nahrávám...

Mystická Indie - posvátná cesta z Jaipuru do Váránásí + prodloužení o Nepál

Navigace:
Fotogragie Indie - město Khajuraho
Fotogragie Indie - město Khajuraho
Fotogragie Indie - Jaipur, palác Hawa Mahal
Fotogragie Indie - Fatehpur Sikri 3
Fotogragie Indie - Fatehpur Sikri 2
Fotogragie Indie - Delhi, mešita Jami Masjid
Fotogragie Indie - Delhi, Brána Indie
Fotogragie Indie - Delhi
Fotogragie Indie - Červená pevnost
Fotogragie Indie - brány města Fatehpur Sikri
Fotogragie Indičtí sloni
Fotogragie Indický market
Fotogragie indická architektura
Fotogragie Ind
Fotogragie Fakír
Fotogragie Bhaktapur - UNESCO - udolí Kathmandu - Nepál
Fotogragie Barevné dřevěné masky - thamel District - Kathmandu -
 Nepál
Fotogragie Indie - Amber - sloni
Fotogragie Indie - město Khajuraho Fotogragie Indie - město Khajuraho Fotogragie Indie - Jaipur, palác Hawa Mahal Fotogragie Indie - Fatehpur Sikri 3 Fotogragie Indie - Fatehpur Sikri 2 Fotogragie Indie - Delhi, mešita Jami Masjid Fotogragie Indie - Delhi, Brána Indie Fotogragie Indie - Delhi Fotogragie Indie - Červená pevnost Fotogragie Indie - brány města Fatehpur Sikri Fotogragie Indičtí sloni Fotogragie Indický market Fotogragie indická architektura Fotogragie Ind Fotogragie Fakír Fotogragie Bhaktapur - UNESCO - udolí Kathmandu - Nepál Fotogragie Barevné dřevěné masky - thamel District - Kathmandu -
 Nepál Fotogragie Indie - Amber - sloni
Číslo zájezdu 489167
Doprava Letecky - IndieLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Indie
Ubytování Vlastní ubytování
Strava Snídaně
Termínů
první 08.03.2019
poslední 12.10.2019
Cena od
55 900 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Dillí, vnitrostátní přelet Khajuraho-Váránásí, Váránásí-Dillí vč. let. tax a poplatků cca 18 000 Kč, zpáteční letenka Dillí-Káthmándú vč. let. tax a poplatků cca 5 000 Kč, doprava dle programu (vlaky, autobusy, lodě, jeep, rikša), taneční představení, projížďka na slonech, 13x ubytování v hotelu, 13x snídaně, 1x oběd, 1x večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • ostatní strava, vstupné, bakšišné, vízum do Nepálu cca 25 USD (platí se po příletu do Nepálu) a?vše ostatní, co není uvedeno v?odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 6 600 Kč, indické vízum 2 100 Kč, 11x večeře 3 300 Kč, pojištění léčebných výloh v?zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 825 Kč, pojištění storna letenky (zdravotní důvody) 750 Kč

Program zájezdu

ráno se kolem JEZERA MAN SAGAR, kterému vévodí palác JAL MAHAL, přesuneme do vesnice AMBER, odkud se necháme na slonech vyvézt na ÁMBERSKOU PEVNOST na kopci, která dříve patřila Kučvahasům, a kde uvidíte úchvatný ámberský palác s dlouhou zdí a největším dělem v Asii. Přesuneme se zpět do Jaipuru, kde si prohlédneme nejvýznamnější palác HAWA MAHAL s observatoří JANTAR MANTAR, které leží v samém srdci Růžového města. Budeme mít možnost si palác HAWA MAHAL vyfotit i při západu slunce, kdy září růžovými a oranžovými odstíny. Nebude žádnou zvláštností, že ve městě uvidíte nejen krávy, ale také krásně pomalované slony, které se procházejí ulicemi a se kterými se budete moci vyfotit. V centru města si prohlédneme i CITY PALACE s krásnými zahradami, nádvořími a zaklínači hadů.
brzy ráno odjezd vlakem do NÁRODNÍHO PARKU RANTHAMBORE, který je domovem velkých kočkovitých šelem v čele s tygrem. Nastoupíme do jeepu a budeme projíždět krajinou jezer s krokodýly a rádžpútskými paláci. Dnešní noc strávíme přímo u národního parku.
vlakem přejedeme do opevněného města BHARATPUR, v jehož těsné blízkosti leží ptačí rezervace NÁRODNÍHO PARKU KEOLADEO. V národním parku budeme mít šanci dostat se co nejblíže např. k antilopám, šakalům či exotickému ptactvu. Při cestě zpět do Ágry nelze zapomenout na návštěvu města FATÉHPUR SÍKRÍ s Královským palácovým komplexem, v němž se prolínají hinduistické a muslimské tradice. Palác nechal vystavět mughalský císař Akbar, který tu žil se svým královským harémem čítajícím až 5 000 žen, jež tu měly vybudované své Paláce žen. Večer příjezd do Ágry.
nacházíme se v ÁGŘE, ve městě lásky a v hlavním městě Indie v době vlády Velkých Mughalů. Skutečnou perlou tohoto dne bude prozkoumání nejkrásnější stavby světa, chrámu lásky TAJ MAHALU v časných ranních hodinách, abychom si ho vychutnali s co nejmenším počtem návštěvníků. Obrovský komplex stojí na břehu řeky Jamuny a je obklopen parky a zahradami. S životem Velkých Mughalů se nejlépe seznámíme v PEVNOSTI s monumentální citadelou a hradbami z červeného pískovce. V pevnosti si prohlédneme řadu královských pavilonů, Síň veřejného slyšení Diwan-i-Am nebo Jahangirův palác.
odjezd ranním vlakem do JHANSI a následně krátký přejezd do tajemného městečka ORCHHA, sídla dynastie Bundélů, které je středověkým městem v indickém státě MADHYA PRADESH. Na první pohled opuštěné město zde však ukrývá skutečný poklad, palác JAHANGIR MAHAL s vysutými balkóny, nesčetnými okýnky a vikýři. Odpoledne přejezd autobusem do starověkého města KHAJURAHO na nocleh.
celodenní prohlídka hinduistického komplexu chrámů z 10. a 12. st. s erotickými prvky v KHAJURAHU. Pěšky prozkoumáme ty nejnápadnější chrámy, které mění během dne barvu podle pohybů slunce. Večer nás čeká představení indických klasických i lidových tanců, poznáte několik tanců typických pro jednotlivé indické státy.
ráno odlet do KÁTHMÁNDÚ, prohlídka města Káthmándú (1 400 m n. m.) - královský palác HANUMAN DHOKA, palác MAJU DEVALU s krásným výhledem na náměstí a pouliční ruch, BODHATH - jedna z největších buddhistických stúp na světě, PASHUPATINATH - nejsvatější hinduistický chrámový komplex u řeky Bagmati, kde dochází ke kremačním procesům podobně jako ve Váránasí. Odjezd do PATANU, které je jedním ze tří bývalých královských měst. Prohlídka hlavního náměstí DURBAR a buddhistického ZLATÉHO CHRÁMU z 12. st. Na nocleh přejedeme do nepálské vesničky NAGARKOT obklopené terasovými políčky. Nocleh ve vesnici.
brzy ráno se pokocháte překrásným výhledem na panorama HIMÁLAJE při východu slunce, uvidíte sedmitisícovky v LANGTANGU, ale při dobré viditelnosti i MT. EVEREST. Poté budete projíždět nepálským venkovem a dojedete do BHAKTAPURU, bývalého královského města s překrásnými náměstími a dřevěnými chrámy. Prohlédneme si HRNČÍŘSKÉ NÁMĚSTÍ, náměstí DURBAR s královským palácem a ZLATOU BRÁNOU, chrám PASHUPATI MANDIR s dřevořezbami a nejvyšší pagodu v Nepálu NYATAPOLU s pětistupňovou střechou. Nocleh v Káthmándú.
dokončení prohlídky KÁTHMÁNDÚ, odpoledne odlet do Dillí.
v ranních hodinách odlet do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

březen 2019

       
8.3.2019 15 / 14 Praha 56 900 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
         

říjen 2019

       
12.10.2019 15 / 14 Praha 56 900 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.