nahrávám...

Mexiko

Navigace:
Fotogragie Mexiko
Fotogragie Mexická džungle © Foto: Robi Mahel
Fotogragie Mexická džungle © Foto: Robi Mahel
Fotogragie Mexické tržiště © Foto: Robi Mahel
Fotogragie Mexické tržiště © Foto: Robi Mahel
Fotogragie Mexické zátiší s kaktusy © Foto: Robi Mahel
Fotogragie Mexico City - indiáni na náměstí Zócalo © Foto: Robi Mahel
Fotogragie Mexico City - kouzelníci na náměstí Zócalo © Foto: Robi Mahel
Fotogragie Mexičánci © Foto: Robi Mahel
Fotogragie Mexiko - archeologické muzeum © Foto: Robi Mahel
Fotogragie Mexiko - archeologické památky © Foto: Robi Mahel
Fotogragie Mexiko - archeologické památky © Foto: Robi Mahel
Fotogragie Mexiko - archeologické památky © Foto: Robi Mahel
Fotogragie Mexiko - archeologické památky © Foto: Robi Mahel
Fotogragie Mexiko - archeologické památky © Foto: Robi Mahel
Fotogragie Mexiko - archeologické památky © Foto: Robi Mahel
Fotogragie Mexiko - archeologické památky Toltéků © Foto: Robi Mahel
Fotogragie Mexiko - blokáda silnice © Foto: Robi Mahel
Fotogragie Mexiko Fotogragie Mexická džungle © Foto: Robi Mahel Fotogragie Mexická džungle © Foto: Robi Mahel Fotogragie Mexické tržiště © Foto: Robi Mahel Fotogragie Mexické tržiště © Foto: Robi Mahel Fotogragie Mexické zátiší s kaktusy © Foto: Robi Mahel Fotogragie Mexico City - indiáni na náměstí Zócalo © Foto: Robi Mahel Fotogragie Mexico City - kouzelníci na náměstí Zócalo © Foto: Robi Mahel Fotogragie Mexičánci © Foto: Robi Mahel Fotogragie Mexiko - archeologické muzeum © Foto: Robi Mahel Fotogragie Mexiko - archeologické památky © Foto: Robi Mahel Fotogragie Mexiko - archeologické památky © Foto: Robi Mahel Fotogragie Mexiko - archeologické památky © Foto: Robi Mahel Fotogragie Mexiko - archeologické památky © Foto: Robi Mahel Fotogragie Mexiko - archeologické památky © Foto: Robi Mahel Fotogragie Mexiko - archeologické památky © Foto: Robi Mahel Fotogragie Mexiko - archeologické památky Toltéků © Foto: Robi Mahel Fotogragie Mexiko - blokáda silnice © Foto: Robi Mahel
Číslo zájezdu 494788
Doprava Letecky - MexikoLetecky
Lokalita
Mexiko
Oblasti Země
Ubytování Hostel
Strava Vlastní
Termínů
první 11.01.2019
Cena od
28 600 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Mexiko těží z kulturní směsice zcela jedinečného rázu: z mozaiky původních domorodých národů Střední Ameriky, z tradic které sem před pěti stoletími přivezli Španělé a zcela pochopitelně z vlivů dnešního moderního světa. Seznámíme se nejen s hlavními památkami Mayů, Aztéků, Olméků, Toltéků i Zapotéků, ale také s běžným životem dnešních Mexičanů. Navštívíme tropické pralesy Tabasca a Yucatánu, hory i nížiny Chiapasu a náhorní polopouštní plošiny středního Mexika. Města nás okouzlí příjemnou atmosférou a často rozsáhlou koloniální architekturou. Zcela určitě nahlédneme pod pokličku vyhlášené mexické kuchyně. Poznáme malebné pláže dvou oceánů i zelenavé šero tropického pralesa, třesknou hudbu roztomilých mariachi s velkými klobouky, ... chutě tequily ani mezcalu snad není potřeba zmiňovat. Historické památky a velkorysá moderní muzea prostřídá koupání v moři i občasné výlety turistického charakteru. Zájezd není náročný fyzicky jako spíše množstvím různorodých zážitků.

Program: 1. - 4. Letecký přesun do MEXICO CITY, jednoho z největších měst světa.Zde poprvé nahlédneme do života běžných Mexičanů. Prohlídka města: ohromné Archeologické muzeum, jedno z nejlepších na světě, ruiny aztécké Velké pyramidy, největší mexické náměstí Zócalo, Prezidentský palác s unikátními nástěnnými malbami od Diega Rivery, náměstí Tří kultur, moderní čtvrť s mrakodrapy kolem Paseo de la Reforma, rozlehlý park Chapultepec s mnoha jezírky a královským palácem, nevynecháme ani náměstí Garibaldi s hudebníky mariachis. Pro zájemce další a další muzea už jen na vaší volbě.. Vyškrábeme se na vrchol Pyramidy Slunce a pyramidy Měsíce v největším předkolumbovském městě Mexika – TEOTIHUACANU . Noční přejezd do státu Oaxaca.

5. - 6. Navštívíme koloniální město Oaxaca se stále živými tradicemi, bohatě zdobenými barokními kostely, barevnými trhy a vynikajícími kulinářskými specialitami. Město je proslavené také skvělou čokoládou a alkoholickým nápojem mezcal. Dále nás budou čekat ruiny zapotéckého města MONTE ALBAN, které se tyčí na kopcích ve výšce asi 2.000 metrů nad třemi údolími. Podnikneme celodenní výlet do hor k travertinovým kupám a jezírkům HIERVE EL ÁQUA, popř. k mixtéckým vykopávkám v městečku MITLA. Navštívíme také nejstarší tisovec (stáří přes 2.000 let) na území Ameriky – „ahuehuete“ s obvodem kmene neuvěřitelných 58 m, výrobnu alkoholického nápoje mezcal a tkalce barevných oaxackých textilií.

7. - 9. Přesun k moři. Na překrásných písečných plážích okusíme mohutnost a sílu největšího z oceánů – PACIFIKU. Zde si budeme užívat slunění, koupání a procházky po útesech a při drinku zažijeme neopakovatelnou večerní atmosféru. Pro zájemce zorganizujeme fakultativní návštěvu chovné stanice želv v Mazunte a lodní výlet v mangrovové přírodní rezervaci s krokodýly a leguány ve Ventanille, nebo lodní výlet po moři spojený s pozorováním delfínů, želv a velryb a koupáním. Následuje noční přejezd do San Cristóbalu.

10. - 11. Horský stát Chiapas je domovem největí populace indiánů v jižním Mexiku. Pestře oděné potomky Mayů potkáme v příjemném koloniálním městečku SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS, uprostřed horského údolí a navštívíme jedny z nejpestřejších indiánských trhů nejen s rukodělnými výrobky, ale i zemědělskými produkty. Město nabízí i dvě zajímavá muzea drahých kamenů, které se nachází v okolních horách - muzeum Jadeitu i muzeum Jantaru. Vyrazíme na plavbu lodí téměř tisíc metrů hlubokým vápencovým kaňonem SUMIDERO. S trochou štěstí zde budeme moci pozorovat nejen vodní ptactvo, supi a leguány, ale také opice a krokodýly.

12. - 14. Přesuneme se do pralesní části Chiapasu, kde navštívíme perlu mayské architektury – ruiny pyramid a Chrám nápisů v PALENQUE. Podnikneme fakultativní výlet do džungle k vodopádu MISOL HÁ a travertinovým kaskádám AQUA AZÚLs možností krásného koupání. Prales si užijeme dosyta díky ubytování v chatkách přímo na okraji národního parku - ranní návštěva opic, tukanů či aguti není vzácností.

15. - 18. Zavítáme do státu Tabasco u MEXICKÉHO ZÁLIVU, do elegantního města Villahermosa. Zde kromě historického centra navštívíme především pralesní park LA VENTA, kde se budeme moci seznámit s unikátní kulturou Olméků a jejich tajemnými, obřími sochami. Noční přesun na poloostrov YUCATÁN. Prohlídka univerzitního, bílého města MÉRIDAa jeho zajímavostí. Navštívíme nejen obchody, kde prodávají nejkvalitnější mexické hamaky, ale i zbrusu nové velikánské muzeum Mundo Maya. Vyjedeme si na výlet za poznáním originální mayské architektury a kultury do ruin UXMALU  a dalších mayských měst SAYIL a KABAH na trase RUTA PUUC. Navštívíme maysko-toltécké památky v CHICHÉN ITZÁ  se slavnou Kukulkanovou pyramidou a observatoří Karakol.

19. - 21. Přejezd k pobřeží Karibiku, do národního parku Tulúm s neskutečně bílými písečnými plážemi. Ubytujeme se v typických cabanas mezi kokosovými palmami přímo na pobřeží a na závěr si zde budeme užívat parádní koupání. Návštěva mayského opevněného pobřežního města TULÚM. Kdo bude chtít, bude si moci ještě vyzkoušet fakultativní šnorchlování nebo potápění na druhém nejdelším korálovém útesu světa, se zájemci vyzkoušíme koupel v posvátné jeskynní "cenotě". Přejezd do CANCÚNU, odbavení a odlet zpět domů.

Zahájení programu: Mexico City
Ukončení programu: Cancún

Cena zahrnuje

 • veškerou společnou dopravu
 • ubytování 17x v hostelech a chatkách (takřka vždy se snídaní a Wi-Fi připojením)
 • 3x noční přejezd komfortními dálkovými autobusy první třídy
 • průvodce
 • plavbu lodí kaňonem Sumidero
 • pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • Aqua Azul 210 MXN nebo potápění v jeskynní cenotě 700 MXN)
 • vstupy do muzeí
 • historických památek a občasné fakultativní výlety (plavba za delfíny 250 MXN
 • letenku v ceně od 20.000 Kč včetně tax

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

leden 2019

     
11.1.2019 21 / 20 28 600 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.