nahrávám...

Kuba - legendární ostrov svobody

Navigace:
Fotogragie Kuba
Fotogragie Kuba - Silvestr na kubě
Fotogragie Kuba - Silvestr na Kubě
Fotogragie Kuba_Cuba_Libre_01
Fotogragie Kuba_Cuba_Libre_02
Fotogragie Kuba Fotogragie Kuba - Silvestr na kubě Fotogragie Kuba - Silvestr na Kubě Fotogragie Kuba_Cuba_Libre_01 Fotogragie Kuba_Cuba_Libre_02
Číslo zájezdu 477979
Doprava Letecky - KubaLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Kuba
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 03.10.2018
Cena od
59 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Návštěvu Perly Karibiku rozhodně neodkládejte. V poslední době se sice cestovní kanceláře předhánějí v nabídkách pobytů na kubánských plážích, avšak s touto úžasnou zemí plnou protikladů se můžete důkladně a příjemnou formou seznámit pouze na poctivém poznávacím zájezdu. Poznávat tuto kulturně bohatou zemi, kde se dodnes v pestrobarevných koloniálních ulicích snoubí sovětské žigulíky s americkými krasavci z padesátých let, znamená objevovat svět původních indiánských obyvatel, prvních evropských mořeplavců, slavnou éru pěstitelů tabáku, kávy či cukrové třtiny, přepychovou koloniální architekturu, svět afrických otroků s rytmickou hudbou a pohanskými kulty, a konečně i osudové změny druhé poloviny dvacátého století. Ostrovem, který obdivoval Kryštof Kolumbus, národní bard José Martí i velký literát a dobrodruh Ernest Hemingway, se dodnes line živá hudba prosycená vůní nejjemnějšího tabáku a příchutí opojného rumu. Tento zájezd je určen nejen všem milovníkům kubánské historie, hudby, architektury a přírody, ale rovněž požitkářům všech mastí. Zájezd připravil a krajinou, historií i slovutnými požitky provází Kamil Hanák.

Stravování

snídaně

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Havana vč. let. tax a poplatků cca 23 000 Kč, 10x ubytování v?hotelu a 6x v casas particulares se snídaní, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • 1lůžkový pokoj 7 500 Kč, vízum 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 990 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 80 000 Kč za 1 590 Kč, pojištění storna letenky (zdravotní důvody) 750 Kč
 • vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odletíme z Prahy. Po příletu do HAVANY se ubytujeme na dvě noci v hotelu a nasajeme atmosféru večerního města.
naše první setkání s Havanou bude ve čtvrti HABANA VIEJA (UNESCO). Prohlídku zahájíme v srdci města na PLAZA DE LA CATEDRAL, odkud se přes památky v okolí PLAZA DE ARMAS přesuneme k havanským pevnostem REAL FUERZA a PUNTA. Odpoledne vyrazíme na lodní výlet k poutnímu kostelu NUESTRA SENORA DE LA VÍRGEN DE REGLA s posvátnou černou Madonou. Cestou se z lodi pokocháme úžasnými pohledy na Starou Havanu. Ve zbylé části dne se projdeme po výstavní třídě PRADO až k budově KAPITOLU.
pokračujeme v prohlídce Havany. Ve čtvrti VEDADO se projdeme po nábřeží MALECÓN, shlédneme náměstí PLAZA DE LA REVOLUCIÓN, MEMORIAL JOSÉ MARTÍ, a monumentální hřbitov NECRÓPOLIS DE COLÓN. Ve zbylé části dne se budeme věnovat elegantní vilové čtvrti MIRAMAR, případně vyhlášenému nočnímu klubu TROPICANA. Přejedeme na západ Kuby do pohoří SIERRA DEL ROSARIO, kde strávíme dvě noci.
po ranní prohlídce města PINAR DEL RÍO a návštěvě továrny na doutníky se vydáme do nejslavnějšího a nejkrásnějšího kubánského údolí VALLE DE VINALES. Čekají nás malebné krasové útvary zvané MOGOTY s významnými lokalitami jako MURAL DE LA PREHISTORIA, jeskyněmi PALENQUE DE LOS CIMARRONES a CUEVA DEL INDIO či městečko VINALES.
po snídani se u města SOROA pokocháme největší orchidejovou zahradou na světě a přejedeme do poutní svatyně SANTUÁRIO DE SAN LÁZARO nedaleko Havany. Navštívíme i Hemingwayovu vilu FINCA LA VIGÍA a v HAVANSKÉ ZÁTOCE si prohlédneme pevnosti CASTILLO DEL MORRO i LA CABANA. Cestou na hotel se zastavíme u mostu BACUNAYAGUA nad malebným údolím VALLE DE YUMURÍ.
ráno zasvětíme městu MATANZAS zvanému "Kreolské Benátky" či "Kubánské Athény" a za městem si prohlédneme ohromující jeskyni BELLAMAR. Další část dne strávíme buď na plážích VARADERA nebo si projdeme stejnojmenné městečko a rezervaci PUNTA HICANOS. Odpoledne se ještě krátce zastavíme v zapomenutém přímořském městečku CÁRDENAS a na nocleh se přesuneme do města SANTA CLARA.
dopoledne si prohlédneme město SANTA CLARA, které nejen dalo název celému ostrovu (indiánský název CUBANACÁN znamená Střed světa), ale proslavila ho též rozhodující bitva poslední revoluce. Po návštěvě mauzolea CHE GUEVARY se přesuneme do malebného koloniálního městečka REMEDIOS a odpoledne se ještě projedeme po hrázi na ostrov CAYO COCO porostlý mangrovy a kokosovými palmami s mnoha lagunami plnými mořského ptactva. Na nocleh se přemístíme do MORÓNU.
ráno v šest si poslechneme zpěv KOHOUTKA Z MORÓNU, projdeme se po pestrobarevných ulicích města a v nedalekém CIEGO DE ÁVILA si kromě skvělého muzea vyrazíme i na jednu z pevnůstek zvaných LA TROCHA. Odpoledne budeme věnovat "legendárnímu" městu CAMAGÜEY (UNESCO) s půvabnou koloniální architekturou. Spát budeme ve městě BAYAMO.
po snídani si prohlédneme město BAYAMO, druhé nejstarší na Kubě a současně kolébku boje za svobodu Kuby. Odsud přejedeme do půvabného přímořského střediska MANZANILLO a po návštěvě statku LA DEMAJAGUA patřícímu MANUELU DE CÉSPEDES, hrdinovi bojů za nezávislost, vyrazíme panoramatickou cestou až k mysu CABO CRUZ a pak podél pobřeží pod svahy pohoří SIERRA MAESTRA až do SANTIAGA DE CUBA, kde strávíme dvě noci.
Zaměříme se na druhou kubánskou metropoli SANTIAGO DE CUBA. Nejprve si projdeme památky v okolí PARQUE CÉSPEDES, navštívíme slavná kasárna MONCADA, mauzoleum JOSÉ MARTÍHO na hřbitově SANTA IFIGENIA, a pak vyjedeme do poutního místa BASÍLICA DEL COBRE se zázračnou sochou VÍRGEN DEL COBRE, ochránkyně a patronky Kuby. Na pobřeží si také prohlédneme impozantní pevnost CASTILLO DEL MORRO (UNESCO).
brzy ráno vyrazíme do útrob pohoří SIERRA MAESTRA k památné nejstarší kávovníkové plantáži CAFETAL LA ISABELICA (UNESCO)a v rezervaci PARQUE BACONAO si vyšlápneme na vrchol GRAN PIEDRA (1 234 m), odkud lze někdy spatřit Jamajku i Haiti. Cestou na východ se zastavíme v GUANTÁNAMU a na vyhlídce MIRADOR LOS MALONES s výhledem na americkou vojenskou základnu. Budeme pokračovat po malebném pobřeží COSTA SUR a vyhlídkové silnici s pohádkovými scenériemi v kraji LA FAROLA. Spíme ve městě BARACOA.
ráno si v BARACOA, nejstarším městě na Kubě, prohlédneme zbytky pevností a dřevěný kříž CRUZ DE LA PARRA přivezený Kolumbem. Kolem posvátné stolové hory EL YUNQUE přejedeme do města MAYARÍ a odpoledne si v BANES prohlédneme největší archeologické muzeum MUSEO INDOCUBANO BANI a následně i rekonstrukci indiánské vesnice v CHORRO DE MAITA. Nocovat budeme poblíž míst, kde se Kolumbus poprvé vylodil na Kubě.
po snídani vyrazíme do zátoky BAHÍA DE BARIAY k památníku Kolumbova přistání na Kubě a projdeme se po malebném koloniálním městě GIBARA. Po poledni se přesuneme do na vyhlídku MIRADOR DE MAYABE nedaleko HOLGUÍNU, v němž si prohlédneme krásná zelená náměstí včetně katedrály a paláce LA PERIQUERA, případně si ještě po schodech si vyšlápneme na pahorek LOMA DE LA CRUZ s nádherným pohledem na toto "zelené město". Na nocleh přejedeme přes město LAS TUNAS do legendárního CAMAGÜEY.
dopoledne nás čeká SANCTI SPÍRITUS, město zdobené desítkami zrestaurovaných pestrobarevných koloniálních domů i kamenným mostem YAYABO středověkého vzhledu. V údolí VALLE DE LOS INGENIOS (UNESCO) navštívíme historickou cukrovou farmu MANACA IZNAGA včetně monumentální sedmipodlažní věže s jedinečnou vyhlídkou. Zbytek dne i následující dvě noci strávíme v nejzachovalejším historickém městě na Kubě, v TRINIDADU.
ráno se v TRINIDADU (UNESCO) vydáme na hlavní náměstí PLAZA MAYOR a navštívíme nejvýznamnější paláce a muzea. Při toulkách uličkami města nasajeme nezapomenutelnou atmosféru včetně hudebních zážitků. Odpoledne vyrazíme za město do pohoří SIERRA DEL ESCAMBRAY, kde z letoviska TOPES DE COLLANTES vyrazíme na procházku k vodopádu SALTO DEL CARBUNÍ. Po večeři ještě zamíříme do uliček TRINIDADU.
v ranních hodinách si prohlédneme v SOLEDAD jednu z největších a nejkrásnějších botanických zahrad a přesuneme se do "perly jihu", podmanivého aristokratického města CIENFUEGOS (UNESCO). Odpoledne nás ještě čeká ZÁTOKA SVINÍ (Bahía de Cochinos), dějiště slavných bojů v roce 1961, muzeum na PLAYA GIRÓN, a pak nedaleká LAGUNA DEL TESORO s indiánskou vesnicí a krokodýlí farmou. Nocleh v Havaně.
v dopoledních hodinách se ještě procházkou rozloučíme s HAVANOU a odpoledne nás čeká odlet do Evropy.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

říjen 2018

       
3.10.2018 18 / 17 Praha 59 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace