nahrávám...

Korsické hory a moře

Navigace:
Fotogragie Pohled na skalní věže Bavella, přes vesničku Zonza
Fotogragie Bastia - vstupní brána na Korsiku
Fotogragie Calanche - západní pobřeží Korsiky
Fotogragie Calanche - západní pobřeží Korsiky
Fotogragie Calanche - západní pobřeží Korsiky
Fotogragie Korsické pláže
Fotogragie Korsika - Calanche
Fotogragie Korsika - Calanche bizarní skály nad mořem jsou cílem naší procházky
Fotogragie Korsika_na_kole_v_pohode_03
Fotogragie Korsika_na-kole_v_pohode_04
Fotogragie Pohled na skalní věže Bavella, přes vesničku Zonza Fotogragie Bastia - vstupní brána na Korsiku Fotogragie Calanche - západní pobřeží Korsiky Fotogragie Calanche - západní pobřeží Korsiky Fotogragie Calanche - západní pobřeží Korsiky Fotogragie Korsické pláže Fotogragie Korsika - Calanche Fotogragie Korsika - Calanche bizarní skály nad mořem jsou cílem naší procházky Fotogragie Korsika_na_kole_v_pohode_03 Fotogragie Korsika_na-kole_v_pohode_04
Číslo zájezdu 478035
Doprava Autobusem - FrancieAutobusem
Odlety z Praha, Brno, Pardubice
Lokalita
Francie
Oblasti Region Korsika
Ubytování Kemp
Strava Vlastní
Termínů
první 14.09.2018
poslední 14.09.2018
Cena od
10 490 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Korsika je proslulá svými přírodními pozoruhodnostmi. Ostrov s dramatickým mořským pobřežím, s fantastickými plážemi a tyrkysovým mořem. Kemping v městečku Evisa se nachází v nadmořské výšce 829 metrů na úpatí vrcholu Col de Verghio obklopené kaštanovými lesy. Evisa je vzdálena 20 km od vyhlášeného mořského letoviska Porto. Odtud budeme vyrážet k moři i do hor.

Poznámka : Jízdní řády trajektů na sezónu 2018 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, CK si vyhrazuje právo na drobné úpravy programu z důvodu změny jízdního řádu trajektu.

Cena zahrnuje

 • : doprava klimatizovaným autobusem (3 200 km), trajekt na Korsiku a zpět, vstupní a výstupní korsická daň, 1x ubytování v hotelu, 5x ubytování ve vlastním stanu v kempu, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupy, doprava mimo program a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odjezd z ČR, noční přejezd do Itálie, trajektem do korsické BASTIE, prohlídka starobylého města. Přejezd proslulým divokým kaňonem Scala di Santa Regina podél řeky GOLO do horského městečka EVISA, ubytování v hotelu, prohlídka městečka, seznámení s okolím.
po snídani jedna z nejznámějších atrakcí ostrova - soutěska SPELUNCA s koupáním v kaskádách (2,5-3 hod., ^620 m, ˇ130 m). Nejvytrvalejší mohou dojít pěšky až do PORTA (+7 km). Ostatní přejezd autobusem do Porta. Odpolední koupání a relaxace u moře, prohlídka tohoto atraktivního turistického centra západního pobřeží. Navečer krátký přejezd do kempu.
krátká túra, starou honáckou stezkou ve fantastických červených skalních útvarech CALANCHE s kouzelnými výhledy na pobřeží. Milovníci moře stráví odpoledne na pláži. Ostatní pokračují dál výstupem na vrchol CAPU D‘ORTO (1 294 m n. m.). Je to jedna z nejkrásnějších túr na ostrově protkaná fantastickými pohledy do hlubin zálivu Porto (5-6 hod.,^cca 800 m), odpoledne spojení obou skupin, zpět do kempu.
základní varianta: příjemná túra údolím řeky TAVIGNANO s koupáním v kaskádách, která se dá ztížit přechodem z nadmořské výšky 1 000 m přes hřeben (1 650 m) do kouzelného údolí Restonica (950 m), nebo pro zájemce celodenní turistika v RESTONICE (8 km z Corte na túru místním busem za cca 15 EUR - náš autobus tam nesmí) nejkrásnějším horským údolím Korsiky. Výstup z Restonici (1 370 m n. m.) k horským jezerům LAC DE MELO (1 711 m n. m.) a CAPITELLO (1 950 m n. m.). Kdo nebude mít chuť na turistiku, užije si tento den koupáním v kaskádách, v útulných hospůdkách a malebných starobylých uličkách Corte. Navečer společná prohlídka města, návrat do kempu.
krátký přejezd k hotelu Castel di Vergio (1 400 m n. m.), odtud celodenní túra ke kouzelnému horskému jezeru LAC DE NINO (1 800 m n. m.). Tento horský ráj leží uprostřed mělké kotliny orámován svěží zelení s trávníky pozzines. V okolí jezera se prolínají stáda krav, koní, ovcí, polodivokých prasat v poklidné symbiose nic nedělání. Milovníci moře mohou místo turistiky dojet taxíkem na pláže v Portu (cca 20 km), odpoledne zpět do kempu.
dopoledne procházka k přírodním kaskádám PISCINE D‘AITONE, odpoledne relaxace a odpočinek u moře v Portu, pro zájemce lodní výlet do přírodní rezervace SCANDOLA (cca 32 EUR, UNESCO), odjezd zpět do hotelu. Navečer společná prohlídka města, návrat do kempu.
ráno odjezd, do BASTIE, trajektem do Itálie, noční přejezd, přes Rakousko, příjezd do ČR večer.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2018

       
14.9.2018 9 / 8 Pardubice 10 490 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
14.9.2018 9 / 8 Brno 10 490 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
14.9.2018 9 / 8 Praha 10 490 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace