nahrávám...

Kuba - Pohoda na Kubě s výlety a s koupáním na Varaderu

Navigace:
Fotogragie sběr tabákových listů
Fotogragie Kuba - Varadero 3
Fotogragie Kuba - Varadero 2
Fotogragie Kuba - Varadero
Fotogragie Kuba - Údolí Vinales
Fotogragie Kuba - město Vinales, tabákové plantáže
Fotogragie Kuba - město Varadero, pláž
Fotogragie Kuba - město Varadero, pláž
Fotogragie Kuba - hlavní město Havana, Plaza Vieja
Fotogragie Kuba - Havana
Fotogragie DSC05639_u.tif
Fotogragie Kuba - Varadero
Fotogragie sběr tabákových listů Fotogragie Kuba - Varadero 3 Fotogragie Kuba - Varadero 2 Fotogragie Kuba - Varadero Fotogragie Kuba - Údolí Vinales Fotogragie Kuba - město Vinales, tabákové plantáže Fotogragie Kuba - město Varadero, pláž Fotogragie Kuba - město Varadero, pláž Fotogragie Kuba - hlavní město Havana, Plaza Vieja Fotogragie Kuba - Havana Fotogragie DSC05639_u.tif Fotogragie Kuba - Varadero
Číslo zájezdu 489166
Doprava Letecky - KubaLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Kuba
Ubytování Vlastní ubytování
Strava Snídaně
Termínů
Cena od
58 880 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Oblíbenou kombinaci odpočinku na plážích a poznávacích výletů jsme pro vás tentokrát připravili v místech, kde se zastavil čas. Nejprve si vychutnáme tyrkysovou vodu a vyhlášené bílé karibské pláže na Varaderu s hotelovým zázemím a all inclusive, odkud budeme postupně nahlížet do reálného světa tohoto ostrova svobody. Druhou část zájezdu budeme ubytováni přímo v Havaně, kde naplno poznáme život běžných Kubánců. Legendární vozový park, rytmus salsy, doutníky. Provází J. Ježek.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Havana vč. let. tax a poplatků cca 21 000 Kč, 5x ubytování v hotelu s all inclusive (včetně místních alkoholických nápojů) na Varaderu, 4x ubytování v soukromí se snídaní v klidné části Havany (casas particulares - 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), 4x večeře v Havaně, doprava dle programu (taxi, mikrobusy, případně MHD v Havaně), výlety dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupné, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 7 490 Kč, vízum 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 660 Kč, do 80 000 Kč za 1 260 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč

Program zájezdu

odlet z Prahy do HAVANY.
po příletu pronajatým mikrobusem do proslulého karibského letoviska VARADERO. Ubytování v hotelu s polopenzí na 5 nocí. Odpočinek na slavné pláži s bílým pískem a v křišťálově průzračném moři.
půldenní výlet pronajatým mikrobusem do města MATANZAS zvaného "kreolské Benátky" či "kubánské Athény". Za městem si prohlédneme ohromující jeskyni BELLAMAR, odpoledne koupání na VARADERU.
celodenní koupání na VARADERU. Pro zájemce fakultativní návštěva přírodního parku PUNTA HICACOS nebo další fakultativní výlety (katamaránem na Cayo Blanco, projížďka vyhlídkovým busem po celé délce poloostrova Hicacos).
v ranních hodinách (snídaně formou balíčku) si prohlédneme "PERLU JIHU", podmanivé aristokratické město CIENFUEGOS (UNESCO). Odpoledne si prohlédneme město SANTA CLARA, které dalo nejen název celému ostrovu (indiánský název CUBANACÁN znamená Střed světa), ale proslavila ho též rozhodující bitva poslední revoluce. Návštěva mauzolea CHE GUEVARY.
celodenní koupání na VARADERU s možností fakultativních výletů.
v ranních hodinách vyrážíme na jih, kde navštívíme indiánskou vesnici a krokodýlí farmu v LAGUNA DEL TESORO. Poté se přesuneme do nedaleké ZÁTOKY SVINÍ (Bahía de Cochinos) - dějiště slavných bojů v roce 1961, možnost prohlídky muzea na PLAYA GIRÓN. Později odpoledne nás již čeká cesta do HAVANY. Ubytování v soukromí. Večeře.
naše první setkání s Havanou bude ve čtvrti VEDADO - projdeme po náměstí PLAZA DE LA REVOLUCIÓN, uvidíme také MEMORIAL JOSÉ MARTÍ a monumentální hřbitov NECRÓPOLIS DE COLÓN. Poté se již přesuneme do slavné čtvrti HABANA VIEJA (UNESCO). Prohlídku zahájíme v srdci města na PLAZA DE LA CATEDRAL, odkud se přes památky v okolí PLAZA DE ARMAS přesuneme k havanským pevnostem REAL FUERZA a PUNTA. Nevynecháme ani výstavní třídu PRADO vedoucí od budovy proslulého havanského KAPITOLU. Na závěr se projdeme po nábřeží MALECÓN, případně navštívíme vyhlášený klub TROPICANA. Návrat na ubytování, večeře.
v rámci celodenního výletu se vydáme do nejslavnějšího a nejkrásnějšího kubánského údolí VALLE DE VINALES (UNESCO). Čekají nás malebné krasové útvary zvané MOGOTY s významnými lokalitami jako MURAL DE LA PREHISTORIA, městečko VINALES s jeskyněmi PALENQUE DE LOS CIMARRONES, případně CUEVA DEL INDIO (v závislosti na zdatnosti skupiny a aktuálních podmínkách). Návrat do Havany. Večeře.
po snídani nejprve přejedeme do příměstské čtvrti SAN FRANCISCO DE PAULA, kde uvidíme Hemingwayovu vilu FINCA LA VIGÍA. V HAVANSKÉ ZÁTOCE si pak prohlédneme pevnosti CASTILLO DEL MORRO a LA CABANA s výhledy na staré město. Po krátké zastávce v COJÍMAR, dějišti Hemingwayova románu Stařec a moře, strávíme zbylou část dne na kouzelné pláži PLAYA DEL ESTE. Pro zájemce možnost procházky kolem "skanzenu" sportoviště s megalomanským stadionem pro Panamerické hry konané v roce 1991 (místo odpočinku na pláži). Návrat na ubytování, večeře. Pozdě večer možnost individuální návštěvy centra s využitím tradičního dopravního prostředku kolektivních taxi.
snídaně, transfer na letiště, v závislosti na letovém řádu případně zastávka u poutní svatyně SANTUÁRIO DE SAN LÁZARO. Odlet do ČR.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.