nahrávám...

Myanmar - památky, příroda, koupání ***

Navigace:
Fotogragie Yangon - pagoda Shwedagon
Fotogragie Bagan
Fotogragie Bagan
Fotogragie Bagan - Ananda Pagoda
Fotogragie Bagan - královský palác
Fotogragie Bagan - lisování arašídového oleje
Fotogragie Bagan - pagoda Buu nad řekou
Fotogragie Bagan - pagoda s freskami
Fotogragie Bagan - pagoda Shwezigone
Fotogragie Heho - místní trh
Fotogragie Jeskyně Pindaya
Fotogragie Jezero Inle
Fotogragie Jezero Inle
Fotogragie Jezero Inle - plovoucí zahrady
Fotogragie Jezero Inle - rybolov
Fotogragie Jezero Inle - zpracování hedvábí z lotosů
Fotogragie pláž Ngapali
Fotogragie pláž Ngapali
Fotogragie Yangon - pagoda Shwedagon Fotogragie Bagan Fotogragie Bagan Fotogragie Bagan - Ananda Pagoda Fotogragie Bagan - královský palác Fotogragie Bagan - lisování arašídového oleje Fotogragie Bagan - pagoda Buu nad řekou Fotogragie Bagan - pagoda s freskami Fotogragie Bagan - pagoda Shwezigone Fotogragie Heho - místní trh Fotogragie Jeskyně Pindaya Fotogragie Jezero Inle Fotogragie Jezero Inle Fotogragie Jezero Inle - plovoucí zahrady Fotogragie Jezero Inle - rybolov Fotogragie Jezero Inle - zpracování hedvábí z lotosů Fotogragie pláž Ngapali Fotogragie pláž Ngapali
Číslo zájezdu 492802
Doprava Letecky - MyanmarLetecky
Odlety z Praha, Vídeň
Lokalita
Myanmar
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 23.03.2019
poslední 23.03.2019
Cena od
69 700 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

YANGON • BAGAN • SALAY • MANDALAY • AMARAPURA • AVA • MINGUN • HEHO • PINDAYA • JEZERO INLE • PLÁŽ NGAPALI • YANGON

Cena zahrnuje

 • cena zahrnuje
 • leteckou přepravu z Prahy/Vídně do Maynmaru vč. tax
 • leteckou přepravu z Myanmaru do Prahy/Vídně vč. tax
 • leteckou přepravu v Myanmaru - celkem 5 přeletů vč. tax
 • 10× ubytování ve 2lůžkových pokojích ve 3* hotelech
 • dopravu, výlety a všechny vstupy dle programu
 • 10× snídani
 • služby místních anglicky mluvících průvodců
 • služby českého průvodce (při účasti min. 10 osob)

Cena nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna Evropské cestovní pojišťovny (doporučujeme připlatit)
 • jednolůžkový pokoj - 9.700 Kč
 • vyřízení víz 1.000 Kč
 • Předpokládané náklady na spropitné 50 €
 • transfer Brno-Praha-Brno 800 Kč

Program zájezdu

Odlet z Prahy / Vídně s přestupem do Myanmaru.
Odpoledne přílet do Yangonu , hlavního města Myanmaru. Transfer do hotelu a ubytování.
Ráno transfer na letiště a odlet do města pagod a chrámů Bagan . V 9.-13. století byl Pagan hlavním městem Pugamské říše. V této době zde bylo postaveno přes 10 000 buddhistických chrámů, z nichž 2200 přežilo do současnosti. Návštěva vesnice Phwar Saw, kde budeme moci pozorovat typický život a práci zdejších obyvatel. Po poledni ubytování v hotelu a odpoledne výlet do budhistického centra baganské oblasti města Salay . Návštěva dřevěného kláštera Yoke Sone Kyaung s krásnými dřevořezbami a pagody Shinbin Maha Labaman s největší lakovanou sochou Buddhy v Maynmaru. Večer návrat do hotelu.
Celodenní prohlídka oblasti starého Baganu s návštěvou těch nejvýznamnějších pagod a chrámů. Největší a nejkrásnější pagoda Shwezigone postavená slavným králem Anawrahtou v 11. století, dále pagody Ahlowtawpyae, Gu Pyauk Gyi ze 13. století se zachovalými freskami, Ananda Temple či Buu Pagoda tyčící se nad řekou Ayeyarwaddy. Pozorování západu slunce a návrat do hotelu.
Ráno transfer na letiště a přelet do druhého největšího města Myanmaru a bývalého královského města Mandalay . Po příletu přejezd do bývalého hlavního města Myanmaru Amarapura . Návštěva slavného budhistického kláštera Mahagandayon a vzácného mostu U Bein, který je se svou délkou 1,2km nejdelším mostem na světě postaveným z teakového dřeva. Odpoledne odjezd lodí na ostrov mezi řekami Ayeyarwaddy a Myitnge, na kterém se nachází bývalé hlavní město Ava . Dynastie Konebaung odsud vládla Manymaru od 14. do 19. století. Navštívíme 27m vysokou věž s pozorovatelnou, která se zachovala z původního královského paláce, dřevěný klášter Bargarya a tzv. Cihlový klášter Maha Aungmye Bonzan, který je netypicky vystavěný z cihel na rozdíl od většiny barmských dřevěných klášterů. Po návratu zpět do města Mandalay navštívíme Pagodu Mahamuni, jedno z nejvýznamnějších poutních míst s uctívanou pozlacenou sochou Buddhy. Večer odjezd do hotelu na ubytování.
Po snídani odjedeme do přístavu a po kratší plavbě lodí (45min) přejedeme na druhou stranu řeky do Mingunu . Toto místo je proslavené částečně dokončenou stúpou Mingun Paya, která by se v případě dostavění bývala stala největší stúpou světa. Zde se zachoval zvon odlitý pro tuto stúpu Mingun Bell, který je největším neprasklým zvonem na světě. Dále navštívíme jednu z nejkrásnějších pagod Hsinbyume, která je celá bílá a byla vystavěna v roce 1816 králem na památku jeho manželky, jež zemřela při porodu. Odpoledne návrat do Mandalay a návštěva nejvýznamnějších památek - pozlacená pagoda Kuthodaw vystavěná na úpatí pohoří Mandalay, kolem níž se nachází 729 mramorových desek oboustranně popsaných textem Tripitaky a označovaných za největší knihu na světě. Dále návštěva Shwenandaw kláštera, který býval součástí královského paláce a na závěr prohlídka Královského paláce, který byl sídlem posledního barmského krále. Večer pozorování západu slunce a návrat do hotelu.
Ráno transfer na letiště a odlet do města Heho a přejezd do města Pindaya k návštěvě unikátní krasové jeskyně vyzdobené více než osmi tisíci sochami Buddhy. Po prohlídce a krátké zastávce ve vesnici Danu přejezd k jezeru Inle na ubytování.
Celodenní projížďka po nádherném jezeru Inle se zastávkami, které nás vrátí do dávné historie a ukáží opravdový život zdejších obyvatel. Rukodělná výroba, staré techniky a neuvěřitelná šikovnost zdejších obyvatel žijících ve vesnicích vystavěných nad jezerem na dřevěných kůlech nás ohromí na každém kroku. Ať už s ebude jednat o výrobu hedvábí, klenotů, deštníků, lodí nebo rýžových krekerů. Navštívíme také klášter skákajících koček Jumping Cat Monastery. K večeru návrat do hotelu.
Ráno transfer na letiště v Heho a odlet na západní pobřeží Myanmaru, kde si po poznávání této země také odpočineme na krásných plážích u Ngapali Beach. Ubytování v hotelu u pláže. Bílý jemný písek, pláže lemované kokosovými palmami, množství levných suvenýrů a hlavně odpočinek a koupání.
Celodenní pobyt na pláži Ngapali.
Dopoledne odpočinek, koupání a slunění. Okolo poledne transfer na letiště a odlet do Yangonu. Po příletu návštěva parku s bílými slony i pagody s největší mramorovou sochou Buddhy na světě. Odjezd do hotelu na ubytování.
Prohlídka hlavního města Yangon . Dopoledne návštěva nejkrásnější a nejnavštěvovanější pagody Schwedagon staré přes 2500 roků, 96m vysoké a pokryté 60 tunami ryzího zlata. Po prohlídce přejezd k jezeru Kandawgyi a procházka kolem jezera ozdobeného modelem bývalé královské lodě. Odpoledne prohlídka centra města poznamenaného britskou koloniálního architekturou. K nejvýznamnějším koloniálním budovám patří radnice, budova nejvyššího soudu, věž s hodinami a ministerská budova. Procházka centrálním parkem Mahabandoola s monumentem nezávislosti a návštěva pagody Sule. Pozdě odpoledne návrat do hotelu. Večer rozloučení s Myanmarem opětovnou návštěvou té nejkrásnější památky, pagody Schwedagon, tentokrát ve večerním rouchu. Po prohlídce transfer na letiště a po půlnoci odlet z Yangonu do Prahy / Vídně (s přestupem).
Po poledni přílet do Prahy / Vídně.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

březen 2019

       
23.3.2019 13 / 12 Praha 69 700 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
23.3.2019 13 / 12 Vídeň 69 700 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.