nahrávám...

Národní parky a moře Černé Hory za super cenu - stany

Navigace:
Fotogragie Černá Hora - NP Durmitor
Fotogragie Boka Kotorská - Perast
Fotogragie cerna-hora-durmitor-bobotov-kuk-vzhled
Fotogragie cerna-hora-herceg-novi-ortodoxni-kostel
Fotogragie cerna-hora-kanon-reky-tara
Fotogragie cerna-hora-lovcen-mausoleum
Fotogragie cerna-hora-monastyr-moraca
Fotogragie cerna-hora-monastyr-moraca-2
Fotogragie cerna-hora-np-biogradska-gora-biogradsko-jezero
Fotogragie Černá Hora - Budva
Fotogragie cerna-hora-np-biogradska-gora-biogradsko-jezero
Fotogragie Černá Horá - Národní park Durmitor
Fotogragie Černá Hora - Budva
Fotogragie Černá Horá - Národní park Durmitor
Fotogragie Černá Hora - Perast
Fotogragie Černá Hora - Perast
Fotogragie Černá Hora - Zátoka Boka Kotorská
Fotogragie Durmitor - Crno jezero
Fotogragie Černá Hora - Zátoka Boka Kotorská
Fotogragie Durmitor - Crno jezero
Fotogragie Durmitor - Crvena Greda
Fotogragie Kaňon řeky Tary
Fotogragie Durmitor - Crvena Greda
Fotogragie Kaňon řeky Tary
Fotogragie Most přes řeku Taru
Fotogragie Most přes řeku Taru
Fotogragie Národní park Durmitor - Crno jezero
Fotogragie Národní park Durmitor - Crno jezero
Fotogragie Černá Hora - NP Durmitor Fotogragie Boka Kotorská - Perast Fotogragie cerna-hora-durmitor-bobotov-kuk-vzhled Fotogragie cerna-hora-herceg-novi-ortodoxni-kostel Fotogragie cerna-hora-kanon-reky-tara Fotogragie cerna-hora-lovcen-mausoleum Fotogragie cerna-hora-monastyr-moraca Fotogragie cerna-hora-monastyr-moraca-2 Fotogragie cerna-hora-np-biogradska-gora-biogradsko-jezero Fotogragie Černá Hora - Budva Fotogragie cerna-hora-np-biogradska-gora-biogradsko-jezero Fotogragie Černá Horá - Národní park Durmitor Fotogragie Černá Hora - Budva Fotogragie Černá Horá - Národní park Durmitor Fotogragie Černá Hora - Perast Fotogragie Černá Hora - Perast Fotogragie Černá Hora - Zátoka Boka Kotorská Fotogragie Durmitor - Crno jezero Fotogragie Černá Hora - Zátoka Boka Kotorská Fotogragie Durmitor - Crno jezero Fotogragie Durmitor - Crvena Greda Fotogragie Kaňon řeky Tary Fotogragie Durmitor - Crvena Greda Fotogragie Kaňon řeky Tary Fotogragie Most přes řeku Taru Fotogragie Most přes řeku Taru Fotogragie Národní park Durmitor - Crno jezero Fotogragie Národní park Durmitor - Crno jezero
Číslo zájezdu 477912
Doprava Autobusem - Černá HoraAutobusem
Odlety z Praha, Brno, Bratislava, Pardubice
Lokalita
Černá Hora
Ubytování Kemp
Strava Vlastní
Termínů
první 10.08.2018
poslední 24.08.2018
Cena od
6 966 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Poznávací zájezd s pěší turistikou s několika variantami obtížnosti. Tento program se stal v minulých sezónách HITEM č. 1. Přes Srbsko jsou již silnice opravené, a tak se můžeme mnohem jednodušeji podívat do země, která se již před lety stala rezervací UNESCO. Až ji spatříte, přesvědčíte se, že Černá Hora je nejkrásnější částí Jadranu. Během putování poznáte čtyři národní parky, rozeklané štíty Durmitoru, překrásná pobřeží, historická města, panenskou přírodu černohorsko-albánského pomezí v okolí Skadarského jezera…

Poznámka : U okrajových termínů při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s cyklovariantou, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet.

Ubytování

Typ ubytování Kemp

7x ubytování ve vlastním stanu.

Stravování

vlastní strava, ceny potravin a jídel jsou v Černé Hoře velmi příznivé, není třeba s sebou vozit velké zásoby potravin, možnost stravování je v okolí každého nocležiště.

Cena zahrnuje

 • doprava klimatizovaným autobusem, 7x ubytování ve vlastním stanu v kempu, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • místní černohorská polopenze ve stravovacích zařízeních (večeře - tradiční balkánská jídla) 2 490 Kč (polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní)
 • strava, 1x společná večeře v horách v kempu: porce pečeného jehněte nebo pstruh se salátem, víno a rakije (zároveň je také součástí polopenze při jejím doplacení) cca 13 EUR, vstupné do památek, fakultativní akce a náklady s nimi spojené, případná místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

dopoledne odjezd z ČR, noční přejezd přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Černé Hory. Setkání s orientem v černohorském městě PLJEVLJA. GAZI HUSEIN PAŠOVA MEŠITA, s nejvyšším minaretem bývalé Jugoslávie, procházka k pravoslavnému klášteru Svaté trojice ze 12. st. Přejezd do pohoří DURMITOR přes monumentální most v kaňonu řeky Tary. Nocleh v horském středisku ŽABLJAK nedaleko východiště túr do hor, 3 noci ve stejném kempu ve vlastních stanech/privátních domech.
lehčí varianta - túra k jezerům CRNO JEZERO, ZMINJE JEZERO a na planinu CREPULJ POLJANA, náročnější varianta CRVENA GREDA (2 164 m).
lehčí varianta - dopoledne skalní vyvýšenina ĆUROVAC s výhledem do kaňonu řeky TARY, odpoledne lanovkou na SAVIN KUK (2 313 m). Náročná varianta - výstup na nejvyšší horu Durmitoru - kamennou pyramidu BOBOTOV KUK (2 522 m), odkud je vidět Černá Hora jako na dlani, pro zájemce alternativně možnost raftingu na řece TARA (cca 45 EUR včetně pikniku). Jeden ze dnů (3. nebo 4. den) možnost společné fakultativní večeře pro klienty ubytované v privátních domech - jehně nebo pstruh, salát, víno, rakije (cca 13 EUR).
ráno kaňon řeky TARA - pastva pro oči. Průjezd nejdelším a nejhlubším kaňonem Evropy (až 1 300 m hluboký, pod ochranou UNESCA). Krátký přejezd do NP BIOGRADSKA GORA se stejnojmenným jezerem ve výšce 1 094 m, které je považováno za nejkrásnější jezero na Balkáně. V okolí jezera se nachází jeden ze tří největších pralesů Evropy. Možnost okruhu kolem jezera nebo turistických vycházek v okolí jezera. Přejezd k moři divokým kaňonem řeky MORAČA. Ubytování v kempu/privátních domech v oblasti Budvanské riviéry, 4 noci na stejném místě. Večer prohlídka historického centra BUDVY s hradbami z 15. stol., poté noční život v Budvě, návrat pozdě večer.
půldenní výlet do kaňonu řeky CIJEVNY, pěšky podél kaňonu, koupání v řece, krátký přejezd do NP SKADARSKÉ JEZERO, které je obklopené vysokými horami na černohorsko-albánském pomezí (rezervace vodního ptactva - pelikán, kormorán, čajka atd., desítek druhů ryb). Fakultativně možnost projížďky po jezeře s koupáním a ochutnávka vynikajících pečených ryb v originální rybí krčmě na skále.
cesta autobusem desítkami serpentin a množstvím pěkných panoramatických vyhlídek na celou BOKU KOTORSKOU, která je nejkrásnějším zálivem ve Středomoří. Zastávka v NJEGUŠI (rodný dům černohorského vladyky Njegoše s muzeem), sušárna vyhlášeného njegušského pršutu (šunky), pro zájemce za příplatek ochutnávka vynikajícího pršutu, sýra a vína dále přes pohoří NP LOVĆEN do slavné CETINJE, města, které bylo po staletí pro svoji nedostupnost hlavním městem Černé Hory a centrem náboženského života. Možnost výjezdu pod Jezerský vrch s návštěvou mauzolea slavného černohorského vladyky Petra II. Petroviće Njegoše.
dopoledne prohlídka KOTORU (UNESCO), jednoho z nejlépe zachovaných středověkých měst s dobovou středomořskou atmosférou, možnost výstupu po hradbách po 1426 starých schodech k pevnosti sv. Ivana do výšky 260 m s výhledy na město a Kotorský záliv. Alternativně možnost pěší túry nad Bokou Kotorskou s úchvatnými výhledy. Odpoledne koupání a relaxace u moře.
odjezd do přístavu v TIVATU, fakultativní lodní výlet po BOCE KOTORSKÉ, výstup na ostrov GOSPA OD ŠKRPJELA, prohlídka městečka PRČANJ s možností koupání, poté lodí do kdysi slavného města námořníků PERASTU, plavba BOKOU KOTORSKOU do rybářského městečka ROSE s možností koupání a fish-piknikem, poté plavba kolem nejzelenějšího města na Jadranu HERCEG NOVI se středověkými pevnostmi. Odjezd z IGALA přes Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko do ČR.
předpokládaný příjezd do ČR v podvečerních hodinách.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

srpen 2018

       
10.8.2018 10 / 9 Praha 6 966 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
10.8.2018 10 / 9 Brno 6 966 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
10.8.2018 10 / 9 Bratislava 6 966 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
10.8.2018 10 / 9 Pardubice 6 966 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
24.8.2018 10 / 9 Pardubice 6 966 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
24.8.2018 10 / 9 Bratislava 6 966 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
24.8.2018 10 / 9 Praha 6 966 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
24.8.2018 10 / 9 Brno 6 966 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace