nahrávám...

Lisabon, Algarve - návštěva Sevilly - let

Navigace:
Fotogragie Portugalsko - Algarve
Fotogragie Portugalsko - Algarve 2
Fotogragie Portugalsko - Lisabon
Fotogragie Portugalsko - Lisabon - Mosteiro dos Jeronimos
Fotogragie Portugalsko - Lisabon - Torre de Belém
Fotogragie Portugalsko - Algarve Fotogragie Portugalsko - Algarve 2 Fotogragie Portugalsko - Lisabon Fotogragie Portugalsko - Lisabon - Mosteiro dos Jeronimos Fotogragie Portugalsko - Lisabon - Torre de Belém
Číslo zájezdu 478031
Doprava Letecky - PortugalskoLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Portugalsko
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
Cena od
28 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Pojeďme spolu za poznáním tří neobyčejně zajímavých míst, z nichž každé má svůj nezaměnitelný charakter a neopakovatelnou atmosféru. Lisabon – jižansky ležérní metropole, Algarve – nejjižnější provincie Portugalska s desítkami kilometrů pannenských pláží s křišťálově čistou vodou Atlantiku. Andalusie – hornatá krajina hluboce zahleděná do svého až mystického kouzla s bájnou metropolí Sevillou nebo Malaga nás očarují.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Lisabon, Malaga – Praha vč. let. tax a poplatků 8 500 Kč, transfery z/na letiště, doprava autobusem dle programu, 6x ubytování v hotelu*** – 2 lůžk. pokoje s příslušenstvím, 6x snídaně, 4x večeře, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

 • vstupné, pobyt. taxa, fakultativní výlety, místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžk. pokoj 4 990 Kč (povinné při nedoobsazení), pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu 245 Kč

Program zájezdu

odlet z Prahy do Lisabonu, kouzelného města na konci Evropy omývaného Atlantickým oceánem. Transfer na ubytování.
LISABON – město, které se díky svému přístupu k Atlantickému oceánu stalo významným obchodním přístavem a křižovatkou světa s největšími suchými doky na evropském kontinentě. O jeho velkoleposti a jedinečné atmosféře se přesvědčíme během prohlídky: historické srdce a duše Portugalska, to je starobylá ČTVRŤ BELÉM s KLÁŠTEREM SV. JERONÝMA (vrchol mayské architektury s nádhernou křížovou chodbou), VĚŽ TORRE DE BELÉM (původně obranná věž a maják na řece Tejo), maurská PEVNOST SAO JORGE (úchvatný výhled na celý Lisabon a na řeku Tejo s nejdelším mostem v Evropě, který měří 17 km), odtud vedou uličky do nejstarší ČTVRTĚ ALFAMI, založena Féničany. Ten pravý portugalský výhled zažijeme na PRACA DE COMÉRCIO, jedno z největších a nejkrásnějších náměstí Lisabonu, vyjedeme železným výtahem Elevador de Santa Justa (podle návrhu žáka slavného stavitele A. G. Eiffela) a starý Lisabon se nám ukáže jako na dlani. Návrat na ubytování.
odjedeme ke známe SOŠE CRISTO DE REI, která je přesnou replikou té slavné v Riu de Janeiro, pokračujeme na pobřeží Algarve. Cestou navštívíme středověké městečko SILVES s maurským hradem s "červenými hradbami" z červeného pískovce. Město bylo vybudováno původně Římany, ale největší rozkvět zažilo za arabské vlády, kdy bylo hlavním střediskem jejich říše Al-Gharbu. Cestou na pobřeží zastávka na nejvyšším místě Algarve – VYHLÍDKA FIOA, nádherné výhledy. Odjezd na ubytování, večeře.
celodenní výlet do Lagos a Sagres. Přímořské město LAGOS je spojené s historií prvních zámořských objevů. Uvidíme moderní přístav, náměstí, kde se konal první trh s otroky, pevnost Fortelaza da Ponta da Bandeira a další památky. Stará část města je obklopená zachovanými hradbami ze 16. stol. Město nabízí několik nádherných vyhlídek – z PONTE DA PIEDADE je vidět záliv s pískovými plážemi a pohořím Monchique. Nedaleko se nachází známý CABO DE SAO VICENTE (60 m vysoké útesy) – nejznámější mys v Evropě nazývaný též "konec světa". Město SAGRES v zálivu, v krásné scenérii rozlehlých pláží, mohutných útesů o které se rozbíjejí vlny Atlantiku, zajímavý přístav, náměstí Praca da República, škola portugalských námořníků z 15. století nebo pevnost Fortaleza de Sagres z 15. století. Návrat na ubytování.
odjezd do města Sevilla, cestou zastávka v městečku ALMANCIL v tzv. "Zlatém trojúhelníku"Algarve, kde se vedle exkluzivních golfových hřišt nachází i dlouhé pláže s písečnými dunami. V městě je pozoruhodný kostel Sao Laurenco s interiérem vyzdobeným bílo-modrými kachlíčky Azulejos. SEVILLA, hl. město Andalusie, město s rázovitým obyvatelstvem plným zvláštního temperamentu, vyžívajícím se ve flamencu, býčích zápasech, procesích, fiestách, v návštěvách barů s úžasnými tapas. Město se pyšní třetí největší katedrálou v Evropě (LA GIRALDA), KRÁLOVSKÝM PALÁCEM – Reales Alcazares patřícím k největším v Evropě (stále ještě jej využívá španělský král). Palác je dokonalým příkladem mudéjarské architektury, kombinace maurských technik a katolických symbolů. Prozkoumáme půvabné uličky a něžná patia ve ČTVRTI BARRIO DE SANTA CRUZ, nahlédneme do obchůdků. Po prohlídce pokračujeme na POBŘEŽÍ ANDALUSIE. Ubytování a večeře.
odpočinek u moře, individuální volno, možnost fakultativních výletů.
individuální volno, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do ČR.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace