarších předků člověka, NP NGORONGORO (UNESCO) - největší koncentrace zvířat ze všech národních parků Tanzánie, na dně sopečného kráteru o průměru 20 km (,,Noemova archa"), úžasná vyhlídka na dno kráteru, sjezd do kráteru a několikahodinové safari, návrat do ARUSHE.
odlet na "ostrov koření" exotický ZANZIBAR - prohlídka kamenného města ZANZIBAR TOWN (UNESCO) - městský palác a muzeum, stará arabská pevnost, typické domy s balkony, úzké uličky, anglikánská katedrála, dům Davida Livingstona, krámky s typickými dřevořezbami (umění Makonde), výlet lodí na ostrov CHANGU - bílé pláže, obrovské sloní želvy, REZERVACE JOZANI - procházka naučnou stezkou s ukázkou několika biotopů (původní les, močály, mangrovy), výskyt gueréz červených, kočkodanů diadémových, štětkounů, antilop suni, SPICE TOUR - výlet do zahrady koření a tropického ovoce (hřebíček, skořice, muškátový oříšek, pepř, kurkuma, kardamom, zázvor, vanilka, rambutan, avokádo atd.).
pobyt na severu ostrova v NUNGWI - nejpopulárnější plážový resort na ostrově, relaxace, koupání, možnost různých sportovních aktivit (potápění, jízda na kajaku, windsurfing, aj.), možnost návštěvy rybářské vesnice, dílen s výrobou dřevěných lodí, jezírka s desítkami želv karet pravých a obrovských, možnost celodenního výletu na korálový ostrov MNEMBA se šnorchlováním a grilováním ryb.
poslední koupání, cesta na letiště, odlet přes Nairobi a návrat do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

únor 2019

       
1.2.2019 15 / 14 Praha 91 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.