nahrávám...

Německo - Velký okruh Německem

Navigace:
Fotogragie Nemecko_velky_okruh_01
Fotogragie Nemecko_velky_okruh_02
Fotogragie Nemecko_velky_okruh_03
Fotogragie Nemecko_velky_okruh_04
Fotogragie Nemecko_velky_okruh_05
Fotogragie Nemecko_velky_okruh_06
Fotogragie Nemecko_velky_okruh_07
Fotogragie Nemecko_velky_okruh_08
Fotogragie Nemecko_velky_okruh_09
Fotogragie Nemecko_velky_okruh_01 Fotogragie Nemecko_velky_okruh_02 Fotogragie Nemecko_velky_okruh_03 Fotogragie Nemecko_velky_okruh_04 Fotogragie Nemecko_velky_okruh_05 Fotogragie Nemecko_velky_okruh_06 Fotogragie Nemecko_velky_okruh_07 Fotogragie Nemecko_velky_okruh_08 Fotogragie Nemecko_velky_okruh_09
Číslo zájezdu 478019
Doprava Autobusem - NěmeckoAutobusem
Odlety z Praha, Pardubice
Lokalita
Německo
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
Cena od
12 690 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Německo je země, kterou mnohokrát využíváme jen jako průjezdní zemi do sousední Francie nebo do Španělska. Německo je země, která nám je v mnohém blízká a zároveň nabízí mnoho unikátních historických měst, starobylých architektonických staveb a monumentálních katedrál. Příjemným zpestřením v Německu pro vás bude plavba jedinečně tvarovaným údolím Rýna, která poskytuje nádherné panoramatické pohledy na množství starobylých hradů. Řeka Rýn, zejména právě romantický úsek mezi Mohučí a Kolínem, je pro mnohé ztělesněním turistického Německa. Německo však nabízí mnohem víc: pobřeží Baltského moře, hlavní město Berlín, korunovační město římských císařů v Cáchách, pohoří Schwarzwald.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

7x ubytování v hotelích (2lůžkové pokoje).

Stravování

2x polopenze.

Cena zahrnuje

 • doprava autobusem, 7x ubytování v hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 2x polopenze, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 4 200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 315 Kč, 5x snídaně 1 000 Kč

Program zájezdu

odjezd z východních Čech v pozdních večerních hodinách.
odjezd z Prahy těsně po půlnoci z 30.7. na 31.7. Ráno zastávka v POSTUPIMI, prohlídka zámku SANSSOUCI (UNESCO) - letního sídla německých císařů. BERLÍN (UNESCO) - návštěva zajímavých míst německé metropole (třída Unter den Linden, Braniborská brána, Říšský sněm, Alexander Platz, Pergamonské muzeum aj.).
SCHWERIN - město s malebnou polohou mezi jezery, pohádkovým ostrovním zámkem a jedinečně zachovalým historickým jádrem, jehož starobylé budovy přečkaly 2. sv. válku bez újmy. Schwerinu se též přezdívá "Florencie severu", poněvadž se v minulosti stal Mekkou umělců. LÜBECK (UNESCO) - ve středověku nejvýznamnější město na Baltu. Po 2. sv. válce bylo pěkně obnoveno. Upoutá zde velké množství cihlových staveb (průčelí domů, radnice, brány, kostely aj.), přitahující obdivovatele tzv. cihlové gotiky. TRAVEMÜNDE - výletní místo na pobřeží Lübeckého zálivu s plážemi, kasiny a restauracemi.
HAMBURG - město různých stavebních slohů. Historické centrum obklopené parky, vykřičená čtvrť Sankt Pauli. BRÉMY (UNESCO) - centru Brém vévodí staré jádro s velkolepým románským dómem a radnicí s renesančním průčelím. Náměstí Marktplatz s pěknými štítovými domy.
CÁCHY (UNESCO) – město korunovace římských císařů a německých králů. Dóm s trůnem Karla I. Velikého a osmiúhlou dvoupatrovou kaplí je nejvýznamnější stavbou z karolínského období. Dále ve městě můžeme vidět gotickou radnici, lázeňský park, kolonádu aj. KOLÍN NAD RÝNEM (UNESCO) - město se může pochlubit nejslavnější gotickou stavbou v Německu - ohromným Dómem. Dále množstvím dochovaných románských kostelů, malebnými domy na Fischmarktu, radnicí, velkým výstavištěm, muzei a dalšími zajímavostmi. BONN - bývalé hlavní město SRN. Rodné město L. van Beethovena založené Římany v roce 11 př.n.l.
romantické ÚDOLÍ MOSELY - město TREVÍR - jedno z nejkrásnějších německých měst s řadou památek z římské doby (např. monumentální brána) i dob pozdějších. BERNKASTEL - městečko s unikátním souborem hrázděných domů obklopené proslulými vinicemi. ELTZ - zde se nachází jeden z nejkrásnějších pohádkových hradů v Evropě, množství věží a věžiček a romantické výhledy dolů do údolí Eltz.
PORÝNÍ: Možnost plavby lodí z KOBLENZE, města malebně položeného na soutoku Mosely a Rýna, po Rýnu. Z paluby lodi budete moci obdivovat krásné údolí s terasovitými svahy, na kterých se rozkládají vinice a malebné vesničky. Celému údolí Rýna (UNESCO) dominují romantické mohutné hrady, např. zámek Stolzenfels, hrady Rheinfels, "Kočka" a "Myš". Lodí také připlujete k proslulé skále Lorelai, kde se zrodila slavná legenda o krásné dívce s čarokrásným hlasem. Na závěr dne prohlídka MOHUČE, arcibiskupského města na soutoku Rýna a Mohanu s proslulým dómem sv. Martina, přední stavby v německém románském stylu.
HEIDELBERG - patří k nejkrásnějším německým městům. V 18. století byl vybudován v barokním slohu. Z impozantního starého mostu je krásný výhled na Heidelberský zámek, který dominuje městu. Klášter MAULBRONN (UNESCO) byl založen v r. 1147 mnichy z Alsaska. Je jednou z nejzachovalejších ukázek středověké architektury v Evropě. Celý komplex obepínají obranné hradby s věžemi. BADEN-BADEN - elegantní lázeňské středisko s kolonádou, parky, novými lázněmi i zříceninami římských lázní.
zámek LUDWIGSBURG je situován v blízkosti Stuttgartu a přezdívá se mu "švábské Versailles". K procházkám zde lákají malebné zahrady s romantickým zámečkem, barokní park a ovocná zahrada. REGENSBURG - významné historické město, jehož Dóm je nejvýznamnější gotická sakrální stavba v Bavorsku. Prohlídka malebného centra s řadou gotických i renesančních městských domů, kostelů a muzeí. Příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace