nahrávám...

Německo - ostrov Helgoland - přírodní krásy a památky UNESCO

Navigace:
Fotogragie Helgoland_2014_2
Fotogragie Helgoland_2014_1
Fotogragie Helgoland_2014_3
Fotogragie Helgoland_2014_2 Fotogragie Helgoland_2014_1 Fotogragie Helgoland_2014_3
Číslo zájezdu 477916
Doprava Autobusem - NěmeckoAutobusem
Odlety z Praha, Brno, Ostrava, Pardubice
Lokalita
Německo
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
Cena od
6 590 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

oblíbený zájezd na pobřeží severního Německa, za poznáním přírodní rezervace ostrova Helgoland, ale i k návštěvě hrázděných středověkých městeček a hanzovních měst Baltu vč. "krále hanzy" města Lübeck. Okouzlí nás i barevná krása Lüneburských vřesovišť, malebná městečka Quedlinburg a Wernigerde a velkolepý zámek Schwerin.

Poznámka : CK je oprávněna změnit nástupní místo na svozové místo! Nástupní místa se odvíjejí podle počtu přihlášení klientů.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

2x ubytování v hotelu - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím

Stravování

2x snídaně

Cena zahrnuje

 • doprava klimatizovaným autobusem, trajekt na ostrov Helgoland a zpět, 2x ubytování v hotelu - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x snídaně, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

 • 1lůžkový pokoj 700 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 175 Kč
 • vstupné, fakultativní služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odjezd v pozdních večerních hodinách z ČR do Německa.
časně ráno krátká procházka městečkem QUEDLINBURG (UNESCO) s hrázděnými domy. WERNIGERODE, druhé malebné město pod pohořím Harz, hrázděné domy a pohádkový zámek "Neuschwanstein severu". Odpoledne SCHWERIN s překrásnou polohou mezi sedmi jezery a jeho velkolepý zámek - sídlo meklenburského vévody. Odjezd na ubytování.
prohlídka perly Šlesvicka-Holštýnska LÜBECKU (UNESCO), král hanzy, rodiště Thomase Manna a ve středověku nejvýznamnější město na Baltu. Cihlová gotika povýšená na národní sloh, historické centrum, 130 m dlouhý Dóm, kostel Panny Marie, slavná cihlová radnice, Holštýnská brána, Dům Buddenbroků…a oblíbený suvenýr Lübecký marcipán. Odpoledne nás v celé své přirozené kráse přivítá LÜNEBURSKÉ VŘESOVIŠTĚ, pohled na krajinu bude obzvlášť podmanivý v této době, kdy kvete vřes. Navštívíme zajímavé partie v rozsáhlé přírodní rezervaci, v krajině, kde se střídají údolí s vodními toky, morény a písčiny, vřesoviště, zapomenuté močály, lesy a pastviny. Východiskem naší cca 4 hod. cesty po přírodním parku bude půvabná vesnice UNDELOH, obklopená rozsáhlými plochami vřesu. Odjezd na ubytování.
výlet na ostrov HELGOLAND. Z přístavu CUXHAVEN odplujeme lodí na ostrov HELGOLAND (UNESCO), opravdovou perlu v Severním moři, ostrov si oblíbil i F. Kafka, H. Heine či J. Wolfgang Goethe. Zdejší přístav UNTERLAND nás přivítá pestrobarevnými domky tzv. "humří boudy", navštívíme kostel sv. Mikuláše a budeme mít možnost levných nákupů (ostrov leží v bezcelní zóně). Pěší procházka ostrovem s vyhlídkami na nejzajímavější skalní útvary, jejichž dominantou je Dlouhá Anna (Lange Anna), měřící 40 m - nejznámější útes z červeného pískovce. Celý pobyt nás budou doprovázet bizardní strmé útesy, budeme mít možnost pozorovat obrovské množství racků a zvláštností budou zejména terejové. Variantně lze místo Helgolandu fakult. využít místní trajektové přepravy na přilehlý ostrov DUNA, jak sám název napovídá, menší ostrůvek připomíná písečnou dunu a pokud budeme mít štěstí, naskytne se nám nevšední zážitek pozorovat i kolonii tuleňů. Pozdě odpoledne návrat lodí na pevninu. Podvečerní zastávka v městě BRÉMY (UNESCO) s historickými kořeny, sahajícími až do dob Karla I. Velikého. Procházka středověkým centrem, radnice, socha Rollanda, velkolepý románský dóm, Markt-Platz. Odjezd do ČR.
předpokládaný příjezd do ČR v ranních hodinách.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace