nahrávám...

Mallorka na kole v pohodě - letecky

Navigace:
Fotogragie Mallorca na kole v pohodě
Fotogragie Mallorca - horská vesnice Biniaraix
Fotogragie Mallorca - pláž u Soleru.
Fotogragie Mallorca - Sant Elm zátoka Basset.
Fotogragie Mallorka Cap de Pinar. Jedna z nesčetných vyhlídek, kam se dá na kole také vyjet.
Fotogragie Mallorca na kole v pohodě Fotogragie Mallorca - horská vesnice Biniaraix Fotogragie Mallorca - pláž u Soleru. Fotogragie Mallorca - Sant Elm zátoka Basset. Fotogragie Mallorka Cap de Pinar. Jedna z nesčetných vyhlídek, kam se dá na kole také vyjet.
Číslo zájezdu 477835
Doprava Letecky - ŠpanělskoLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Španělsko
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
první 18.09.2018
Cena od
26 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Mallorka - největší z Baleárských ostrovů s hlavním městem Palma de Mallorka pyšnícím se mnoha historickými památkami nabízí neuvěřitelné bohatství krás - od romantických pláží s palmami přes úrodný kraj pomerančovníků, citronovníků, mandloní, olivovníků a fíkovníků ve vnitrozemí, až po členitá pohoří s borovými lesy i středověkými kláštery na západním a severním pobřeží. Mallorka je ideálním místem pro cyklistiku, k dispozici je spletitá síť silnic a silniček bez velkého provozu aut. Cykloetapy jsou vedeny po asfaltových cestách. Na své si tak přijdou silniční i trekoví cyklisté. Pro vyznavače MTB máme připraveno pár obtížnějších variant, přesto doporučujeme vybavit kolo plášti na asfaltový povrch, který bude převažovat. Všechny vypsané trasy lze zkrátit či prodloužit, cyklozájezd je tak otevřen pro všechny nadšence cyklistiky.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

7x ubytování s polopenzí v hotelu nebo apartmánu

Stravování

polopenze.

Cena zahrnuje

 • Vlastní kolo můžete poslat s autokarovou skupinou dle vypsaných nástupních míst. V případě vlastního kola adla příplatek cca 2 500-3 500 Kč
 • letenka vč. let. tax a poplatků cca 6 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, transfery, 7x ubytování s polopenzí v hotelu nebo apartmánu, pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • místní doprava mimo program, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 3 500 Kč, zvýšení pojištění storna do 30 000 Kč za 96 Kč. V případě vlastního kola adla příplatek cca 2 500-3 500 Kč

Program zájezdu

odlet z ČR a přílet večer na Mallorcu, ubytování v hotelu, večeře.
Cykloturistika v západním cípu Mallorcy. Přímořskou cestou navštívíme malebný přístav PORT D´ANDRATX a dále přes podhorské ARRACO zajedeme do romantického letoviska SANT ELM, písčitá pláž (možnost koupání) s výhledem na ostrůvek Pantaleo či opuštěný skalnatý ostrov Dragoneru. Pro MTB nadšence bikeová cesta až k odlehlým terasovým zahradám kláštera trapistů nad zátokou CALLA EN BASSET. Pokračování v cestě na Andratx a busem odjezd do hotelu, ubytování, večeře (4 noci na stejném místě).
snídaně, busem ke kartuziánskému klášteru VALLDEMOSSA v zeleném horském údolí, místu, které se proslavilo zimním pobytem Frederika Chopina a George Sandové. Odtud následují dvě horské etapy v pohoří SERRA DE TRAMUNTANA (UNESCO). Lehčí cyklotúra nás přes Palmanyolu a Bunyolu dovede pod úchvatné zříceniny majestátného hradu ALARÓ z 10. století, sjezd do podhradního městečka a pokračování v trase zpět na Palmanyolu, kde na nás bude čekat autobus. Těžší varianta, tzv. královský horský okruh, nás po nesčetných serpentinách podél severozápadního pobřeží zavede přes uměleckou vesničku DEIÁ do města pomerančovníků a citroníků SÓLLER, odkud začneme stoupat do sedla COLL DE SOLLER (501 m n. m.), abychom si následně užily 13 km sjezd do podhorské Bunyoly. Pokračování v trase k busu. Společný odjezd do hotelu, večeře.
snídaně, fakultativně návštěva vodního ráje AQUALANDU v Arenalu nebo cykloturistika podél jihozápadního pobřeží k mysu CAP BLANC s majákem a dále do malebného malého letoviska CALA PI s obrannou věží a romantickou pláží patřící mezi nejkrásnější na Mallorce, koupání. Na zpáteční trase možnost návštěvy 3000 let staré prehistorické osady CAPOCORB VELL, a dále přes Can Patacó do hotelu, nečeře.
snídaně, odjezd místním busem na prohlídku hlavního města PALMA DE MALLORCA - gotická katedrála LA SEU, jedna z nejkrásnějších v celém Španělsku, palác ALMUDAINA, původně arabský Alcazar a sídlo maurských vezírů, Arabské lázně, tržnice aj. Odpoledne relax u moře či bazénu. Večeře.
výlet k poutnímu klášteru LLUC s černou madonou zvanou LA MORENETA, horskou silnicí pod vrcholem TOMIR (1103 m) sjedeme následně do údolí MARC a dále do historického městečka POLLENCA s templářským kostelem z 13. století. MTB nadšenci si tuto trasu mohou ztížit po horské cestě GR-221. Kalvárie - výstup po 365 schodech ke kapličce s panoramatickými výhledy tyčící se nad městem. V rámci časových možností prodloužení trasy k moři s koupáním. Setkání s autobusem a odjezd do hotelu, večeře (2 noci na stejném místě).
snídaně, odjezd autobusem na severovýchodní cíp Mallorcy. Nenáročná cyklistika podél pobřeží do ALCUDIE přes přírodní rezervaci ALBUFERA (pozorování ptactva) do letoviska CAN PICAFORT. Při cestě koupání a relaxace. Zpět do hotelu. Pro horské nadšence cykloetapa na mysu FORMENTOR s nesčetnými výhledy na majestátné útesy. Možnost absolvování celé trasy ke stejnojmennému majáku nebo výšlap až na vrchol TALAIA, odkud budete mít celý poloostrov jako na dlani. Sjezd do Alcudie, příjezd do hotelu, večeře.
odlet do ČR, v případě příznivého letového řádu ještě relax u moře.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2018

       
18.9.2018 8 / 7 Praha 26 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace